Skocz do zawartości

Żabki (podkówki, blaszki) - dyskusje i porady


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

A tak poważniej to zastanawiałem się nad podkuciem butów przeznaczonych wyłącznie do spacerów z psem(tyle że nie podkowami a "śrubami") po tym jak udało mi się wykonać kilka ewolucji na lodzie(chodzi głównie o bezpieczeństwo psa).

Też się kiedyś zastanawiałem nad podkuciem butów. Google poprowadził do dyskusji na forach rekonstrukcyjnych i tam chłopaki zdecydowanie odradzali to na zimę. Podobno łatwo się na lodzie zębów pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, nich wiedzą, że się zbliżasz :D

Podkówki czy żabki?

a jaka jest między nimi różnica?

Nie widziałem podkówek, więc nie wiem :D

O żabkach już było na forum i warto je stosowac jeśli chcemy przedłużyć życie podeszwy. Sa też z tworzywa, więc tak nie hałasuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam podkute buty na asfalty.

Podkówki to po prostu podkowa metalowa dookoła obcasa. To co innego niż żabka.

Podkute buty są ciężkie, metal ślizga się na asfalcie, wydaje nie dla wszystkich przyjemny dźwięk z elegancją nie mający nic wspólnego. O butach podbitych ćwiekami już nie wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam podkute buty na asfalty.

Podkówki to po prostu podkowa metalowa dookoła obcasa. To co innego niż żabka.

Podkute buty są ciężkie, metal ślizga się na asfalcie, wydaje nie dla wszystkich przyjemny dźwięk z elegancją nie mający nic wspólnego. O butach podbitych ćwiekami już nie wspominam.

Moze byc to celowe. Znam jednego bardzo prominentnego menedzera, ktory na niektore spotkania ubiera podkute buty. Wrazenie psychologiczne gdy pewnym krokiem (pewnie cwiczonym, jak na profesjonaliste przystalo ;) ) zbliza sie korytarzem i wchodzi do sali konferencyjnej jest rzeczywiscie niesamowite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam podkute buty na asfalty.

Podkówki to po prostu podkowa metalowa dookoła obcasa. To co innego niż żabka.

Podkute buty są ciężkie, metal ślizga się na asfalcie, wydaje nie dla wszystkich przyjemny dźwięk z elegancją nie mający nic wspólnego. O butach podbitych ćwiekami już nie wspominam.

Moze byc to celowe. Znam jednego bardzo prominentnego menedzera, ktory na niektore spotkania ubiera podkute buty. Wrazenie psychologiczne gdy pewnym krokiem (pewnie cwiczonym, jak na profesjonaliste przystalo ;) ) zbliza sie korytarzem i wchodzi do sali konferencyjnej jest rzeczywiscie niesamowite.

... a tropow na drewnianych podlogach nie zostawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle: podkówki u butów jako przedłużenie męskiego przyrodzenia ;)

Jest takie określenie: "kelnerski zegarek", na noszenie wielkiego, błyszczącego zegara który ma niejako "podciągnąć" status nosiciela przez swoją "znaczącą" obecność ;) który to zabieg ponoć stosowali kelnerzy i stąd nazwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj pierwszy raz wypróbowałem żabki na czubkach butów. Po lekturze wątku obawiałem się, że będą hałasować, ale nic takiego nie nastąpiło, nie zauważyłem żadnej różnicy w głośności stąpania :). Może to dlatego, że szewc przyczepił je na już dość starte czubki. W każdym razie zastosuję to też w innych parach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle: podkówki u butów jako przedłużenie męskiego przyrodzenia ;)

Jest takie określenie: "kelnerski zegarek", na noszenie wielkiego, błyszczącego zegara który ma niejako "podciągnąć" status nosiciela przez swoją "znaczącą" obecność ;) który to zabieg ponoć stosowali kelnerzy i stąd nazwa.

Raczej nie chodzi tu o przedluzenie czegokolwiek, ale o probe uzyskania przewagi psychicznej nad przeciwnikiem. I tez nie chodzi o falszywe podkreslenie statusu - bo mowa o czlowieku w ktorego status nikt by nie zwatpil.

Przyklad w kategorii ciekawostki, jak dzieki ubiorowi mozemy lepiej realizowac cele biznesowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporządkujmy trochę terminologię:

Podkówki to podkówki, tu nie ma żadnych rozbieżności terminologicznych. Chronią one cały zewnętrzny brzeg obcasa.

Blaszki to półksiężycowate ochrony metalowe mocowane na obcasie i czubku buta. Są w dwóch odmianach: nakładane lub wpuszczane. Te drugie nazywają się promenadowe (boulevard metal fittings) i są bardziej eleganckie.

Podkówki stosują kompanie reprezentacyjne, żeby uzyskać odpowiedni efekt akustyczny. W butach dla normalnych zjadaczy chleba nie stosuje się na obcasach ani podkówek, ani blaszek, bo powodują one mikrowstrząsy kręgosłupa. Na obcasie powinna być guma.

Na czubkach blaszki stosujemy jak najbardziej. Najczęściej są one z mosiądzu albo ze stali Hadfielda (specjalny stop, który przy ścieraniu twardnieje, używany także na gąsienice czołgów i kraty więzienne).

Żabki natomiast to lekko wypukłe elementy z gumy lub tworzywa przymocowywane na całej powierzchni podeszwy. Nadają one skórzanej podeszwie odpowiednią "rzeźbę bieżnika". Jest to niejako odpowiednik kołków w butach piłkarskich, tylko znacznie mniej wystających. Obecnie żabek się praktycznie nie spotyka (w razie potrzeby stosuje się podeszwy gumowe o odpowiedniej rzeźbie). Szczątkową formą żabek są "blaszki" na czubki butów, ale wykonane z tworzywa.

Odmianą żabek są ćwieki przymocowane na całej powierzchni podeszwy. Takie podkute buty mieli dawniej żołnierze. Oficerowie nie mieli podkuwanych butów, bo taki but trudno wyjmować ze strzemiona.

Więcej na te tematy w książce "Gentleman. Mam zasady".

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Wiem, że ten wątek ewoluował w innym kierunku, ale gdzieś na jego początku użytkownicy wymieniali szewców w Warszawie, u których warto podzelować buty.

Ja poszukuję szewca w Warszawie, ktory przybija blaszki na noski butów:

http://tinyurl.com/capu2q8

Czy możecie kogoś polecić?

Sprawdzałem juz u kilku szewców (również wymienionych w tym wątku) i nie świadczą takich usług. Wnioskuję z tego, że nie jest to standardowa usługa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.