Skocz do zawartości

Poszetka (chusteczka w kieszonce) - dyskusje i porady


Gość egon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
  • 6 months later...

Moja dziewczyna często odpręża się przy typowo kobiecych zajęciach i ostatnio zapragnęła zmierzyć się z tematem obrabianych szydełkiem poszetek. Pierwszy testowy model widać na poniższych zdjęciach. Jak się wam podoba taki mniej kanoniczny sposób wykończenia?

 

post-2656-0-16692100-1372343107_thumb.jp

 

post-2656-0-89562300-1372343113_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja mimo wszystko mam spory szacunek do pani Gosi (Goshy?) za wyrzucenie do kosza na śmieci trzech par koszmarków w kolejnym filmiku. Generalnie jej rady dla nas brzmią momentami infantylnie, gdyby jednak każdy facet się do nich stosował, dokonałaby się rewolucja jakościowa w ubiorze polskich mężczyzn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Przeczytałam cały wątek i przyznam, że nie było łatwo. 

Wiele ze sprzedających reklamowanych tutaj zakończyło/zawiesiło swoją działalność. Przeważnie kończy się na zapewnieniach, że po uszyciu ze świeżo kupionego materiału osoba szyjąca pokaże efekty. Kilka osób zrobiło i sprzedało kilkadziesiąt na aukcjach. Niektóre sklepy dołączają do swojej oferty podstawowej poszetki lub zamiast rozwijać biznes chusteczkowy dokładają do asortymentu różne inne rzeczy. 

 

 

Z moich obserwacji wynika, że wiele osób nie znajduje odpowiednich dla siebie poszetek i szuka kogoś, kto im takową uszyje. Osiedlowe krawcowe nie kminią bazy, a mamie/żonie/babci/córce po piętnastej zapał już mija. Oferta w sklepach sieciowych bywa lepsza lub gorsza, z naciskiem na tą drugą. Nie wiem, jak sprawa wygląda u polecanych krawców lub w nielicznych salonach z modą męską, na które trafi się dopiero po przeczytaniu rekomendacji w internecie. 

 

Jestem dość dociekliwą osobą i zrobiłam już kilka poszetek. Uprzedzę tutaj pytania - tak, wstawię zdjęcia na forum, gdy wzornictwo i moje umiejętności osiągną pewien standard. 

 

Zrobiłam już stosowny wywiad co do sposobu rolowania, wymiarów poszetek, dostępności materiału i różnych innych podobnych rzeczy. Zauważyłam, że standard wykonania oraz wymiary zależne są w dużej mierze od kraju lub regionu świata, chociaż na każdym kontynencie można znaleźć małego, solidnego producenta poszetek. 

 

Lniana poszetka do formalnych wyjść to taki must have każdego eleganckiego pana, to nie ulega wątpliwości. Wiadomo także, jak wyglądają szalone poszetki. Niestety nie każdy na początek czuje się pewnie z taką wystającą szmatką, a jakoś bezpiecznie chciałby zacząć. Dlatego nasuwa mi się następujące pytanie.

Jakie poszetki, Waszym zdaniem, są tym drugim wyborem, zaraz po białej lnianej?

Takie w męskiej granatowo-beżowo-niebieskiej kolorystyce czy wręcz przeciwnie z akcentami czerwieni, zieleni, pomarańczu? 

Jaka była Wasza pierwsza poszetka w kolorze? Byliście z niej zadowoleni? 

Gdyby przyjaciel o to zapytał, co byście mu odpowiedzieli? 

 

Przepraszam za przydługawy post. Jestem inżynierem, nie lubię pozostawiać niejasności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest wstęp do jakiejś oferty?

 

I tak i nie. Osobny wątek w osobnym miejscu na forum, zgodnie z regulaminem powstanie, gdy oferta się wytworzy. Inne osoby pytały tutaj o różne rzeczy związane z poszetkami, więc pytam i ja. Nie mogliśmy znaleźć dobrej, lnianej poszetki na wesele i tak to się zaczęło. Z tego, co czytałam, wiele jest takich osób. 

 

Nie piszę tu w imieniu żadnej firmy, ot małe rękodzieło. Chciałabym działać legalnie, bo temat jest ciekawy i bardzo mnie wciągnął.

Może lepiej by było, gdyby mój mężczyzna napisał post "o tym, jak dziewczyna uszyła moją pierwszą poszetkę, jaką następną powinienem sobie zrobić?". Szczerze powiedziawszy nie widzę większej różnicy. 

 

Może i wygląda to jak kryptoreklama, ale nie umiem inaczej powiedzieć, że nauczyłam się robić poszetki, bo znalazłam w internecie, jak je robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej by było, gdyby mój mężczyzna napisał post "o tym, jak dziewczyna uszyła moją pierwszą poszetkę, jaką następną powinienem sobie zrobić?".

 

Szanowna Pani, opisana przez Panią historia "powstania" firmy jest już zajęta. Wróć! Tamta szła nieco inaczej :lol:.

 

 

Jakie poszetki, Waszym zdaniem, są tym drugim wyborem, zaraz po białej lnianej?

 

Jednoznaczna odpowiedź na to pytanie nie istnieje. Wszystko zależy od gustu i stylu danej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henry Ford zapytany o to, z czego wynikał sukces modelu T powiedział „nie korzystaliśmy z badań marketingowych – gdybyśmy zapytali klientów czego potrzebują, to powiedzieliby, że szybszego konia, ponieważ nie wiedzieli czym właściwie jest samochód”.

 

edit:

To może dla odmiany coś konstruktywnego - wzorzyste poszetki z irish poplin w dobrej cenie wziąłbym w dużych ilościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.