Skocz do zawartości

Poszetka (chusteczka w kieszonce) - dyskusje i porady


Gość egon

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy nie tylko od wielkości brustaszy, ale (głównie moim zdaniem) od tkaniny. W przypadku poszetek jedwabnych z powodzeniem używam 38-42 cm - mniejsze w większości brustasz moich marynarek się chowają. Ale już len (choć grubszy niż np. ten nowy od Tomka) w zupełności wystarcza mi w rozmiarze 35 cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o jedwabnych poszetkach (moje są chyba z Vistuli). Materiał jest dość cienki. Nie lubię ich - w porównaniu do wielu, wielu innych, te wypychają nieładnie brustaszę (bardziej niż np. len czy wełna z Poszetki). Być może te Vistulowe są akurat tak fatalne. Z drugiej strony mniejsze poszetki spokojnie dają się ułożyć i wyglądają ok. Nie widzę specjalnie sensu inwestowania w większe powierzchnie - nie przekłada się to na użyteczność, a może wpływać negatywnie na cenę (więcej materiału i więcej obszycia). 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka rzeczy, które mnie irytują w poszetkach:

 

- mały, damski rozmiar, typu 33x33cm, prawie wszyscy najwięksi i najstarsi producenci tego akcesorium robią je w rozmiarze pow. 40cm, ale nowi gracze "wiedzą lepiej" - nie wiem, może tani jedwab jest grubszy, albo żakard jest grubszy

- brak ręcznego obszycia

- brak obwódki, generalnie poszetki wycięte z metra zadrukowanego materiału - wygląda to bardzo tanio

- krzykliwość, narzucające się kolory

- jak wystaje więcej z kieszonki, niż na dwa palce

- bardzo spowszedniała, wszystkie celebryty od szyca do kraśki już znają i mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozmiarem o ile pamiętam jest tak, że jak się kroi 40 cm, to wychodzi o jedną poszetkę mniej niż jak się kroi 33 cm - biznes i już :-). Jeżeli poszetki są zcienkiego drukowanego jedwabiu, to 40 cm jest idealne, wcale nie wypycha brustaszy, natmiast 33 cm zapada się do środka (stąd niekiedy cokolwiek osobliwe pomysły, aby pod taką poszetkę wkładać do brustaszy drugą). Generalnie jest to przyczyna, dla której nie kupuję jedwabnych poszetek od naszych rodzimych dostawców. Co innego wełniane, lniane czy bawełniane - rozmiar 32-35 cm jest idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie, len ma taką strukturę, że jest stosunkowo gruby. Mi len składany w tv fold sprawia właśnie ten kłopot. Poszetka  ma 40x40 a wygodniej i lepiej wizualnie byłoby gdyby miała właśnie coś ok. 30x30. Z jedwabiem odwrotnie, większą łatwiej mi ułożyć i mniej się "zapada", często muszę kombinować i czymś wypełniać dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, akurat jesteśmy na etapie szycia białych poszetek z lnu i wpadłem na ten wątek.

Nasze pierwsze poszetki lniane mają wymiary 33x33. Z tego co widzę w ostatnich postach, proponujecie jeszcze mniejsze dla lnu tj. 30x30.

To mi daje do myślenia chociaż nosząc nasza poszetkę z lnu, nie zaobserwowałem problemu z ułożeniem w kieszonce, jednak nie składałem jej w tv fold (jest granatowa i nosiłem puff)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo może zależeć od rozmiaru kieszonki - ja w tych marynarkach, w których noszę TV fold, mam akurat takie kieszonki, że już 30x30 ciężko jest ułożyć. Poponuję zaoferować ze dwa różne rozmiary, przy czym dodatkową opcją byłby prostokąt o lekkiej różnicy wymiarów boków - jak nie wejdzie w poziomie, to może w pionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie wyobrażam sobie prostokątnej poszetki.

