Skocz do zawartości

Rozmiarówka - dyskusje i porady


bobwoj

Rekomendowane odpowiedzi

Loake ma szerokie i wygodne kopyta, dotyczy to wszystkich linii, być może po prostu Hindusi pomylili się przy oznaczaniu rozmiaru buta?

Zjadliwie :D Ale w gruncie rzeczy nie powinienem był oczekiwać, że ktoś tutaj pomoże mi bez dokładnych pomiarów mojej stopy w najróżniejszych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo rozsądne wyjaśnienie. Buty loake są całkiem luźne jak na podawane rozmiary i dość łatwo się je łamie.

Jednak to kwestia mojej stopy - nowo nabyty model Arundel od Dickinsona (z tego co wiem kolekcja w całości produkowana w UK), również w rozmiarze 10, jest nieco łatwiejszy do włożenia, wygodniejszy ze względu na szerszy nosek - ale nadal ,,na styk'', tak więc mamy tu do czynienia z jakąś dziwną anomalią. Być może mam za długie palce w stosunku do standardów? Jak myślicie, Panowie, na przyszłość założyć, że mam rozmiar 10, a nie 8,5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciekawe, ja nosze rozmiar 10UK (Yanko, Barker i Berwick w tegosci G, Cheaney w tegosci F, G&B i Massimo Dutti) przy stopach o prawie 2 cm dluzszych i szerszych od podanych przez Ciebie wymiarow (~29.5 cm dlugosci i ~26.5 cm w obwodzie). Jestes pewien ze dobrze sie zmierzyles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciekawe, ja nosze rozmiar 10UK (Yanko, Barker i Berwick w tegosci G, Cheaney w tegosci F, G&B i Massimo Dutti) przy stopach o prawie 2 cm dluzszych i szerszych od podanych przez Ciebie wymiarow (~29.5 cm dlugosci i ~26.5 cm w obwodzie). Jestes pewien ze dobrze sie zmierzyles?

Pierwsze, czemu nie ufałem, to był mój własny pomiar - niestety, dokładniej już nie mogę zmierzyć niż te kilkanaście razy :D Ale nie posiadasz żadnych Loake dla porównania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Wiem, że pośpiech jest wskazany przy innych czynnościach niż kupno butów ale kończy mi się kilka aukcji ;)  Wybaczcie ten robiony na cito obrys :oops:

Planuję zakup kilku rodzajów butów: oxfordów, wysokoch butów zimowych, monków i zamszowych desert boots firm Meermin i Herring.  Proszę o ustalenie czy będą na mnie pasowały Meermin Hiro i jaki rozmiar oraz z Herring'ów rozmiar i tęgość, kopyto. Gubię się. Wg. Meermin brytyjskie 6 to europejskie 39, a u Herringa 6 to 40. Może jakies propozycje kopyt innych firm.
Podbicie mam raczej niskie i muszę nosić wkładkę korekcyjną  na płaskostopie podłużne i poprzeczne.

 

4120219_stopa.jpg

 

500_500_productGfx_f05bb480efb7a970b37c7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pośpiech jest wskazany przy innych czynnościach niż kupno butów ale kończy mi się kilka aukcji ;)  Wybaczcie ten robiony na cito obrys :oops:

Planuję zakup kilku rodzajów butów: oxfordów, wysokoch butów zimowych, monków i zamszowych desert boots firm Meermin i Herring.  Proszę o ustalenie czy będą na mnie pasowały Meermin Hiro i jaki rozmiar oraz z Herring'ów rozmiar i tęgość, kopyto. Gubię się. Wg. Meermin brytyjskie 6 to europejskie 39, a u Herringa 6 to 40. Może jakies propozycje kopyt innych firm.

Podbicie mam raczej niskie i muszę nosić wkładkę korekcyjną  na płaskostopie podłużne i poprzeczne.

 

4120219_stopa.jpg

 

500_500_productGfx_f05bb480efb7a970b37c7

przy wyborze rozmiaru musisz wziąć pod uwagę ,że jest wiele rozbieżności przy przeliczaniu z rozmiarów angielskich na europejskie .

i tak np:wspomniany Herring przelicza Barkera w rozmiarze 6 na 40 europejskie a ten sam but w Zalando przeliczany jest z 6 angielskiej na 39 europejską,a więc różnica wynosi aż jeden cały rozmiar ,nawet nie pół .Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć,że przeliczni od Herring są trochę zaniżone i jeżeli nosisz rozmiar 40 to raczej sugerowałbym angielskie 6,5 ,natomiast co do niemieckich firm to raczej przeliczniki są odpowiednie do europejskich rozmiarów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. dlaczego "trzeba"? Zależy od preferencji. Ja mam osobiście kilka par grubszych, które zakładam zaledwie kilka razy w roku - a trzewiki kilkadziesiąt razy. Jeśli miałbym kupować większe buty, aby zmieścić okazyjnie grubszą skarpetę, to pozbawiłoby mnie to radości z posiadania dopasowanych butów. 

