Skocz do zawartości

Żabki (podkówki, blaszki) - dyskusje i porady


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ciężko mi było znaleźć tak krótkie wkręty; poddałem się i zaniosłem buty do szewca- przybił gwoździkami.

 

Swego czasu udało mi się kupić malutkie wkręty, dodatkowo nierdzewne i idealnie pasujące w otwory w żabkach. Co prawda same żabki nie są typowe na szpice, ale po odpowiedniej modyfikacji/obróbce mogą być z powodzeniem montowane na czubki.

 

post-1882-0-81623900-1466267601_thumb.jp

 

post-1882-0-69096700-1466267609_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

U mnie gwoździki się nie sprawdziły. Mam fabrycznie zamontowane w Meerminach (Linea Maestro) zarówno gwoździki jak i blaszki. Te pierwsze rozwiązanie nie spowalnia zużycia czubków/ podeszwy. Blaszki- owszem. Najlepsze i najestetyczniejsze montuje Vass. Nie wiem, jak to wygląda u szewców, ale rozważałbym właśnie takie rozwiązanie.

Meermin 1:

1.thumb.jpg.ecc175724c11e63873c80f486caea597.jpg

Meermin 2:

2.thumb.jpg.bdeb18b8e10d566d5d912d1b668d882b.jpg

VASS:

3.thumb.jpg.323ef663f11835d609870731f1126d34.jpg4.jpg.abbc74d24fe60b1ffa33fe2af003441d.jpg

Od lewej do prawej: bez zabezpieczenia, gwoździki, blaszki:

5.jpg.202717d8dc45d2e88f62f7aa897ac076.jpg

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie także się wydaje ,że te mosiężne gwoździe są bardziej elementem estetycznym niż praktycznym a blaszki, żabki czy V-cleats na obcasach rzeczywiście spowalniają zużycie w danym obszarze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Jakie macie doświadczenia z tymi metalowymi czubkami wmontowanymi równo z podeszwą jak w butach Vassa? Idąc słychać jakieś stukanie itp? Generalnie polecacie takie rozwiązanie? @Tanatos70?

Mocno zdzieram czubki i myślałem czy by takich nie zamontować, np. https://wielkishoe.com/szewc/646-francuskie-czubkitriumphlulu-tips.html.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FranciszekMaurer, żabki montowane tak, jak u m.in. Vassa w moim przypadku nie stukają (a też dosyć mocno ścieram czubki podeszwy), te montowane tak, jak na zdjęciu Kolegi @Hush powyżej, już czasami tak.

Przy okazji, dla mnie jedyny minus podeszwy z metalową żabką jak u Vassa jest taki, że zdarza mi się na niej "złapać poślizg"😉

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.