Skocz do zawartości

Rozmiarówka - dyskusje i porady


bobwoj

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem "olej" nosek, jak buty wygodne i wyglądają dobrze.

Popatrz jak byś był drwalem lubiącym buty, i w drodze nięszczęsliwego wypadku straciłbyś pół dużego palca, wtedy nie zmienisz rozmiaru buta, będziesz miał więcej luzu w palcach, ale rozmiar pozostanie ten sam.

Albo inaczej, powiedz żonie że zakładając te buty będziesz gorącym Włochem :); moze ona przekona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, aż sobie zajrzałem do tematu o rozmiarówce żeby to zdjęcie przejrzeć - jak mniemam wciąż idzie o te Barkery, które niby są za długie?

 

numer osiem_42_2.jpg

 

Problem z tym zdjęciem jest IMO taki, że na moje oko to przyłożyłeś te buty do siebie tak, żeby równo były przecięcia na noskach - tymczasem o ile wiem, jego odległość nie jest w żaden sposób zunifikowana i każdy producent butów robi to po swojemu. Może to wina światła na tym zdjęciu, ale porównując buty przy pięcie, wygląda jakbyś położył tego Barkera odrobinę wyżej niż Loake i stąd Ci się wzięła różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam nie tyle pocieszenia co rozwiązania lub rzeczowej informacji.

 - rozwiązanie pierwsze - zaakceptowanie tego tak jak jest, mimo że mi to nie odpowiada.

But jest wygodny, stopa jest trzymana tak jak trzeba po bokach, chociaz mogłyby byc bardziej obszerne. Ale wtedy naprawde można między bajki włozyć opowieści że jest to numer 42.

- rozwiązanie drugie - przeróbka butów. Jak sie dowiedziałem po przeprowadzeniu "wywiadu", możliwe ale całkowicie niepłacalne.

 

W związku z tym, pozostaje rozwiązanie trzecie - sprzedaż butów.

Szkoda bo mi sie podobały.

 

I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, aż sobie zajrzałem do tematu o rozmiarówce żeby to zdjęcie przejrzeć - jak mniemam wciąż idzie o te Barkery, które niby są za długie?

 

numer osiem_42_2.jpg

 

Problem z tym zdjęciem jest IMO taki, że na moje oko to przyłożyłeś te buty do siebie tak, żeby równo były przecięcia na noskach - tymczasem o ile wiem, jego odległość nie jest w żaden sposób zunifikowana i każdy producent butów robi to po swojemu. Może to wina światła na tym zdjęciu, ale porównując buty przy pięcie, wygląda jakbyś położył tego Barkera odrobinę wyżej niż Loake i stąd Ci się wzięła różnica.

Buty równałem piętką (nie obcasem który np. w Barkerach odstaje bardzo mocno a w boat shoes praktycznie nie występuje) która to stanowi jedyny punkt odniesienia wspolny wszystkim butom niezależnie od konstrukcji. Tam sie "zaczyna stopa".

Zdjęcie jest przerysowane - problem sprzętu jakim było robione i perspektywy.

Jak by nie patrzeć, 1,5 cm jest różnicy wewnątrz butów - więc ten pusty nosek mnie po prostu wkurza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty sa robione na rożnych kopytach. Trzeba sie pogodzić, ze pomimo tego samego deklarowanego numeru, nie wszystkie bedą pasowały na naszą stopę. Jedne bedą za długie, a inne nie bedą sie dopinać, pozostawiając ogromne V. Często zdarza się, ze poszukując dynamicznego, wąskiego buta ludzie decydują sie kupić rozmiar większe bo tylko w takie sie mieszczą. Niestety najcześciej, pomimo iż sam but jest ładny, wyglądają w nich jak kajakach.

Ja np. żadnym sposobem nie mogę znaleźć dla siebie niczego z oferty C&J. Bardzo mi sie podobają ich buty, ale żadne kopyto na mnie nie pasuje.

Jedynym rozwiązaniem takich problemów jest niekupowanie niepasujących butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może przydatne będą dla lepszego uświadomienia sobie jak w rzeczywistości jest ułożona stopa w bucie. Zdjęcia rentgenowskie.

