Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Custom made SuSu oferuje wręcz nielogiczną opcję zwrotów odzieży custom made do 30 dni od otrzymania paczki. Zastanawiam się co się dzieje dalej z takimi garniturami czy inną odzieżą, które są zwracane. Natomiast już wiem co się dzieje z kosztami związanymi z procederem zwrotów CM. Podwyżki cen. Zamawiałem marynarkę custom made 3 tygodnie temu. Cena 1549zł. W tej chwili taka sama marynarka, oczywiście z tej samej tkaniny 2029zł. Sroga podwyżka 25%. Już jakiś czas temu wydawało mi się, że podrożało, ale nie sądziłem, że aż tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2021 o 13:29, Nawrot napisał:

Skończy się latanie do krawcowej z podstawowymi przeróbkami ;) 
 

Przyznam szczerze, że nie mam za grosz zaufania do podanych tabel wymiarów. Pierwsze z brzegu rzeczy custom made przed przeróbkami zupełnie nie trzymają wymiarów z tabeli. Spodnie: nogawka dłuższa o 2cm niż deklarowane w tabeli. Marynarka w klatce: 3,5cm mniejsza niż w tabeli; talia- 2cm mniejsza niż w tabeli. Fajnie że można to zmieniać ale moim zdaniem nie ma szans na perfekcyjne dopasowanie chociażby długości rękawów czy nogawek i bez drobnych poprawek krawieckich się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy każdy produkt (a przynajmniej marynarki) są kiedykolwiek w całym swym okresie sprzedażowym  dostępne w pełnej rozmiarówce? Mam wrażenie, że część oferty marynarkowej jest szyta tylko w standardzie, gdyż przeglądając ofertę od czasu do czasu zdarza mi się trafić na modele z brakiem innych rozmiarów (short / long).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie, chyba wiem w czym był problem - domyślnie miałem ustawioną stronę SuSu na "Poland / Polish" i w przypadku koszul cały dział nie miał ani jednej sztuki w dłuższej rozmiarówce. O dziwo jak na nowym telefonie wszedłem na ich stronę, gdzie domyślnie ustawione było "Poland / English", to nagle wszystko się pojawiło. "Pewnie re-stock był" pomyślałem, ale nie! Przełączam się z języka polskiego na angielski i rozmiary LONG nagle znikają (nie da się ich wybrać - jakby były wyprzedane).

Błąd ten oczywiście im zgłosiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

mam pytanie odnośnie personalizowania wymiarów ubrań w SuSu, a dokładniej opcji gdzie parametry określa się z listy, np. a little tight 0.5 / a little loose -0.5. Wybranie opcji, np. a little tight 0.5 oznacza, że zamawiane ubranie będzie "ciaśniejsze" w stosunku do produktu bazowego, czy że produkt bazowy jest "za ciasny" i zamawiane ubranie będzie luźniejsze po uwzględnieniu wybranej zmiany?

Jeśli to pytanie już kiedyś padło to przepraszam, ale niestety nie udało mi się znaleźć na nie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są jakieś nowe opcje. Proponuję zapytać ich support. 

Póki co niestety nie potrafią dojść do jakiejś sensownej konkluzji w sprawie parametrów rozmiarów long - moim zdaniem wymiary longów są przesunięte o jeden rozmiar w dół względem RTW. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Planuję kupić garnitur Lazio z obecnej kolekcji. Moje wymiary: wzrost – 190 cm / klatka – ok. 106 cm

Mam takie 2 pytania:

1) Mam jeden garnitur SuSu z 2016 r. (też Lazio) w rozmiarze 98. Obecnie, zrobił się lekko za wąski („pandemia”) – dałem go do poszerzenia i zobaczymy co z tego wyjdzie. Niemniej zastanawiam się czy obecnie jest sens brać dwa rozmiary (98 i 102) czy też rozmiarówka się zmieniła i do 98 raczej nie mam co podchodzić (nawet przy założeniu że ten 98 bym poszerzał)?

2) Czy jest gdzieś aktualna tabelka z wymiarami garniturów suitsupply? Czy już od tego odeszli i jest tylko ten „doradca rozmiaru”? Ewentualnie ma ktoś może taką tabelkę z zeszłych lat (wydaje mi się że była gdzieś na forum ale nie mogę tego znaleźć)?

Na marginesie doradca rozmiaru wskazuje że mój rozmiar to raczej 52 - mimo że mój wzrost to 190 cm. Chyba nie ma się tym co sugerować.

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar 98 wg "starych" tabel to taka 100-tka long.
Na klatkę maks. 100-101 cm.

Tabela w "custom-made" pokazuje, że aktualnie to bardziej 48-ka long na klatkę 96 cm. Nijak się to ma do rzeczywistych rozmiarów...

Moim zdaniem przy klatce 106 cm i wzroście 190 cm powinieneś zapomnieć o 98-ce i celować minimum w 102. Prędzej bym zamówił 102 i 106 na wszelki wypadek

Stara tabela dla Lazio:
Lazio_long.thumb.png.bbfd6880ab2a888ef051d9b734c439f6.png.8e8ad955ea4b8f081729de027043cfbf.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Udało mi się w zimie po raz pierwszy załapać na outlet suitesupply. Maila dostałem dokładnie 22 Nov 2020 i bardzo przyzwoicie się obkupiłem. Słyszałem, że ten outlet jest 2 razy do roku, letnia edycja jakoś teraz? Jak to działa zazwyczaj? Przychodzą maile, czy nawet przed mailami jest jakieś info dla wtajemniczonych? 

