Skocz do zawartości

Rozmiarówka - dyskusje i porady


bobwoj

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu rozmiaru butów Loake na podstawie napisów w wnętrza buta:

[attachment=0]loake2.JPG[/attachment]

Mam swoje typy, ale nie chciałbym niczego sugerować.

Dzięki.

Loake 747 z kolekcji Loake Shoemakers na kopycie 3624 rozmiar UK 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu rozmiaru butów Loake na podstawie napisów w wnętrza buta:

[attachment=0]loake2.JPG[/attachment]

Mam swoje typy, ale nie chciałbym niczego sugerować.

Dzięki.

Loake 747 z kolekcji Loake Shoemakers na kopycie 3624 rozmiar UK 9

Kopyto to oczywiście 3625 - literówka kolegi gccg. Natomiast litera po prawej stronie numeru 747 to numer serii. B oznacza, że jest to druga partia, czyli tzw. wznowienie serii. Numer nad wyrażeniem "made in England" to indywidualny numer seryjny buta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a 680680? i ta szóstka najbardziej na prawo?

6 na prawo oznacza tęgość buta F. Według starej angielskiej rozmiarówki rozróżniamy bowiem:

5 - E

5,5 - EX oznaczany również jako E+

6 - F

6,5 - FX lub F+

7 - G

8 - H

Nie należy jednak mylić tych cyfry z rozmiarami (długością) butów. Kiedyś bowiem oznaczano wymiary cholewki liczbą: np. 85 zamiast 8E lub 77 zamiast 7G.

Ten drugi numer sześciocyfrowy to zapewne jakieś bliżej nieokreślone oznaczenie partii przez producenta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a 680680? i ta szóstka najbardziej na prawo?

6 na prawo oznacza tęgość buta F. Według starej angielskiej rozmiarówki rozróżniamy bowiem:

5 - E

5,5 - EX oznaczany również jako E+

6 - F

6,5 - FX lub F+

7 - G

8 - H

Nie należy jednak mylić tych cyfry z rozmiarami (długością) butów. Kiedyś bowiem oznaczano wymiary cholewki liczbą: np. 85 zamiast 8E lub 77 zamiast 7G.

Ten drugi numer sześciocyfrowy to zapewne jakieś bliżej nieokreślone oznaczenie partii przez producenta.

Pozdrawiam

Tricker wciaz uzywa tego oznaczenia tegosci buta. "5" to tegosc "normalna" czyli E (dla C&J) lub F (dla wszystkich innych); zas "6" to but szeroki czyli zazwyczaj G a dla C&J F
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

mam pytanko, jaka jest różnica np. między angielskim rozmiarem 9,5 F a 9 G ? Teoretycznie G jest szersze ale czy zakupienie butów o pól rozmiara większych również nie spowoduje poszerzenia ?

Spowoduje, aczkolwiek większość producentów określa przyrost tęgości cholewki buta na ok 10-15% wraz ze wzrostem rozmiaru o każdą połówkę w przedziale 39-43 oraz o 15-20% w przedziale 43 i wzwyż.

Dla osób o mniej tęgiej (węższej) stopie rzeczywiście o wiele bardziej opłaca się zwiększyć długość kopyta, aniżeli poszerzać but.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, jaka jest różnica np. między angielskim rozmiarem 9,5 F a 9 G ? Teoretycznie G jest szersze ale czy zakupienie butów o pól rozmiara większych również nie spowoduje poszerzenia ?

Spowoduje, aczkolwiek większość producentów określa przyrost tęgości cholewki buta na ok 10-15% wraz ze wzrostem rozmiaru o każdą połówkę w przedziale 39-43 oraz o 15-20% w przedziale 43 i wzwyż.

Dla osób o mniej tęgiej (węższej) stopie rzeczywiście o wiele bardziej opłaca się zwiększyć długość kopyta, aniżeli poszerzać but.

Dzieki za podpowiedz

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czy ktoś ma buty firmy Sebago i może doradzić co do rozmiarówki bo w Warszawie sklep na Waryńskiego ich nie ma ,a zamierzam je właśnie kupić. Czy numeracja europejska odpowiada amerykańskiej? Czy np. rozmiarówka angielska 12 tej firmy niczym się nie różni od rozmiarówki angielkiej Crockett Jones albo butów firmy Church's? Każda informacja się przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, jak angielska, ale coś wiem o relacji amerykańska-polska. Kupiłem Sebago boat shoes w rozmiarze 12M i są na mnie idelane. W Polsce kupuję 43-44 (43 w Ryłko, 44 w Wittchen, jeśli to pomoże), a najlepiej pomiędzy (w rozmiarówce Nunes Correa idelany na mnie jest rozmiar 43,5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam,

nawiązując do pojawiających się dyskusji na temat rozmiar butów a długość stopy u różnych producentów, proponowałbym rozpoczęcie tematu, w którym podawalibyśmy informacje, jak nasze stopy czują się w butach różnych producentów

Proponuję układ:

Opis stopy

- długość stopy

- szerokość stopy (opcjonalnie)

- rodzaj podbicia

Dobrany but

- producent

- kopyto

- rozmiar

- uwagi

Więc może zacznę:

Opis stopy:

- długość 26,5 cm

- szerokość

- podbicie normalne

Rozmiary butów:

Church's

Kopyto 173 - rozmiar 6,5 F

Kopyto 103 - rozmiar 6,5 F

Crocket & Jones

Kopyto 341 - rozmiar 7 E

Alfred Sargent

Kopyto 87 - rozmiar 7F (mam trochę luzu, więc 6,5 F zapewne byłby także OK)

Loake:

Kopyto 1639 - rozmiar 6,5 F (mam niestety 7,5F i jest sporo za duże)

Kopyto 3625 - rozmiar 7 F (na początku trochę uwierały, więc może 7 1/2 byłoby OK)

Kopyto 9982 - rozmiar 7 F (j.w.)