Trzy zdjęcia ze strony japońskiego kolekcjonera butów (wszystkie buty z mocno wydłużonymi noskami): http://centipede.web.fc2.com/xray.html

 

I jeden przykład:

 

xray003.jpg

 

Pozdr,

 

wojvv

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Czy może ktoś porównać krótko rozmiarówkę butów Cheaney albo Gordon&Bros i Shoepassion, Yanko i Meermin? Np. Czy jeśli dobrze leżą na mnie 10UK Cheaney Avon albo 44 G&B Levet i Fabian, to czy mogę to w miarę bezpiecznie przenieść bezpośrednio na buty tych trzech marek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś porównać krótko rozmiarówkę butów Cheaney albo Gordon&Bros i Shoepassion, Yanko i Meermin? Np. Czy jeśli dobrze leżą na mnie 10UK Cheaney Avon albo 44 G&B Levet i Fabian, to czy mogę to w miarę bezpiecznie przenieść bezpośrednio na buty tych trzech marek?

 

Z wymienionych mogę jedynie służyć zestawieniem G&B (derby, chyba Levet) z Yanko na kopycie 961 (szerokość G). Gordony mam w rozmiarze 44, Yanko w rozmiarze 10, i rozmiarowo obie pary są idealne co do długości i szerokości, więc zapewne są porównywalne. Krótko miałem też (do przymiarki, zwróciłem) G&B Fabian, też 44, były rozmiarowo takie same jak Levet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź też jeszcze pod uwagę, że nawet na tym samym kopycie tej samej firmy jedne buty mogą leżeć inaczej od innych. Np. ja mam lotniki i monki Yanko na 915 w tym samym rozmiarze i monki wydają się trochę luźniejsze przy średnim zapięciu (druga dziurka górnego paska), podczas gdy lotniki nie zostawiają luzu w ogóle jeżeli wiążę je tak, żeby przyszwa ładnie się zbiegała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych mogę jedynie służyć zestawieniem G&B (derby, chyba Levet) z Yanko na kopycie 961 (szerokość G). Gordony mam w rozmiarze 44, Yanko w rozmiarze 10, i rozmiarowo obie pary są idealne co do długości i szerokości, więc zapewne są porównywalne. Krótko miałem też (do przymiarki, zwróciłem) G&B Fabian, też 44, były rozmiarowo takie same jak Levet.

 

u mnie trochę inaczej, 43 GB levet i fabian są idealne, a yanko 961 9,5 są lekko ciasnawe - ale mam dość szeroką stopę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Z wymienionych mogę jedynie służyć zestawieniem G&B (derby, chyba Levet) z Yanko na kopycie 961 (szerokość G). Gordony mam w rozmiarze 44, Yanko w rozmiarze 10, i rozmiarowo obie pary są idealne co do długości i szerokości, więc zapewne są porównywalne. Krótko miałem też (do przymiarki, zwróciłem) G&B Fabian, też 44, były rozmiarowo takie same jak Levet.

 

Wydaje mi się (taką informację podał mi sprzedawca), że levet sprzedawany jest na trzech różnych kopytach. Mierzyłem fabian rozmiar 43 i były to buty większe niż moje levet 44.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Drodzy Panowie, męcząc się przez ostatni tydzień z rozchadzaniem kontrowersyjnego obecnie, ale przez wielu z Was zapewne posiadanego modelu 201B, zastanawiam się nad pewną sprawą. Otóż, nabywszy rozmiar 10 odnoszę wrażenie, że jest niesamowicie ciasny jak na moje wymiary stopy - długość 27,5 a obwód w najszerszym miejscu 24,5.

Włożenie butów nastręcza sporo problemów nawet z łyżką, a zdjęcie ich wymaga pachołka nie tyle drewnianego, co żywego :D Niesamowicie również obcierały, co mimo wszystko związałem raczej z twardością krawędzi. Problemy nieco ustąpiły po rozciągnięciu butów na prawidłach z klinami, jakkolwiek dalej deformują mały palec, dociskając go do ,,serdecznego''. Jak to jest, że według wszelkich znaków na ziemi i w internecie powinienem komfortowo wchodzić w 8,5? Przypominam, że choć buty są w tęgości F, to rozbieżność o dwa numery może wydać się podejrzana. Na przyszłość chciałbym uniknąć niepewnych zakupów, więc byłbym wdzięczny posiadaczom tego modelu (a wiem, że istnieją, włączając w to Pana Milera) za wnioski i dobre rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.