Skocz do zawartości

Co mam dziś casualowego na sobie


The-Bigwig

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Milten, dwa słowa o koszuli? Kołnierzyk button-under?

To koszula tab collar Szarmanta. Miedzy wyłogami kołnierza znajduje się tabka zapinana na gruby guzik, który podnosi i eksponuje krawat, oraz odciąga węzeł od szyi dając duży komfort, według mnie nieporównywalny z innymi kołnierzami (jedynie szpilka w pin collar wydaje się działać na tej samej zasadzie). Dodatkowo wyłogi są blisko siebie i blokują węzłowi możliwość poluzowania się, a więc nie ma potrzeby poprawiania węzła krawata w ciągu dnia. Dodatkowym atutem wpływającym przede wszystkim na komfort, jest możliwość zawiązania krawata dużo lżej niż w innych koszulach (prócz pin collar, jednak nie mam żadnego pin collara, więc nie mogę być pewny na 100%). Działa to tak, że niedociągnięty luźny węzeł zapinamy tabką, która umiejscawia węzeł praktycznie na szczycie, a wyłogi nie dają się rozwiązać lekko ściśniętemu węzłowi, który wystarczy troszkę dociągnąć na szczyt. Według mnie rozwiązanie z tabką powinno znaleźć się w każdym kołnierzu, w którym dyskretna implementacja tego elementu jest możliwa (raczej nie prawdziwy szeroki cut away). A co do reszty to podobają mi się mankiety koktajlowe, interwały pomiędzy guzikami na plisie, guziki perłowe. Materiał jest raczej delikatny i nie posłuży zbyt długo(twill s140 two ply), oddycha dosyć dobrze, ale mam koszule button down z zefiru i w dotyku jest przyjemniejsza, a oddycha genialnie jak na bawełnę. f19a56b16dbc38e6f652b2b234cd49e0.jpg46225a9985c527b2296fbffcc0e0a730.jpg
  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ze spodniami nie zadziało się tam najlepiej.. pamiętaj jednak, że zdjęcia uwydatniają czasami niektóre szczegóły, a na żywo wygląda to ok. Wg mnie całość się broni.. pognieciony len, casualowa koszula, nieidealne dżinsy.

Co do rozmiarów marynarki to się będę bronił. Owszem guzik w Havanach mógłby być niżej, kolejny mój zakup to będzie Hudson imoże będzie z tym lepiej. Natomiast marynarka napewno nie jest za długa i za obszerna. Może to również kwestia zdjęcia, perspektywy, ale też materiału. Czysty len jednak układa się zupełnie inaczej niż wełna. Dla porównania wrzucam nieco inne ujęcie lnianej vs havana z wełny traveller (obie w tym samym rozmiarze 25).

IMG_20170513_125457.jpg

Edit. Wrzucam jeszcze zdjęcie całej sylwetki.

 

szara havana.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Pablo84 napisał:

 

@Midlife-Crisis rozwiniesz? Również nie rozumiem za bardzo ocb..

Mam niestety na myśli jakość spodni z HM (nie, żebym rzeczy z HM nie miał). Akurat zdjęcie z otwartą marynarką eksponuje to (okolice rozporka jak @MH_fan wspomniał). Dobrze uszyte i dopasowane spodnie tego nie robią. Na dalszych zdjęciach się już bronią, bo tego nie widać. Nosiłbym do dobrze dopasowanej dzianiny, która by problematyczną partię częściowo zakryła i efekt zneutralizowała. 

Koszula mi się za to bardzo podoba. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się (po 3 miesięcznym użytkowaniu), że spodnie nie są jakiejś ekstra jakości, ale kosztowały jedynie 79zł ;-). Ostatnimi czasy mam problem z zakupem dżinsów, które wytrzymały by dłużej niż 6-8 miesięcy (Wrangler, Tommy Hilfiger). Każde i tak przecierają się w którymś miejscu i muszę reklamować, więc nawet dokupiłem 2 parę tych z HM. Odpowiada mi kolor i fason (stan regular, slim fit). 

Koszula jest z poprzedniego roku, ostatnio stała się moją ulubioną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pablo84 napisał:

Zgadzam się (po 3 miesięcznym użytkowaniu), że spodnie nie są jakiejś ekstra jakości, ale kosztowały jedynie 79zł ;-). Ostatnimi czasy mam problem z zakupem dżinsów, które wytrzymały by dłużej niż 6-8 miesięcy (Wrangler, Tommy Hilfiger). Każde i tak przecierają się w którymś miejscu i muszę reklamować, więc nawet dokupiłem 2 parę tych z HM. Odpowiada mi kolor i fason (stan regular, slim fit). 

Koszula jest z poprzedniego roku, ostatnio stała się moją ulubioną.

Dżinsy z niewielkim udziałem elastanu nie przecierają się tak szybko. Na pewno znajdziesz coś na ten temat tutaj:)

TH nie jest dobrą marką, za to w miarę drogą. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.