Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Herring Shoes


zw1920

Rekomendowane odpowiedzi

widzę ,że Herring ma problem z przeliczaniem rozmiarówki angielskiej na europejską .

W angielskiej skok o jeden numer to ok.9 mm,natomiast w europejskiej skok o jeden numer wynosi ok. 7 mm ,a Herring nie bierze pod uwagę tej różnicy.Przypadkowo kilka numerów z rozmiarówki angielskiej pokrywa się prawie idealnie z europejską ,np 10 angielska to idealnie 44 europejskie i 6 angielskie pokrywa się idealnie z 39 europejskim ,właśnie błędnie u Herringa przeliczone na 40, błąd bierze się właśnie stąd ,że o ile rozmiar 10 przeliczony jest prawidłowo idąc dalej w dół rozmiarówki nie koryguje różnicy 2 milimetrowej tylko przelicza numer za numer i tak przy rozmiarze 6 błąd wynosi już o jeden numer.

Inny znany producent obuwia Meermin robi to trochę lepiej ,nie tworzy wirtualnych połówek w rozmiarówce europejskiej ,ponieważ buty szyte według rozmiarówki europejskiej nie posiadają połówek numeru, tylko dodaje do nich plus albo minus ,korygując w ten sposób różnice miedzy rozmiarówkami ,co w praktyce może oznaczać 1,5 - 3 mm więcej lub mniej, np europejska 40 leży idealnie między 6,5 a 7 w rozmiarówce angielskiej ,dlatego Meermin 6,5 przelicza na 40- ,a 7 na 40+ i to jest bliższe prawdzie ponieważ idealny przelicznik rozmiarów angielskich na europejskie nie istnieje.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

z newslettera Herringa:

 

"We have created a fantastic line-up of new styles for you this year. In addition to the new shoes from our favourite factories, such as the 50th Anniversary collection, we have started a whole new collaboration with the Carlos Santos factory. The workmanship of our new Carlos Santos shoes is exemplary, with superb hand finishing, Goodyear welting and our own twist on their European styling. We think they are a breath of fresh air for the discerning shoe collector and we are delighted to say they are already proving very popular so you can expect the range to expand."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Zastanawiam sie intenstywnie nad zakupem Herring Knigthsridge'ow, stad moja prosba o feedback ze strony uzytkownikow - zarowno szczesliwych, jak i moze szczegolnie tych mniej zadowolonych.

 

Mam juz buty Herring Stratord na kopycie 026, ale na kopycie F, przy czym sa to zimowe trzewki.

 

Moj standradowy rozmiar 8,5 w ficie F okazal sie zdecydownaie zbyt waski i musialem je rozbijac u P. Januszkiewicza.

Zastanawiam sie, czy wybierajac ten model wystarczyloby wziac 8,5 na kopycie G, czy lepiej 9 (moj europejski rozmiar to typowe 43).

 

Myslalem tez nad Herring Mayfair na kopycie 386 od Barkera. mam w domu Nevisy na tym samym kopycie i je tez musialem rozbijac na boki, bo miazdzyly mi male palce. Barkery sa tez z natury jakby mniej zgrabnie uszyte niz herringi.

 

Moze macie tez jakies inne propozycje na czarne oxfordy na szerokim kopycie G do 1300pln?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć,

mam takie czarne, na gumowej podeszwie. Kopyto jest dość masywne, dobrze wygląda z "cięższymi" spodniami. Początkowo były dość twarde, ale obecnie po dopasowaniu do nóg noszą się dobrze. Jestem jak najbardziej zadowolony, a za tę cenę myślę, że to naprawdę dobry wybór.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Penny loafers - Herring Lucca (Włochy) vs. Herring Farringdon (Indie) - w rozmiarze 9.5 F

Kiedy zobaczyłem na stronie Herringshoes buty Pennloafers Lucca w kolorze burgund to zakochałem się. To takie chwile, kiedy mruczy się do ekranu "shut up and take my money", a akurat była wyprzedaż/promocja/obniżka cen. I tak za 100 GBP + przesyłka dostałem mój rozmiar 9.5 F (ostatni egzemplarz). Ten właśnie rozmiar noszę z Shoepassion.

Są tak piękne (OK - jestem fanem wszelkich loafersów), że drobna niewygoda była mniej istotna niż urokliwość. Skórka miękka tak, że na pewno się za chwilę wszystko ułoży. Dwa razy do pracy i się nie ułożyło. Chyba są za szerokie i ta szerokość powoduje, że stopa ucieka do przodu, palce blokują się w czubie, a z tyłu luz. Jak dla mnie są po prostu szersze niż standardowe F. Postanowiłem poprawić je wkładką, ale zanim zadziałałem w tym kierunku to ruszyła kolejna wyprzedaż/promocja/obniżka i Herring zaoferował (w tej samej cenie) Farringdon.

W nocy wszystkie koty są czarne, a na internecie wszystkie buty 100x100px są takie same. Skoro kupiłem Lucca za pół ceny, to mam nadal w kieszeni drugie pół, które właśnie poszło do Herringa na drugie bordowe loafery. Oczywiście, powinienem odesłać Lucca, ale już na podeszwie widać zużycie. Z drugiej strony - loaferów nigdy w domu za wiele, nieprawdaż?

Był jeszcze jeden, bardzo podobny, model (nie pamiętam nazwy), więc skonsultowałem się przez chat z Chrisem (z Herring Shoes) i zasugerował, że Farringdony mogą być nieco węższe niż ten drugi model. Chris był jednak sceptyczny, bo nie spodziewał się dużej różnicy na nodze pomiędzy Lucca, a "innymi loaferami z ich oferty". Teraz już wiedziałem, że jak tylko cokolwiek będzie nie tak - odsyłam.

Przyszły po dwóch dniach i... one są chyba robione z mojej nogi. Pasują idealnie!

Zagadką dla mnie pozostanie dlaczego pierwsze buty przyszły z pastą neutralną, a drugie z bordową...

Kiedy kładę je obok siebie - różnica jest przeogromna. Kilka zdjęć porównawczych poniżej.

herring1.jpg

herring2.jpg

herring3.jpg

herring4.jpg

herring5.jpg

herring6.jpg

herring7.jpg

herring8.jpg

I na koniec dodatkowo dla porównania mój podobny but z Shoepassion w tym samym rozmiarze:

herring9.jpg

 

P.S. Chciałem wystawić te Lucca tu na Forum na giełdzie za 50% ceny mojego zakupu, ale dostałem reprymendę od moderatora, że istnieje niepisana zasada o nieoferowaniu na forum używanych (nawet tylko dwukrotnie) rzeczy. Więc niech cieszą moje oczy na półce.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.