Z góry dzięki za rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, babicz999 said:

Był w poprzednim roku dwa razy, lecz do tej pory na Polskę nie był otwierany. Ja obstawiam, że otworzyli przez covid i obecnie niestety nie ma co na niego liczyć.

a To ma jakieś znaczenie, że nie na Polskę?

Pamiętam, jak SS nie miał strony polskiej jeszcze to po prostu płaciło się im w Euro i z Holandii przysyłali garnitury.

To nie jest problem zarejestrować się na stronie niemieckiej czy holenderskiej by mieć dostęp do takiej okazji :-)

Pytanie, czy są jakieś sprawdzone historyczne dane, wskazujące, że w jakiś innych krajach europy mają ten outlet regularnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do mojego ostatniego postu - podziękowania dla @Aras i @mosze za Wasze podpowiedzi. Rozmiarówka faktycznie się zmieniła i obecnie mój rozmiar to raczej 102. Chociaż co ciekawe obecnie 102 pomimo że jest trochę dłuższa od dawnej 98 to ma krótsze rękawy (albo po prostu taki model mi się trafił). W spodnie 98 z obecnej kolekcji się nie dopinam (a te stare 98 są nadal dobre). Dla przypomnienia porównuję garnitur z roku 2016 i z obecnej kolekcji.

Zamówiłem garnitur z linku poniżej:

https://suitsupply.com/en-nl/men/suits/navy-lazio-suit/C2778M-S.html

I tak jak leży całkiem ok, to nie do końca podoba mi się to że się błyszczy (może nie jakoś nachalnie, ale jednak ja wolę matowe tkaniny). Tutaj pojawia się pytanie – kiedy w SuSu wchodzi kolekcja jesień-zima? Zapewne w jesiennej kolekcji też pojawi się jakiś granatowy, gładki garnitur (który może bardziej mi podpasuje).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema mam pytanie,

Zakupiłem 5 marynarek ze suit suply za pomocą jednego zamówienia. Doszły mi równocześnie dwie paczki- w jednej trzy marynarki, a w drugiej dwie marynarki. Obie mają dwie różne etykiety zwrotu. Jeżeli bym chciał zwrócić wszystkie, to muszę zwrócić je za pomocą dwóch paczek, czy mogę wszystko dać do jednej?  

Bo skoro dokonałem jednego zamówienia, to chyba kurier powinien przyjść po jedną paczkę a nie dwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurier weźmie przesyłkę tak jak ją spakujesz. Problem pojawi się u suitsupply, już po doręczeniu przesyłki zwrotnej. Na pewno będziesz dłużej czekał na zwrot i musiał wyjaśnić całą sytuację w korespondencji ze sklepem. 

Nie kombinowałbym - przyszły 2 przesyłki, więc 2 do odesłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PapaGiorgio napisał:

Co myślicie o tych propozycjach? Lazio vs Havana, rozmiar 50. Wiadomo, do poprawek nogawki i pewnie rękawy do skrócenia.

Przede wszystkim ramiona wyglądają brzydko. Być może marynarki są zbyt szerokie w ramionach, a być może masz taką naturalną linię. Jeśli zachodzi ta druga ewentualność, trzeba pokombinować z poduszkami.

Reszta ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mosze napisał:

Przede wszystkim ramiona wyglądają brzydko. Być może marynarki są zbyt szerokie w ramionach, a być może masz taką naturalną linię. Jeśli zachodzi ta druga ewentualność, trzeba pokombinować z poduszkami.

Reszta ok.

Zgadzam się, może być tak, że nie da się z tym zbyt dużo zrobić.

Jeszcze długości spodni/rękawów, jak stwierdził sam autor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mosze napisał:

Przede wszystkim ramiona wyglądają brzydko. Być może marynarki są zbyt szerokie w ramionach, a być może masz taką naturalną linię. Jeśli zachodzi ta druga ewentualność, trzeba pokombinować z poduszkami.

Reszta ok.

Raczej to drugie, w innych też to zauważyłem, im mniej tam jest tym ta linia wyglada słabiej. Może spróbuje coś małym wypełnieniem poprawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gocławianin napisał:

Kurier weźmie przesyłkę tak jak ją spakujesz. Problem pojawi się u suitsupply, już po doręczeniu przesyłki zwrotnej. Na pewno będziesz dłużej czekał na zwrot i musiał wyjaśnić całą sytuację w korespondencji ze sklepem. 

Nie kombinowałbym - przyszły 2 przesyłki, więc 2 do odesłania.

Dzięki. A ile zazwyczaj czeka się na zwrot pieniędzy od momentu nadania paczki? 

Swoją drogą kliknąłem w zwrot wszystkich marynarek z zamowienia, a dostałem na maila informacje o zwrocie tylko dwoch marynarek, pochodzących z jednej paczki.

Dam kurierowi tak jak dostalem te marynarki, na stronie internetowej nie mam już opcji "zwrot" przy wszystkich marynarkach,  więc chyba został zwrot tak czy siak zarejestrowany na wszystkie marynarki, no nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.