Skocz do zawartości

Poszetka (chusteczka w kieszonce) - dyskusje i porady


Gość egon

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się na studniówkę, planuję zestaw: granatowy garnitur, biała koszula, czarna mucha i chciałbym to uzupełnić poszetką. Póki co myślę o klasycznej, białej lecz nie mam pojęcia jaki materiał wybrać. Jednak nie zarzekam się, że musi to być koniecznie biała poszetka, wszystkie pomysły są wartościowe. Mam zamiar wybrać się jutro na miasto, więc jeśli ktoś może polecić jakieś sklepy w Poznaniu byłbym wdzięczny. Internet niestety raczej odpada, ciężko będzie zdążyć z przesyłką do piątku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja biała poszetka w tv fold i wiązana mucha (bo taką mam nadzieję, że kupisz) będą się wystarczająco wyróżniać na studniówce. Zobaczysz ogrom czarnych poliestrowych krawatów szerokości paska do spodni, much na haczyk i poszetek w kolorze ozdoby pod szyją (o ile zobaczysz poszetkę). Byłem w tym roku na dwóch studniówkach i widziałem tylko jedną (moją) wiązaną muchą i może ze trzy białe poszetki. Reszta w kolorze muchy lub krawata. Tam króluje czarny garnitur, biała koszula z kontrastowymi wstawkami i śledź.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

drugi sposób jest łatwiejszy ale trochę gorzej wygląda na żywo ponieważ brzegi nie są prawdziwie zrolowane. Choć sporo zależy od śliskości materiału. Na śliskim jedwabiu ciężko zrobić ręczny rulonik i go obszyć tak aby wszystkie 4 brzegi wyglądały podobnie (no chyba, ze nie jeden rulonik przerobiłeś - no ale o to nie podejrzewam, bo nie zadawałbyś tu takiego pytania).

Najprościej: weź kawałek bawełny i obszyj dwa brzegi w jeden i drugi sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że pomogłem.

Choć nie jestem fanem 'robótek ręcznych' to po obejrzeniu tego filmu nabrałem ochoty na własnoręcznie zrobioną poszetkę.

Utwierdziłeś mnie w postanowieniu, żeby sobie jakąś wykonać.

Uważam, że rzeczy wykonane/naprawione własnoręcznie nabierają dodatkowej wartości. Jeśli oczywiście jesteśmy w stanie coś wykonać/naprawić w stopniu przynajmniej zadowalającym.

Zatem polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzień dobry, piszę w trochę nietypowej sprawie. Otóż mam do ubrania męską część chóru, a raczej dokonania wyboru dodatków: krawata i poszetki. Czy naprawdę aż tak wielkim faux pas byłoby wykonać te przedmioty z jednej tkaniny? Podkreślę jeszcze raz, chodzi o to, by Panowie mieli jednolity strój. Wybór padł na kolor bordowy, nawiązując do dodatków damskich, materiał to raczej jedwab.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Znalazłem na allegro ręcznie wykończone poszetki w niezłej cenie http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4662590&order=pd&string=poszetka&search_scope=userItems-4662590&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-v2-fas-1-2-1218. Zakupiłem dzisiaj dwie. Widzę, że sprzedaje ta sama osoba, co na stronie  http://www.piodaw.pl/kategoria/1/poszetki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.