W poszetce z lnu sporo zależy od grubości zrolowanych brzegów (a te od grubości materiału). Posiadam http://www.piodaw.pl/produkt/457/poszetka-lniana-w-groszki o wymiarach 30x30cm, brzegi mają 3-4mm i te normalne kieszonki wypełnia aż nadto, ale mam jedną marynarkę gdzie się spokojnie mieści, czasem nawet wpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

wymiar poszetki 33x33 cm jest najbardziej popularny z powodów czysto biznesowych. Materiał ma 140 cm szerokości, więc z długości 35 cm wychodzą nam cztery poszetki (2 cm na obszycie). Pytanie czy Klienci są w stanie płacić 40% więcej za większy wymiar. Jakieś dwa lata temu proponowaliśmy (eksperymentalnie) poszetki w wymiarze 40 cm i większość była odsyłana do zmniejszania. Oczywiście wszystko zależy od grubości materiału i wielkości kieszonki. 

 

Jeśli chodzi o len to w naszym przypadku wystarczy wpisać w uwagach do zamówienia mniejszy wymiar. Poszetki szyjemy na bieżąco i nie ma problemu z takimi zmianami.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym rozmiarem to jest jak z prawdą - każdy ma swoją. Albo inaczej to leciało. Mniej elegancko. 

 

Racja, robienie 40stek jest mniej uzasadnione biznesowo, bo z metra zrobię 6 a nie 12 przy 1,35m szerokości wałka lub 4 zamiast 9 w przypadku wałka metrowego. Cały czas jednak wierzę, że Sam Hober nie może się mylić i w końcu osobiste przekonania co do słuszności danego rozmiaru nie doprowadzą mnie do kompletnego bankructwa :) Wielokrotnie ludzie mi mówili, żeby robić mniejsze poszetki, żeby było taniej, a potem wprowadzić większy produkt, ale w przypadku małej pracowni lepiej od samego początku trzymać się pewnych zasad. Len za gruby? To można znaleźć cieńszy! W końcu to produkty luksusowe. Faktycznie, można zejść z jeden cal lub dwa, jeśli materiał jest cięższy, ale zdecydowanie nie powinno być to podyktowane oszczędnością materiału.

 

P.S. Wreszcie zdobyłam się na odwagę, żeby to powiedzieć ze względu na to, że moja pracownia często jest porównywana do Poszetki. Jeśli ktoś jest ciekawy, dlaczego moje poszetki są delikatnie droższe, to zapraszam do rozmowy prywatnej. Ostatnio robiłam 45tkę dla klientki, więc i taka potrzeba na naszym rynku jest. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę uprzedzać faktów, więc powiem, że zaopatruję się u naszych wschodnich sąsiadów. Pierwsze partie materiałów faktycznie były kupione w Tajlandii bezpośrednio, a potem sprowadzane z Włoch i UK, ale jak wiadomo małe ilości się nie opłacają. Widziałam, że większa ilość forumowiczów chciała robić poszetki na małą skalę, ale nie wiem, co z tego wyszło. Ja jakoś się trzymam, bo to moja pasja. No cóż - ja kibicuję wszystkim, bo uważam, że poszetki są fajne! 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po zakupie drugiej lnianej (tym razem kolorowej) poszetki stwierdzam, że ten materiał w poszetce to jednak "not my cup of tea". Za grube, nieciekawie się układają, nie - nie. Wolę jedwab.

Ja z kolei uwielbiam lniane poszetki :D

Jedwabne też są świetne swoją drogą.

PS. Chętnie odkupie jeśli jest na sprzedaż i kolorystycznie mi podpasuje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Chętnie odkupie jeśli jest na sprzedaż i kolorystycznie mi podpasuje;)

 

Mógłbym odesłać do sklepu by nie stracić na tym zakupie, ale póki co zostawię. Może się jeszcze przekonam i ją jeszcze polubię, bo wzór ładny. Tylko ta grubość i fakt, że jednostronna... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam kilka poszetek z obecnej kolekcji, jedwab troszkę cieńszy niż u pozostałych producentów. Tak jak już gdzieś pisałem, trzeba uważać na usuwanie metki. W jednej poszetce, po usunięciu dużej chropowatej metki, druga mniejsza, po krótkim czasie sama odpadła, była zszyta z rolowanymi brzegami i niestety kawałek szycia puścił. W sklepach stacjonarnych jest więcej wzorów niż na stronie i wyprzedzają, to co jest w sklepie internetowym.

Poszetki w cenie 39 zł są bardziej błyszczące i jeszcze cieńsze od tych za 49 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.