Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, astaroth napisał:

Są ok, ale  zastanawiałem się czy z przeniesieniem produkcji spadła jakość.  Mam jednego Jorta wyprodukowanego Macedoni i mam wrażenie, że wszycie rękawów jest w nim lepsze (może sugeruję się metką :), stąd pytam)

Nie znam koszul Susu, ale jeżeli sam nie jesteś w stanie stwierdzić, czy wszycie rękawa w innych koszulach od nich było lepsze, czy tylko Ci się daje, że takie było, tzn. że żadnej różnicy nie ma i na moje oko nie ma co komplikować sobie życia szukając gdzieś czegoś licząc na szczęście, że uda się to kupić taniej. Ja bym zostawił, jeżeli nie mają żadnych niedoróbek (co umówmy się, zdarza się nie tylko w przypadku produkcji w Chinach u wielu firm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie, koniec dyskusji, koszule zostają
Chciałbym mieć takie dylematy. Ja swoje Jorty musze odesłać, jednocześnie odnoszę wrażenie, że susu robi koszule coraz mniejsze/ ciaśniejsze względem poprzednich lat i niestety, ale ktoś z muskulaturą nie może w ofercie holenderskiej firmy znaleźć pasującej dla siebie koszuli. Na łącznie 16 koszul, 8 w rozmiarze 39 i 8 w 40 tylko 2 pasują rozmiarowo. Jedna r39 z roku 2018 i jedna 40 z 2019.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza obwodem kołnierzyka, koszule w rozmiarach 39 i 40 mają identyczne wymiary...
Niestety Kolego, ale nie moge zgodzić się z tym zdaniem, mam ze starszych wydań kilka koszul w 38/39 i do dzisiaj na mnie pasują. Outletowa rozmiarowka susu to nieco hazard i słuchając głosów to nie tylko moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach kończenia z mojej strony tematu outletu . Dwa garnitury.

Zimowa flanela. Bardzo fajny materiał, ale pionowe paski nie pomagają w ukryciu wąskości spodni... Zapas materiału tamże minimalny. Raczej nie nadaje się do rozkompletowania ale za to jest "całkiem casualowa" i powinna zagrać nawet z jakimiś golfami.

669315834_P5548-SuSuFlanela-final.thumb.jpg.e503547f59f67bdc3c7c5a418192c745.jpg

 

Letnia Havana - mieszanka wełny, jedwabiu i lnu. Bardzo lubię serię tych tkanin - tym razem udało się kupić ciekawszy (ciemniejszy) kolor niż w poprzednim outlecie.
Niestety ten egzemplarz jest ciaśniejszy niż przewiduje norma... Muszę się zastanowić, czy warto powalczyć o trochę więcej miejsca w talii i nogawkach...

1327568622_P5738-gajerHavana-final.thumb.jpg.560f4ce1dc74843461b055f424fa9e94.jpg

  • Like 6
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Niedawny outlet był dla mnie pierwszą okazją do nabycia czegokolwiek z SuSu. Dlatego chciałbym się poradzić Was tutaj - czy ta marynarka jest na mnie odpowiednia ?

Głównie chodzi mi o długość. Nie wiem czy to przez to, że całe życie nosiłem przykrótkie marynarki i stąd takie wrażenie, czy też ta marynarka naprawdę jest zbyt długa 😶 Wrażenie może też trochę spotęgowane tym, że zamówiłem jeszcze Washingtona w tym samym rozmiarze - 94 ( a mam 193 wzrostu więc zasugerowałem się rozmiarówką ze strony), który jest już długości damskiej sukienki 😅

Wiem, że na pewno rękawy byłyby do skrócenia. Ale nie wiem czy leży to na tyle akceptowalnie, abym się zdecydował i robił przeróbki czy też odsyłać - więc byłbym bardzo wdzięczny za sugestie :) 

1608736482126.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aras napisał:

Wrzuć lepiej fotkę tego Washingtona... dopiero ona powinna mieć sensowną długość dla wzrostu 193 cm...

Washington wygląda tak. Na początku wydawało mi się, że tutaj to jest już naprawdę za długo, teraz trochę się przekonuje ale jednak w dalszym ciągu średnio komfortowo czuje się w czymś tak długim 😅 Nie wiem czy można ew. skrócić marynarkę o 1-2 cm ? Plus wydaje mi się, że w takim położeniu guzik jest już trochę za nisko.

