Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie ceny SS mają wliczone koszty przesyłek. Inaczej ciężko zrozumieć, dlaczego ich rzeczy tyle kosztują (wyraziłem już swoje zdanie na temat ich marynarek z bawełny; garniturów nie widziałem na żywo).

 

Zawsze warto przemyśleć zakup i starać się rozpoznać rozmiarówkę, aby nie robić firmie kłopotu i nie generować kosztów. Jednak jakieś bardzo wyraźne kompleksy nie są na miejscu, spotkałem się wiele razy w sieci ze stwierdzeniami, że ktoś zamówił kilka sztuk z SS i wszystko odesłał, bo mu nie pasowało - chodzi oczywiście o kraje "zachodnie".

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną, liczącą się (powszechną i łatwo dostępną) alternatywą w Polsce jest Massimo Dutti - i to tylko w zakresie elegancji sportowej (marynarki, chinosy, mokasynki). Obie firmy mają świetnych stylistów, dobre kroje, porównywalną jakość. SS ma szerszą ofertę (kroje, wzory), ale jest znacznie droższy (w przypadku wyprzedaży w MD różnica jest ogromna).

 

Jeśli chodzi o garnitury, to chyba SS ze swoją polityką i ofertą (różne kroje, różne wzory, tkaniny, szczegółowo podane wymiary) jest bezkonkurencyjny. Sam nie miałem do czynienia, ale na wielu prezentowanych na forum przykładach leżą znakomicie (nie na każdym, były przykłady prób zakupu "na siłę", ale może rodzima produkcja wyglądała jeszcze gorzej). Dostępne w Polsce sensowne marki (Oscar Jacobson, Lubiam) mnie (na mnie) się nie podobały, poza tym są również drogie. Dla mnie to też jest lekcja do odrobienia.

 

Ostatnia możliwość, która mi przychodzi do głowy, to łowienie okazji w tikeju i zakupy w pół-ciemno w outletach internetowych.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to kwestia tego, że w SS wszystkie marynarki są robione half-canvass? A w duttim pewnie klejone?

Wg mnie MD jest jednak o oczko niżej niż SS. Obie firmy bazują na klasyce i obie stawiają krok w kierunku unowocześnienia, ale jednak MD przesadza, co widac np po guziku umieszczonym na wysokości mostka albo długości podchodzacych pod spódniczki (chociaż i tak jest lepiej niż ZARA). Jakość wykończenia też jest w SS deczko wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba się powtórzę, ale ciekawe porównanie SS do innych, droższych marek (z punktu widzenia rynku USA): http://www.wsj.com/articles/SB10001424052748703385404576258671135584478

 

Czytałem ten tekst dawno temu - moja opinia dotyczy wyłącznie marynarek sportowych z bawełny/lnu.

 

Massimo wydaje mi się mieć mniej dopasowane kroje. I nawet w takich marynarkach bez struktury i podszewki SS wydaje się dużo lepiej leżeć, taliować itd. Nie mam pojęcia jak to tłumaczyć, ale chyba staranność wykrojenia materiału ma znaczenie.

 

Dla jednych mocniejsze taliowanie to zaleta, dla innych - wada. Jest to łatwa i niedroga przeróbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla jednych mocniejsze taliowanie to zaleta, dla innych - wada. Jest to łatwa i niedroga przeróbka.

 

Tak, to prawda. Źle się wyraziłem. Nie chodziło mi o taliowanie, tylko dobre skrojenie materiału. I wcale nie chodzi, jak mówi Pepenix, o canvass. Po prostu materiał jest ładniej wykrojony nawet na marynarce SS bez podszewki, samej bawełnie, albo wełnie. Wynika to może z tego, że lepiej jest krojony materiał przez maszyny (w okolicy wszycia rękawa?). Nie wiem, bo się zupełnie nie znam, ale ciekaw jestem z czego to wynika. Gdy zakładam marynarkę SS kontra MD, to różnica od razu uderza w oczy. Nie tylko z powodu właściwie położonego guzika, ale właśnie tego jak zachowuje się materiał leżąc na ciele nosiciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Massimo wydaje mi się mieć mniej dopasowane kroje. I nawet w takich marynarkach bez struktury i podszewki SS wydaje się dużo lepiej leżeć, taliować itd. Nie mam pojęcia jak to tłumaczyć, ale chyba staranność wykrojenia materiału ma znaczenie.

 

Dokładność samego krojenia nie ma tu nic do rzeczy i pewnie jest podobna w obu firmach. Po prostu jedna lub druga firma może mieć bardziej pasujące na daną sylwetkę kroje.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję pomocy (i przy okazji stawiam wam wyzwanie ^^ )

 

Jestem czarną owcą jeżeli chodzi o rozmiary - 180cm wzrotu, 88cm w klatce, 73cm na poziomie pępka i ok.79cm 4 palce poniżej pępka. Jaki fason w jakim rozmiarze myślicie będzie najlepszy ? Oczywiście zdaję sobie sprawę że bez poprawek krawieckich nie obejdzie się ;)

Żeby nie było zbyt łatwo budżet na zakup wynosi 300 euro (taki los studenta), a sam garnitur będzie pierwszym poważniejszym wydatkiem (póki co obracałem się w pojedynczych drobniejszych zakupach - a tu poszetka, a tu krawat, a tu marynarka czy spodnie itd.), przez co niektóre fasony w ogóle nie wchodzą w rachubę np. modele z serii copenhaga, gdyż są mało formalne.

 

 

Tak to już jest, jak się startuje w najbliższych miesiącach w trzech różnych wyborach do 3 różnych organizacji (dwóch studenckich i do Rady Wydziału jako przedstawiciel studentów) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hadrian - jakie tam wyzwanie? tu trzeba czarodzieja, a nie porady forumowej. Na górę rozmiar 42 może być "z wieszaka" zbyt obszerny, a na dół potrzebujesz ok. 44. W takim układzie musisz szukać możliwosci kompletowania oddzielnie spodni i marynarki, a to zawęża wybór do Napoli. Tu jednak w tej chwili nie masz rozmiaru. Obawiam się, że do wyborów wystartujesz bez przewagi nad konkurentami jaką mógłby dać garnitur SuitSupply :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Do mnie przyszło moje pierwsze Soho (http://us.suitsupply.com/en_US/suits/soho-light-blue-houndstooth/P3837.html?vpid=P383705).

Dopiero jutro oddam do krawca i przyjrzę się lepiej, ale po dzisiejszej krótkiej przymiarce w domu, wydaje mi się, że jest ono ciut obszerniejszy od Havany i Madison, które mam w tym samym rozmiarze (zwłaszcza w pasie spodni). Ma też trochę dłuższe nogawki i rękawy. Niemniej juz na wstępie jestem zadowolony z tego jak leży.

Sam garnitur standardowo trzyma poziom. Wydaje mi się że jest trochę bledszy niż na zdjęciach, ale nie przyglądałem się jeszcze w świetle dziennym. Materiał zewnętrzny to 100% len, a podszewka to bawełna (72%) i tajemnicza tkanina o kodzie MB (albo MD), której jeszcze nie rozszyfrowalem.

W przyszłym tygodniu pewnie zadebiutuje w CMDNS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.