 

2. Angielska rozmiarówka pomiędzy markami również potrafi się różnić, a w wyższych markach dochodzą jeszcze kształty kopyt. Nie ma jednej reguły, która zastąpi mierzenie "live" - kupując przez sieć, zawsze trzeba kalkulować jakieś ryzyko (proporcjonalnie mniejsze, im lepiej znamy daną markę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Meerminy chyba będzie ciężko znaleźć nawet w W-wie :( Tymczasem znalazłem dwa archiwalne ogłoszenia z lotnikami w rozmiarze 7, które były kupowane na osobę noszącą roz. 41 i okazały się za małe. Sam Meermin opisuje rozm. 7 jako 40+, a dopiero 8 jako 41. Dla mnie odpowiednie będzie zatem 6,5 opisany jako 40- i ewentualne lekkie rozbicie w zimowych(?).

Co do marek brytyjskich to będzie zapewne szansa przymierzyć w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem zwrócić uwagę jeszcze na jedną rzecz ,jak będziesz mierzył buty rano mogą się wydawać idealne ,ale jak założysz wieczorem mogą uciskać ,sam tak kiedyś miałem,zamówiłem dwie pary różniące się tylko o pół numeru,i przez tydzień nie mogłem się zdecydować,mniejsze rano były idealne ale wieczorem uciskały z każdej strony,większe rano troszkę za duże ale wieczorem już prawie idealne ,być może te mniejsze by się rozeszły ale nie chciałem ryzykować i wybrałem większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Fajny tweed od Hacketta w ludzkiej cenie, ale...

http://www.spartoo.pl/Hackett-TWEED-WPANE-x246311.php

Najmniejszy rozmiar to 38, ale nie 38 angielskie, tylko francuskie, czyli 28 angielskie (sprawdzałem na spartoo.co.uk).

Nie obrażając nikogo, to jest dla dziecka? Hackett w ogóle produkuje takie rozmiary, czy to pomyłka? Marynarka jest 6 rozmiarów na mnie za mała, a nie mam na drugie Arnold.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 years later...

@diGriz Takie zdjęcie zrobione od strony "czuba" z pewnością nie pomaga, ale same sztyblety po prostu trzeba lubić - ja uwielbiam, są to wg mnie najwygodniejsze buty z wszystkich dostępnych fasonów i modeli, ale znam osoby, które ich nie znoszą i choćby były one zrobione z samej skóry jednorożca to ich nie ubiorą bo to nie ich styl i tyle.

Polecam przejść się do sieciówki i samemu przymierzyć pierwszy lepszy model - jak się spodoba to wtedy można się skusić na jakiś tańszy na pierwszy raz :) 
Pamiętaj tylko, że jedno kopyto innemu nie równe i te buty mogą diametralnie różnie leżeć i wyglądać na stopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, laleczka napisał:

@diGriz Takie zdjęcie zrobione od strony "czuba" z pewnością nie pomaga, ale same sztyblety po prostu trzeba lubić - ja uwielbiam, są to wg mnie najwygodniejsze buty z wszystkich dostępnych fasonów i modeli, ale znam osoby, które ich nie znoszą i choćby były one zrobione z samej skóry jednorożca to ich nie ubiorą bo to nie ich styl i tyle.

Polecam przejść się do sieciówki i samemu przymierzyć pierwszy lepszy model - jak się spodoba to wtedy można się skusić na jakiś tańszy na pierwszy raz :) 
Pamiętaj tylko, że jedno kopyto innemu nie równe i te buty mogą diametralnie różnie leżeć i wyglądać na stopie.

Tak chyba zrobię.

Z tymi kopytami to trochę się boję. To będą moje pierwsze porządne buty i nie mam pojęcia jakie kopyto jest dla mnie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@diGriz Każdy poleci Ci zamówić kilka rozmiarów i tęgości, jest to najdroższa opcja (przynajmniej tymczasowo) ale daje najlepsze wyniki ;-) Na początek zmierz porządnie stopę, jest kilka metod i niektórzy producenci mają swoje miary - polecam sprawdzić czy są i skorzystać. Na shoepassion z tego co pamiętam był szablon gdzie mogłeś odrysować stopę i dokładnie poznać rozmiar stopy, niektóre wkładki do butów (takie do wycinania) też mają fajnie to opisane i fizycznie możesz sprawdzić jak stopa się trzyma na takiej wkładce.

Buty zawsze możesz zwrócić, trzymaj się tylko instrukcji i wszytko będzie dobrze. Z czasem dobierzesz idealnie swój rozmiar, a sztyblety na początek to chyba dobry wybór bo te buty wiele wybaczają. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.