Skocz do zawartości

Co mam dziś casualowego na sobie


The-Bigwig

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 godzin temu, Ernestson napisał:

Napisz coś o tym płaszczu. Piękny jest.

Słusznie prawisz. Za osobny wpis poświęcony temu płaszczowi zabieram się już praktycznie od miesiąca. Prawdę napisawszy, powyższe zdjęcie powstało właśnie z myślą o tym wpisie, ale jak na razie skończyło się tylko na regularnym "lookbooku". Tymczasem na szybko i bez przekierowywania na bloga. Płaszcz został wykonany według moich wytycznych przez polską markę Mill's. Można stwierdzić, że był to dość mocno zaawansowany MTM. Zależało mi aby był najbardziej zbliżony swoją formą do płaszcza polo i/lub ulstera, stąd też nakładane kieszenie i pas dragon. Niestety, przez pewne konstrukcyjne ograniczenia, nie wszystkie zmiany w bazowym szablonie były możliwe. I tak, zamiast niewątpliwie urokliwej kontrafałdy, zostaliśmy przy standardowej, pojedynczej szlicy. Co do samej tkaniny, niestety nie jestem w stanie napisać nic ponad to, że jest to wełna o raczej niskiej jak na standardy płaszczowe gramaturze (około 300 - 400 g).
 

8 godzin temu, Jamjest napisał:

Jakoś mi tak loafersy słabo pasują, jakby jednocześnie było zimno (płaszcz) i gorąco (loafersy ;) ) Chociaż ładnie wyeksponowane krótkimi spodenkami :) 

No tak, spodnie do najdłuższych nie należą. Przyznaję, źle wykalkulowałem długość podczas samodzielnego wykonywania manszetów.
Jeśli idzie o loafersy natomiast, to tu akurat nie czuję zgrzytu, ale to zapewne dlatego, że nie postrzegam loafersów jako obuwia typowo letniego.

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Tanatos70 napisał:

"Zestaw pierwszego wyboru na co dzień" w wersji zimowej był, teraz czas na wersję wiosenno- jesienną. Tak się składa że znów barbour, tym razem z nylonu. Kurtka superlekka i bardzo praktyczna (np. w kieszonce na piersi, której patka się podwinęła chowam komórkę i jest to świetne dla niej miejsce ;-)). Ma już prawie 4 lata, ale trzyma się całkiem dobrze. Takie niby nic, ale dobrze się w tym czuję ;-):

 

To chyba model "Ariel" Barboura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tanatos70 napisał:

Tak, to był chyba jeden z pierwszych "nieworkowatych", dopasowanych modeli barboura :).

Bardzo przyjemny i rzeczywiście lekki model. Kamizelka z tego samego modelu jest równie wygodna. Dzięki taliowaniu nie wygląda jak typowy kwadraciak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tanatos70 napisał:

"Zestaw pierwszego wyboru na co dzień" w wersji zimowej był, teraz czas na wersję wiosenno- jesienną. Tak się składa że znów barbour, tym razem z nylonu. Kurtka superlekka i bardzo praktyczna (np. w kieszonce na piersi, której patka się podwinęła chowam komórkę i jest to świetne dla niej miejsce ;-)). Ma już prawie 4 lata, ale trzyma się całkiem dobrze. Takie niby nic, ale dobrze się w tym czuję ;-):

 

Nie ma kota nie ma plusa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jamjest napisał:

Nie ma kota nie ma plusa ;-)

Dla mojej kotki też nastała wiosna- na noc znika, a cały dzień przesypia w różnych swoich kryjówkach i nie mam serca jej na "sesje" siłą wywlekać. Jak ją ciekawość z barłogu wygna, to sama przydrepcze :).

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie góra bardzo fajnie, ale buty potwornie zgrzytają. Jakbyś w bamboszach przez pomyłkę z domu wyszedł


Polo z długim rękawem, lniany nieformalny garnitur, wygodne buty - dla mnie na dziś pasuje, ale rozumiem, że nie każdemu się musi podobać. Dziś wygoda przeważyła przy wyborze butów rano
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MateuszT. napisał:

 


Polo z długim rękawem, lniany nieformalny garnitur, wygodne buty - dla mnie na dziś pasuje, ale rozumiem, że nie każdemu się musi podobać. Dziś wygoda przeważyła przy wyborze butów rano emoji6.png

No, ale szkoda w imię "wygody" psuć cały efekt. Reszta naprawdę bardzo mi się podoba :), a te buty strasznie ją przytłaczają (chodzi o proporcje i materiał- to chyba takie "nylonowe adidaski" ;-)). Jakieś inne "delikatniejsze", skórzane snikersy byłyby IMO o.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale szkoda w imię "wygody" psuć cały efekt. Reszta naprawdę bardzo mi się podoba , a te buty strasznie ją przytłaczają (chodzi o proporcje i materiał- to chyba takie "nylonowe adidaski" ;-)). Jakieś inne "delikatniejsze", skórzane snikersy byłyby IMO o.k.


Na szczęście są w całości zamszowe, poza widoczną tu siatkową wstawką nad palcami. Jakoś licowe sneakersy w ogóle mi się nie podobają, już prędzej ubrałabym tu bardziej klasyczne buty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.