Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie od butów bardziej martwią puste szkoły i dzieci siedzące w domach , kiepska edukacja i brak ruchu . Ja pracuje normalnie ale jak patrzę na 11 latka siedzącego w domu przykutego do kompa to się zastanawiam kiedy to się skończy i jakie będą konsekwencje . 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szydlowski mam regularny kontakt z młodzieżą w pracy i wg mnie pogłębią się różnice między dziećmi. Te, które w czasie pandemii bimbają będą mocno w tyle za tymi, którzy potrafili znaleźć motywację do nauki. Jesteśmy wg mnie świadkami narodzin przyszłej kadry kierowniczej.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention]bratdominik [/mention] też mam na codzień do czynienia z dziećmi i młodzieżą i uważam, że Twoje uproszczenie jest straszne i smutne. Nie każde DZIECKO (tylko dziecko) umie się zmotywować, ma odpowiednią atmosferę w domu, warunki itd. Cześć, choć zdolnych musi na codzień borykać się z samotnością, izolacją, czasem pijącym i bijącym ojcem, depresją... To fakt, pandemia pogłębia nierówność, ale czy to korzystne w dalszej perspektywie? Śmiem wątpić. Ale wątek jest o SuSu, wiec chyba zboczyliśmy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle dzieci które znalazły motywację do nauki, co raczej dzieci których starzy zmotywowali do nauki i nauczyciele jako tako ogarniają ten chaos. I nie jestem do końca pewny czy lepiej wyjdą oni, czy raczej te dzieci co bimbają na naukę a zdołają zachować jakieś zdrowe relacje międzyludzkie. W każdym razie, przegranych będzie sporo.

1 hour ago, bratdominik said:

Jesteśmy wg mnie świadkami narodzin przyszłej kadry kierowniczej.

Nie chcę się czepiać ale każde poprzednie pokolenie było świadkiem narodzin przyszłej kadry kierowniczej. Pytanie brzmi jak będzie wyglądać ta kadra kto®a innych ludzi ogląda tylko na ekranie komputera. Obawiam się że nawet bycie Zoomowym prymusem z mitochondriów może tu nie pomóc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował 94. Przy krótkich rękach może 48, choć marynarka może być przykrótka. 46 będzie raczej za krótka a 90-tki są chyba tylko na zamówienie.
Ewentualnie model Washington - on jest dłuższy i węższy (bardziej slim) niż Lazio i można próbować 48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Aras napisał:

Ja bym spróbował 94. Przy krótkich rękach może 48, choć marynarka może być przykrótka. 46 będzie raczej za krótka a 90-tki są chyba tylko na zamówienie.
Ewentualnie model Washington - on jest dłuższy i węższy (bardziej slim) niż Lazio i można próbować 48.

To prawda, Washington ma też jeśli dobrze pamiętam szersze ramiona. To z kolei może wynikać z: 1. typu sylwetki, dla jakiej Susu stworzył ten model, albo 2. poduszek w ramionach, które przy bardzo szczupłych osobach optycznie je zwiększają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablocito zgadzam się z Tobą. Pisałem o młodzieży (nie dzieciach), która bimba; nie miałem na myśli tych którzy mają trudne warunki, lecz tych którzy dobrych nie wykorzystują. Tak czy siak, takie mam ogólne wrażenie, smutne czy nie, uproszczone czy nie. I nie uważam że jest to korzystny trend.



  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, 

Planuję zamówić sobie garnitur CustomMade - będzie to mój pierwszy raz z SuitSupply (w ogóle). Mam 181 centymetrów wzrostu, a pasujący rozmiar to 46. Podobają mi się spodnie z mankietami i marszczone rękawy. Pytanie brzmi: czy przy takich rozmiarach długość spodni i rękawów będzie akurat idealna, a jeżeli nie, czy warto wybierać dodatki o których wspomniałem. Jestem też ciekawy, jak to wypadnie z długością marynarki: przykryje ładnie pośladki, czy będzie z tym problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Jangrajewski said:

Szanowni, 

Planuję zamówić sobie garnitur CustomMade - będzie to mój pierwszy raz z SuitSupply (w ogóle). Mam 181 centymetrów wzrostu, a pasujący rozmiar to 46.

Zamów dowolny garnitur Lazio "z wieszaka" i sprawdź jak leży (custom-made bazuje na kroju Lazio).
Rozmiar 46 przy 181 cm wzrostu może być zdecydowanie za mały (szczególnie długość rękawów i marynarki).
Zależy od Twojej budowy ciała...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Aras napisał:

Zamów dowolny garnitur Lazio "z wieszaka" i sprawdź jak leży (custom-made bazuje na kroju Lazio).
Rozmiar 46 przy 181 cm wzrostu może być zdecydowanie za mały (szczególnie długość rękawów i marynarki).
Zależy od Twojej budowy ciała...

