Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się sprawują w kwestii custom made koszul?  Bardzo ciężko trafić u nich z rozmiarówką, tym bardziej, że jest mocno rozjechana w poszczególnych modelach. Zastanawiam się czy metodą prób i błędów nie wyrobić sobie u nich rozmiarówki i później nie zamawiać tak po prostu custom. Pytanie jakie jest ryzyko, że pomimo tego koszule będą "rozjechane" w rozmiarach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2021 o 10:09, eduardo napisał:

Jak się sprawują w kwestii custom made koszul?  Bardzo ciężko trafić u nich z rozmiarówką, tym bardziej, że jest mocno rozjechana w poszczególnych modelach. Zastanawiam się czy metodą prób i błędów nie wyrobić sobie u nich rozmiarówki i później nie zamawiać tak po prostu custom. Pytanie jakie jest ryzyko, że pomimo tego koszule będą "rozjechane" w rozmiarach :)

Ale akurat przy zamawianiu koszuli możesz sobie ustawić "bazowy" rozmiar i zmienić poszczególne wymiary koszuli. Czyli mierzysz swoją obecną, dobrze lezącą koszulę i ustawiasz wymiary. Albo jeszcze lepiej, jeśli masz juz jakąś koszulę od SuSu - wtedy robisz poprawki na wymiary w górę czy w dół zależnie od upodobań i obecnego dopasowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie strony wcześniej pisałem o moim zamówieniu. 
Co do szansy.... powiem tak: w SuSu "skopali" póki co jedno moje zamówienie i do "delikatnie" (rękawy).
W popularnej "Oldze" nie jestem zadowolony z żadnej z 5 koszul jakie kupiłem. W każdym z 3 zamówień coś było niezgodne z oczekiwanymi wymiarami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam jedną koszule custom made od SuitSupply. Zostawiłem standardową szerokość mankietów na dwa guziki proponowaną dla mojego rozmiaru bo w sumie nie wiedziałem jak mi będzie wygodniej. Teraz jak już przeszyłem guziki i wiem jaką bym chciał mieć odległość od guzika do dziurki to zauważyłem, że instrukcja mierzenia koszuli na stronie ma się nijak do rzeczywistych rozmiarów mankietu... standardowo wpisane było 24 cm i to jest faktyczna szerokość mankietu, a nie tak jak piszą w instrukcji odległość między wszyciem guzika a wewnętrznym brzegiem dziurki. Zgłupiałem kompletnie, a SuitSupply mi zaleca wizytę w sklepie, co oczywiście jest niemożliwe, bo takowy w Polsce nie istnieje. 

Niestety jestem za mało bystry, żeby to ogarnąć. Jak mierzycie mankiety na jeden guzik i co wpisujecie w SuSu, żeby było dobrze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem w piątek swoją pierwszą koszulę custom made od susu. Tkanina to bazowy najtańszy (bez dopłat) biały traveller, żeby nie wchodzić w żadne dodatkowe koszty w sytuacji ewentualnego niedopasowania.

Dopasowanie określam jako bdb - jest niemalże tak jak chciałem, wyjątkiem sygnalizowanym już wcześniej przez Kolegów jest długość mankietów i umieszczenie na nich guzika (trzeba brać 0,5 - 1 cm więcej) oraz rozmiar kołnierzyka (j.w.), ale to akurat może być w jakimś stopniu wina mojej budowy ciała (zamawiam koszule custom made lub rtw super slim, bo w pasie mam ok. 90 cm, ale kołnierzyk 42). Cały proces zamówienia ułatwiło mi z pewnością korygowanie wymiarów na podstawie koszuli z wieszaka od susu.

Podsumowując: polecam ich custom made (za 369 zł nie znalazłbym nic lepszego), a teraz dodatkowo nie bedę miał oporów żeby dopłacić do tkaniny czy za dodatki.

20210412_110444.jpg

20210412_112802.jpg

20210412_112721.jpg

Edytowane przez Gocławianin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! 

To mój pierwszy post na tym forum i od razu zwracam się do Was z prośbą o pomoc, ponieważ moja wiedza w temacie mody, a tym bardziej mody eleganckiej jest równa 0. 

W lipcu mam swój ślub i szukam garnituru na tą okazję. Z różnych źródeł czytałem pozytywne opinie o SuSu i właśnie stamąd chciałbym zamówić na próbę jeden garnitur, jednak boję się, że nie trafię z rozmiarem. 

Załóżmy, że chciałbym mieć garnitur granatowy. Mój wzrost to 194 cm, obwód klatki to 108 cm, biodro około 106 cm i pas około 99 cm. 

W oko wpadł mi m. in. ten model: 

https://suitsupply.com/pl-pl/men/suits/garnitur-napoli--granatowy/P5339M.html

I tutaj pytanie: czy rozmiar XL (108) tego modelu dla moich wymiarów byłby dobry? Czy spodnie w tych wszystkich garniturach faktycznie są takie krótkie (do kostek), czy będą dłuższe, klasyczne, opadające na obuwie? 

Wiem, że moje pytania mogą być głupie, ale nie jestem w stanie poradzic sobie nawet z tabela rozmiarów na tej stronie. 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie i odpowiedzi. 

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz na myśli rozmiar 106.
Spodnie powinny być wystarczająco długie. Kupuję rozmiar 98 przy 185 cm i zawsze jest do ucięcia koło 8 cm.

Modele na zdjęciach mają aktualnie modne "kuse wszystko".

Weź pod uwagę to, że model Napoli jest szerszy w barkach od innych garniturów SuSu.

Jeśli jesteś z tych chudszych i mniej "przypakowanych", to Napoli niekoniecznie będzie pasował.
Przy 194 cm spróbowałbym Washingonów - mają dłuższe marynarki. Niestety to najbardziej "wyslimowany" model pasujący tylko niektórym. Jak teraz patrzę na obwód Twojego pasa to chyba się nie nada:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SuSu ma raczej slim-owe kroje, więc jeśli nie jesteś bardzo szczupły, to nie schodź z rozmiarem w dół. Raczej weź rozmiar większy - 110. Przy 194 cm spróbowałbym rozmiaru 110 w Washingtonie - P6036.

Ja mam jakieś 100-101 cm w klatce i rozmiar 98 nie ma zbyt dużo zapasu (Havana, Sienna, Lazio). Przy 108 cm raczej nie zmieścisz się w 102... choć nie wiem jak to jest w kroju Napoli.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.