Skocz do zawartości

Poszetka (chusteczka w kieszonce) - dyskusje i porady


Gość egon

Rekomendowane odpowiedzi

Brakuje właśnie takich których nie ma za bardzo na rynku, czyli soczystych kolorów typu pomarańcz, zieleń, wiśnia, żółty w zestawieniu z wzorem innym niż paski lub ogromna krata i do tego jedwab lub wełna, a nie bawełna której jest zalew. Jakość szycia jest tak naprawdę drugorzędna, może być nawet maszynowo szyte jeżeli zachowuje się jakiś minimalny standard, podstawa to kolor o wzór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje właśnie takich których nie ma za bardzo na rynku, czyli soczystych kolorów typu pomarańcz, zieleń, wiśnia, żółty w zestawieniu z wzorem innym niż paski lub ogromna krata i do tego jedwab lub wełna, a nie bawełna której jest zalew. Jakość szycia jest tak naprawdę drugorzędna, może być nawet maszynowo szyte jeżeli zachowuje się jakiś minimalny standard, podstawa to kolor o wzór.

 

Baaardzo dawno temu proponowałem na forum zainteresowanie się jedwabiem "dupioni" w różnych kolorach, może teraz ktoś przetestuje ten trop? Faktura materiału ciekawa, kolory - cała tęcza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zapytaj na http://www.poszetka.com/, może zrobią Ci taką na zamówienie.

 

Panowie, mam pytanie czy ktoś może widział w jakimś sklepie internetowym  białą lnianą poszetkę z niebieską/kobaltową obwódką ?

Coś w ten deseń:

http://www.eleganckipan.com.pl/pl/p/Biala-poszetka-z-granatowa-obwodka/1354

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dla mnie te bawełniane, oferowane przez sklepy w Polsce wyglądają odpustowo, rodem z katalogu Vistuli, ale że jest to popularny materiał u początkujących dandysów to się pewnie zaraz larum podniesie straszne.

Ale za to materiał z bawełnianych koszul o wyższej skrętności, często może pozytywnie zaskoczyć jako budulec na poszetkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekret,

 

biała bawełna (prawdziwie biała) jest moim zdaniem świetna na poszetkę, bo jest... biała.

 

Lniana nie jest tak biała jak bawełniana, choć jest bardziej uniwersalna, bo można ją założyć do wieczorowego stroju. Najgorsza z trójki len-bawełna-jedwab jest jedwabna, bo się świeci i źle układa. Także pod względem uniwersalności najlepsza jest lniana, ale za jeśli szukasz czegoś bardzo białego i dobrego za dnia, to bawełna jest lepsza od lnu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego dyskwalifikujesz bawełnę jako materiał na poszetkę?

 

Bawełnianą chusteczkę noszę w wewnętrznej kieszeni marynarki. Nie będę tłumaczył do czego służy ;). Źle bym się czuł jak bym coś podobnego nosił w brustaszy.

"One for blowing, one for showing" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kwestia, odczuć, upodobań, stylu. 

Capo, masz swój styl, a swoje zdanie na temat bawełnianych poszetek wielokrotnie prezentowałeś. Byłem ciekawy dlaczego Reil zakwestionował bawełnę. Moje zdanie jest trochę inne, bawełna tak, ale zależy jaka i do jakiego zestawu. Oczywiście nie kwestionuję Waszego punktu widzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waski,

 

Reilowi chodzi o to, że niektóre chusteczki do nosa robi się z bawełny.

 

Co trochę jest na wyrost, bo przecież różnica między bawełną takiej chusteczki a bawełną na poszetkę jest mniej więcej taka jak miedzy wełną za 60 zł a wełną za 460 zł.

 

Niech każdy wybiera takiej rodzaj materiału, na jaki ma ochotę. Nie ma co dorabiać do tego jakichś KATEGORYCZNYCH [edit] teorii, jak niektórzy próbują. Jedwabna wygląda fajnie na wieczór, ale źle się układa, lniana jest najbardziej uniwersalna (polecana dla początkujących dandysów), a bawełniana jest najbardziej matowa i biała.

 

Jeśli szukasz czegoś całkowicie matowego i najbardziej białego pod słońcem, to bawełna jest najlepszym wyborem, bo ani len, ani jedwab raczej takiego poziomu nigdy nie osiągną, choć mogą się zbliżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wpisy, poza tą jedną którą dostałem w komplecie z koszulą, mam kilka bawełnianych poszetek, wszystkie są wykonane z materiałów, które sa używane do szycia koszul na miarę i podobają mi się jako poszetki, natomiast wszystkie nosze wyłącznie w tv fold, ułożyłem je kilka razy inaczej i niezbyt mi się podoba to jak wtedy te poszetki się w kieszonce prezentują. Zakup poszetek z innych materiałów jest jak najbardziej planowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Wracając do tematu poszetek, czy ktoś może skomentować / ocenić jakośc poszetek ze sklepów internetowych 

http://eleganckipan.com.pl/20-poszetki?gclid=CIHf_o-Ej7wCFQxd3godt2wAtw

http://www.poszetka.com/pol_n_POSZETKI-102.html

 

Ewentualnie bedę wdzięczny za porady gdzie kupić ładne i dobre jakościowo poszetki w Polsce.

 

Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu poszetek, czy ktoś może skomentować / ocenić jakośc poszetek ze sklepów internetowych 

http://eleganckipan.com.pl/20-poszetki?gclid=CIHf_o-Ej7wCFQxd3godt2wAtw

http://www.poszetka.com/pol_n_POSZETKI-102.html

 

Ewentualnie bedę wdzięczny za porady gdzie kupić ładne i dobre jakościowo poszetki w Polsce.

 

Z góry dziękuję!

 

 

Te dwa sklepy mają moim zdaniem najkorzystniejszy stosunek cena-jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.