 

 

Hmm... Jestem zdecydowanie szczupły. Czy przy takim rozmiarze ewentualnie warto spojrzeć na Washingtona - będzie lepszy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś doświadczenia z tym typem tkanin? Thomas wool-silk-linen blend w Havanie.

np. https://suitsupply.com/en-us/men/suits/purple-havana-suit/P6221I.html

https://suitsupply.com/en-us/men/suits/light-blue-lazio-suit/P6000I.html

Zależy mi na czymś lekkim na wiosnę/lato, ale również żeby się zbytnio nie gniotło.

Czy ktoś ma jakieś dane dot rozmiarówki? Doszły mnie słuchy że były jakieś korekty w rozmiarówce SS. Sugerować się danymi na www?rozmiar 54 - faktycznie wejdę mając 110-112cm w klatce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Jangrajewski said:

Hmm... Jestem zdecydowanie szczupły. Czy przy takim rozmiarze ewentualnie warto spojrzeć na Washingtona

Washington będzie miał dłuższą marynarkę ale rękawy będą raczej takie same jak w Lazio.
SuitSupply generalnie robi marynarki z dosyć krótkimi rękawami i to one najczęściej są problemem przy większym wzroście. 

Wszystko tak naprawdę zależy od Twoich proporcji... Ja mam 185 cm i długie ręce i kupuje rozmiar 98. Jeśli chcesz iść w custom-made a 46 okaże się za krótka (ale dobra w ramionach i klatce) to masz jeszcze longa 90.

Moim zdaniem zanim pójdziesz w custom-made powinieneś przymierzyć przynajmniej jeden Lazio z wieszaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, rav3nlord said:

Czy macie jakieś doświadczenia z tym typem tkanin? Thomas wool-silk-linen blend w Havanie.

Mam chyba ze dwie mieszanki od Thomasa o podobnym składzie. Bardzo je lubię ale na pewno nie są to super-cienkie tkaniny. Mają swoją fakturę i "masę". Wełna tropikalna sprawia wrażenie zdecydowanie lżejszej.

Nie gniotą się przesadnie... a już na pewno nie tak, jak sam len czy len i bawełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuję, a jak się sprawy mają z rozmiarówką? Zgadza się z tabelą producenta?

Bedę jeszcze wdzięczny za info dot rękawów i nogawek czy krój nie jest zbyt wąski w bicepsie / w udach.

Z uwagi na to że mam sporą klatkę będą musiał zamówić osobno marynarkę i osobno spodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Aras napisał:

Washington będzie miał dłuższą marynarkę ale rękawy będą raczej takie same jak w Lazio.
SuitSupply generalnie robi marynarki z dosyć krótkimi rękawami i to one najczęściej są problemem przy większym wzroście. 

Wszystko tak naprawdę zależy od Twoich proporcji... Ja mam 185 cm i długie ręce i kupuje rozmiar 98. Jeśli chcesz iść w custom-made a 46 okaże się za krótka (ale dobra w ramionach i klatce) to masz jeszcze longa 90.

Moim zdaniem zanim pójdziesz w custom-made powinieneś przymierzyć przynajmniej jeden Lazio z wieszaka.

Znasz wymiary tego longa 90? I czy jeśli będą za długie, marszczone rękawy i nogawki z mankietami mają sens, czy i tak zniknie to przy skracaniu (zważając na to, że jedyna krawcowa do jakiej mam dostęp, delikatnie mówiąc, nie jest zbyt wprawiona w przeróbkach garniturów). 

Długość rękawów marynarki jaka mi pasuje, to 63 centymetry - nie wiem, czy to oznacza długie, krótkie, czy przeciętne ręce... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka rozmiar 46 to plecy o długości 74 cm a rękaw 62 cm. Przy długich rękach to za mało a i marynarka może być przykrótka na 181 cm.
Rozmiar 90 będzie miał plecy 77 cm i rękaw 64,5 cm.... więc to wcale nie taki długi long:)

Jeśli koledze pasują marynarki z rękawami 63 cm, to obie opcje pewnie zagrają... może wydłużyć rękaw w regularze albo skrócić odrobinę w longu. 

Nadal uważam, że robienie custom-made bez przymiarki to kaskaderka...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, rav3nlord said:

ok dziękuję, a jak się sprawy mają z rozmiarówką? Zgadza się z tabelą producenta?

Bedę jeszcze wdzięczny za info dot rękawów i nogawek czy krój nie jest zbyt wąski w bicepsie / w udach.

Z uwagi na to że mam sporą klatkę będą musiał zamówić osobno marynarkę i osobno spodnie.

Rozmiarówka "kiwa" się o pół rozmiaru...  Głównie w dół, czyli można dostać coś bardziej przyciasnego (szczególnie w talii).

SuSu szyją generalnie slimy, więc jak masz uda/łydki kulturysty to raczej musisz zamawiać sporo większe spodnie i kombinować z pasem... Co do bicepsu, to nigdy nie podawali tego wymiaru w swoich tabelach.

Jeśli musisz iść w opcję custom-made (bo np. wybrany garnitur nie jest sprzedawany w opcji inny rozmiar marynarki i spodnie) to polecam najpierw zamówić i przymierzyć jakiś garnitur od SuSu.

 


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.