No i w tym przypadku to akurat przeważają spodnie, w które do końca nie jestem w stanie się dopiąć. Stąd kolejne pytanie - czy w spodniach od SuSu jest gdzieś zostawiony zapas materiału, który umożliwiałby delikatnie poszerzenie w pasie ? 

washing.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... na tym drugim zdjęciu niewiele widać:)

Natomiast naprawdę trudno mi sobie wyobrazić sytuację, w której to marynarka długości 78 cm (Havana) czy nawet 80 cm (Washington) była za długa dla kogoś mającego 193 cm. Mam wrażenie, że zamiast bać się "damskich sukienek" powinieneś przestać nosić "damskie żakiety"😈.
No chyba, że masz bardzo "wysoką" głowę i krótkie marynarki naprawdę dzielą Twoją sylwetkę na pół.

Ta Havana z pierwszego zdjęcia to zakrywa chociaż pośladki? Robiłeś zdjęcie z tyłu?

Ja przy swoich marnych 185 cm noszę rozmiar 98. Może niektóre marynarki mogłyby być krótsze o 1 cm... ale jakoś mi to nie przeszkadza. Lepsze ciut za długie niż za krótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RaiseFromTheButtonrzeczywiście na tym zdjęciu guzik wydaje się być za nisko, co jest dziwne przy Twoim wzroście i jednoczesnym skracaniu w ostatnich latach marynarek przez susu. Niemniej garnitur wybacza więcej - w kwestii długości marynarki, ale nie położenia guzika, niż marynarka sportowa.

Poprzednie zdjęcie (w samej marynarce) jest ok, chociaż istotna jest perspektywa z jakiej zostało zrobione.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Aras napisał:

Ta Havana z pierwszego zdjęcia to zakrywa chociaż pośladki? Robiłeś zdjęcie z tyłu?

Havana zakrywa tak z 3/4, Washington całe ze sporym zapasem 😅

3 minuty temu, Gocławianin napisał:

@RaiseFromTheButtonrzeczywiście na tym zdjęciu guzik wydaje się być za nisko, co jest dziwne przy Twoim wzroście 

Mierząc się według zasad podziału sylwetki przez garnitur na pół (czyli bez stóp i głowy) wychodzi mi jakoś 162cm. Z czego 100 jest w samych nogach, a 62 z tułowia. Może to z tego wynika ? Bo jednak właśnie o ile sama długość to kwestia też przyzwyczajenia o tyle ten guzik jest tak nisko usadowiony u mnie, że wygląda to trochę jakbym ukradł ją komuś kto ma grubo ponad 2 metry 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zamów 3 egzemplarze i zobaczysz, że każdy będzie miał trochę inny wymiar, szczególnie w talii.
Kiedyś zrobiłem taki eksperyment na jakiejś Havanie.

"Kiwnięcia" spokojnie mogą przekroczyć 0,5 rozmiaru. W talii niekiedy dochodzą niestety do całego rozmiaru.

Ich customer-service przyznaje się jedynie do zwężenia spodni ze dwa czy trzy lata temu.
Reszta "zmian" to ponoć zwykłe odstępstwa od tabeli.

Nie do końca się z tym zgadzam, bo wg moich testów wszystkie marynarki Traveler są przyciasne o mniej więcej 1 rozmiar.

Niestety tak szyje SuSu. Czasem trzeba zamówić 3 egzemplarze i wybrać ten największy. 
Podobne odstępstwa od tabel niestety dotyczą też zamówień custom-made...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Aras napisał:

Podobne odstępstwa od tabel niestety dotyczą też zamówień custom-made...

Które też na szczęście można zwrócić. 
Moja marynarka custom made (from scratch) została zrobiona z wymiarami zgodnymi z tabelą (normalne, ludzkie 50 :)
Z RTW niestety odstępstwa są ogromne. Podczas ostatniego outletu "zbierałem" wymiary z jednego modelu Havany - żadna nie była uszyta zgodnie z rozmiarówką. Moje 50 wypadło jak 48, jedne 52 miało wymiary 50, znowu jedna 46 wypadała na większą 😄 Inny model - solaro dwurzędowe w rozmiarze 50 - marynarka wymiarowo jak 52, spodnie wzięte z 48 😄 
Niestety jak wspomniał @Aras - totalna loteria nastała z tą rozmiarówką. Ciekaw jestem jak wypadają ich koszule w systemie custom, gdzie możemy zmienić poszczególne wymiary... Ktoś próbował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.