Kopyto RM - rozmiar 7,5 F (mam trochę luzu, więc zapewne 7 byłby OK, kopyto moim zdaniem bardzo smukłe)

Zachęcam do dzielenia się informacjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie chcę torpedować Waszego pomysłu, ale czy uwzględniacie w swoich deklaracjach takie rzeczy jak chociażby indywidualne preferencje co do stopnia dopasowania? Znam osobiście kilka osób z forum, które celowo wybierają minimalnie za duże buty, argumentując to subiektywnym odczuwaniem większej wygody. Podobnie jest z osobami, które wolą przez kilka pierwszych dni rozchadzać buty, mając na stopach poprzyklejane plastry, niż po jakimś czasie odczuwać dyskomfort związany ze zbyt luźnym dopasowaniem. Bardzo mało osób potrafi dobrać but z półki idealnie do kształtu własnej stopy, nie posiłkując się przy tym dostępnymi na rynku wkładkami i usztywniaczami. Powiem więcej, nie zawsze jest to możliwe, bo po prostu konkretne kopyto które nam się bardzo podoba - nie zawsze jest stworzone z myślą o nas i naszych stopach.

Polecam rozbudować ten, bardzo przydatny wątek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostałe wymiary wg wzoru :

Image

stopa lewa:

A-25,50 cm

B-25,00 cm

C-27,00 cm

D-37,00 cm

stopa prawa:

A-26,00 cm

B-26,00 cm

C-27,00 cm

D-37,00 cm

Miarę brałem mając na stopach cienkie skarpetki.

--

Pozdrawiam,

Marcin

Postanowiłem wkleić część postu kolegi Marcina z wątku włoszczyzna IV, mimo krytyki Immune może się to okazać pomocne takim początkującym forumowiczom jak ja.

Długość stopy mierzę natomiast poprzez pionowe dostawienie stopy do ściany, prostopadle do stopy zaznaczenie długości na ścianie a następnie pomiar odcinka od podłoża do zaznaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wkleić część postu kolegi Marcina z wątku włoszczyzna IV

Tyle tylko Mirku, że w tym wątku nie chodzi o podanie li tylko wymiarów swoich stóp, a o to, aby podać coś w stylu: "słuchajcie, mam stopę długą na tyle, a pozostałe wymiary są takie. Mam buty firmy xyz i rozmiarze takim a takim i nie są ani za duże, ani za małe. Lubię buty raczej dobrze dopasowane jak ciut za luźne, czy takie, że przez pierwszych parę dni trzeba je rozchodzić".

Chodzi o to, aby ktoś kto chciałby sobie przez np. net kupić dane buty mógł odszukać kogoś kto ma takie same stopy i twierdzi że na jego stopie but taki a taki w takim rozmiarze pasuje dobrze.

Co komu po czyiś samych rozmiarach stóp. Przecież nie robimy tu konkursu na najdłuższe stopy i nie walczymy o puchar Yeti of the Year :)

Ja bym to widział jako jeden post gdzie alfabetycznie byłby spis marek i danych modeli z informacjami na temat rozmiarów stóp i obuwia.

Łatwo wtedy odszukać interesujący nas but i zobaczyć, czy ktoś o stopach takiej samej długości jak nasze i podbiciu takim samym jak nasze ma już takie buty i poleca konkretny rozmiar buta.

--

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie o to chodzi, myślę tylko że trzeba przyjąć jakiś jeden rodzaj pomiaru, czy jak kto woli sposób systematyzacji, ale do tego potrzebny jest specjalista z odpowiednim zasobem wiedzy, itd, itp, a ja nim nieszczęśliwie nie jestem.

Tabela byłaby czytelniejsza.

Pozdr.

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jestem nowy na forum wiec prośba o wyrozumiałość. Pewnie wątek był walkowany setki razy ale powiedzcie proszę jak kupować buty w sieci? Z tego co zauważyłem rozmiar rozmiarowi nierówny. Ostatnio kupiłem Tod'sy w rozmiarze 9,5 gdzie regularnie noszę 10 a czasem 10,5. Tego samego dnia przymierzalem buty od Ferragamo i 9,5 nie zdolalem nawet włożyć na stopę. Boje się ze nie wstrzele się rozmiarowo i będę odsylal. Jakie macie sprawdzone patenty na zakup butów w odpowiednim rozmiarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum wiec prośba o wyrozumiałość. Pewnie wątek był walkowany setki razy ale powiedzcie proszę jak kupować buty w sieci? Z tego co zauważyłem rozmiar rozmiarowi nierówny. Ostatnio kupiłem Tod'sy w rozmiarze 9,5 gdzie regularnie noszę 10 a czasem 10,5. Tego samego dnia przymierzalem buty od Ferragamo i 9,5 nie zdolalem nawet włożyć na stopę. Boje się ze nie wstrzele się rozmiarowo i będę odsylal. Jakie macie sprawdzone patenty na zakup butów w odpowiednim rozmiarze?

Jest rozmiarówka UK i US, zwróciłeś na to uwagę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.