Skocz do zawartości

Rozmiarówka - dyskusje i porady


bobwoj

Rekomendowane odpowiedzi

Pisze wyłącznie C&J Cliford.

Rozmiarówka potrafi zaskakiwać mam, trzy pary butów Lorenzo Banfi,wszystkie są wykonane na tym samym kopycie z tą różnicą ,że jedna para to oxfordy zamszowe z ażurem a druga bez niego, trzecia to monki skórzane.W pierwszym wypadku jest to rozmiar 9 w drugim 8,5 a w trzecim 9,5!!!

To prawda, ale przykład który podałeś jest bardzo ciekawy, bowiem:

- zamsz jest bardziej elastyczny niż finisz licowy, stąd mniejszy rozmiar umożliwia dopasowanie wymiarów w czasie w o wiele większym zakresie;

- już kiedyś pisałem o fakcie, iż buty których cholewka jest zszywana z większej ilości kawałków mają tendencję do rozciągania się w większym zakresie (rozciąganie nie musi jednak oznaczać widocznego efektu łamania się skóry) niż jednoczęściowe lub z ograniczoną ilością szwów;

- co do monków to jeżeli nie są to podwójne klamerki to nie mam pojęcia z czego może wynikać ta różnica (o ile kopyto rzeczywiście jest to samo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z Was dysponuje butami CJ oraz Church's aby porównać dla mnie rozmiarówki? Dla przykładu noszę buty 42 z włoskich 41 a z angielskich 9 co jest odpowiednikiem 43. Czy rozmiar 9 Church'sów odpowiada 9 Krokietów?

Nie można tak porównywać do siebie rozmiarówek, jest to całkowicie niemiarodajne. Posiadam 2 pary butów C&J z linii benchgrade i 2 Church's z linii custom grade - w obu przypadkach C&J to 8, a Church's - 7,5. Generalnie, kopyta Church's i Cheaney są na ogół szersze niż kopyta C&J. Na ogół, bo jest sporo odstępstw od tej reguły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Szczerze mówiąc to wracam do punktu wyjścia. Albo znam każdą firmę z osobna albo mierzę sam buty i zamawiając cokolwiek przez internet ponoszę ryzyko. A co do Clark'sów to polecam ich nie kupować tylko uskładać sobie pieniądze na CJ i przez najbliższe 50 lat cieszyć się dobrymi butami. Bernhard Roetzel ma jednak rację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie,

pomoże mi ktoś z rozmiarami Loake?

Wiem że nie podam zbyt wielu informacji. Z w miarę klasycznych butów które mierzyłem miałem rozmiary:

Clarks Desert Boot - 42 dobrze dopasowany

Saville Row By Barker z Tk Maxx - 42 był trochę ciasny a 43 już dosyć luźny ale nie na tyle że mi spadał.

Czy 43 Loake to będzie już za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Doszedłem jednak do ostatecznego wniosku, że buty będę kupował osobiście a nie wysyłkowo. Nawet w obrębie jednej marki są różne wielkości w zależności od kopyta. Dla przykładu jedna z par moich butów CJ z linii Handgrade ma rozmiar 9 i pasują świetnie a ostatnio dokupiłem brogue też CJ ale linii podstawowej o dłuższym nosku i różnica jest co najmniej o pół numeru większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam rozmiarówki, ale za to mam stopę 25,5 właśnie.

Jednak podejrzewam że możesz nosić za duże buty, ja tak robiłem bardzo długo. Uważałem że 40/41 to mój rozmiar. Mam bardzo wysokie podbicie więc noga nie latała. Ostatnio kupuję 39/40 i mogłyby być odrobinę nawet mniejsze. Ryłko ma 38 w ofercie niestety nie u mnie w mieście.

Wracając do twojego pytania 40 wydaje się bardzo prawdopodobnym rozmiarem przy tej długości stopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Ponawiam pytanie

Długość mojej stopy to 28,5 cm. Jaki rozmiar będzie pasował z rodziny Loake? 43/44? Czy może coś pomiędzy nimi?

Szukałeś na forum?

Ja bym brał 43,5 albo 44. Długość stopy to tylko jeden z wymiarów - na długość może być ok, a i tak nie będzie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie

Długość mojej stopy to 28,5 cm. Jaki rozmiar będzie pasował z rodziny Loake? 43/44? Czy może coś pomiędzy nimi?

Szukałeś na forum?

Ja bym brał 43,5 albo 44. Długość stopy to tylko jeden z wymiarów - na długość może być ok, a i tak nie będzie pasować.

Tak, szukałem ale w sumie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Wiem oczywiście że chodzi również o tęgość buta czy jego wydłużenie noska. Dzięki serdeczne, zacznę w końcu na coś polować :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czy jeśli buty Loake w rozmiarze 10,5 G pasują na mnie idealnie, to mogę bez wahania brać w tym rozmiarze buty innych angielskich marek ? (głównie Herring, Church, Barker, Cheaney). Chodzi mi głównie o tęgość. Dziękuję

Nie, dużo zależy od kopyta na jakim zrobiony jest but, ale możesz ten rozmiar potraktować jako cenną wskazówkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o pomoc, moja stopa ma długość 25,6 cm, przymierzam sie do zakupu butów Church`s Consul, na ebay są w dość dobrej cenie lub jakiegoś modelu Loake. Prosiłbym o pomoc jaki to bedzie rozmiar UK na mnie?

Wyślij do sklepu który oferuje dany model w tym przypadku tu:

http://www.herringshoes.co.uk/product-i ... 4&shoeid=1

Zapytanie ze skanem z wymiarami stopy i zapytaniem jaki rozmiar ci proponują.

Kupisz na ebay-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okeeeejj... a jak w takim razie poznać, na jakim kopycie zrobiony jest but ? Może uściślijmy. Mam takie buty:

http://www.herringshoes.co.uk/product-i ... shoeid=248

a chcę kupić takie:

http://www.herringshoes.co.uk/product-i ... =3&stype=1

Czy rozmiarówka tych butów jest porównywalna ?

Wyślij zapytanie do sklepu.

Np.

Mam takie, jaki rozmiar tamtych byłby najlepszy

albo:

Jakie są wymiary wkładek tych dwóch modeli.

Możesz sobie wtedy porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ma problem.

Chcę kupić double monk od Meermina na kopycie hiro.

Wymiary mojej stopy (odrys na kartce, od najbardziej wysuniętych punktów) 27cm i 10cm.

I nie wiem czy właściwy będzie uk8,5 czy uk9.

Większość butów mam w rozmiarze 9 ale mam tez 8,5.

Dopytuję się wszędzie gdzie się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ma problem.

Chcę kupić double monk od Meermina na kopycie hiro.

Wymiary mojej stopy (odrys na kartce, od najbardziej wysuniętych punktów) 27cm i 10cm.

I nie wiem czy właściwy będzie uk8,5 czy uk9.

Większość butów mam w rozmiarze 9 ale mam tez 8,5.

Dopytuję się wszędzie gdzie się da.

Moim zdaniem max uk8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okeeeejj... a jak w takim razie poznać, na jakim kopycie zrobiony jest but ?

Nie musisz po niczym "poznawać" na jakim kopycie jest but, bo jest to wyraźnie napisane ;)

Loake 026 Last i 175 Last - zapytaj ich czym się różnią i jaki rozmiar polecają.

W ciągu tygodnia dostawałem od nich odpowiedź w ciągu kilkunastu minut od zadania pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.