Skocz do zawartości

Rozmiarówka - dyskusje i porady


bobwoj

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie dot. dopasowania prawideł - jak sprawdzić, czy są one dobrze dopasowane do rozmiaru buta? Kupiłem sobie monki Yanko (model 306 burgundy) w rozmiarze 41.5 i mam do nich prawidła Saphir w rozmiarze 41 EUR - może kolega saphir.pl będzie zorientowany, czy taka kombinacja jest w porządku czy też powinienem był wziąć rozmiar większe? W pięcie są super dopasowane, nie wchodzą lekko, ale i nie muszę ich jakoś szarpać specjalnie. Nie wiem jak to powinno wyglądać po bokach/na podbiciu.

 

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również proszę o radę, gdyż nie jestem pewny czy dobrze rozumiem tabelę rozmiarów Bexley... Rozmiar mojej stopy to 27,9 cm. Czy powinienem zatem kupić buty w rozmiarze 45?

 

Długość mojej stopy to 27,5 cm i zamawiałem rozmiar 42,5, buty leżą idealnie. Tobie bym proponował rozmiar 43.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz jestem zdezorientowany... Mam prawidła Bexley w rozmiarze 44 i są ciut za małe na buty w rozmiarze 44 od Kazara, które pasują mi idealnie. Buty z Massimo Dutti też noszę w rozmiarze 44. Według tabeli Bexley powinienem zakupić rozmiar 45 lecz boję się że będą za duże... Rozmiaru 43 nie nosiłem już od podstawówki lecz rzeczywiście moja stopa różni się niewiele od Twojej. Czy ktoś zatem mógłby porównać rozmiarówkę Bexley do Kazara lub Massimo Dutti? Byłbym ogromnie wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wrzucic temat do "rozmiarówka" czy do "marka Barker".

Zastanawiam się czy kupiłem za duże buty czy nie, jestem ciekaw waszego zdania.

 

Buty noszę trzeci dzień, jestem bardzo zadowolony, wygodne, dość efektowne. Bardzo mi sie podoba niestandardowe rozwiązanie przyszwy.

Zastanawia mnie czy mam dopasowane buty, czy też nie i kopyto tego kształtu jest nie dla mnie?

Mam standardową, moim zdaniem, stopę.

W bucie mam wolne miejsce w kierunku czubka buta - około 1,5 cm - moze nawet 2.

Stopa jest dobrze trzymana w miejscach zaznaczonych szlaczkiem po obu stronach (foto)

Gdyby but był mniejszy to uciskałby mnie z obu stron.

Całe buty sa nieco dłuższe i zmuklejsze od innych które noszę (mają zresztą dosć "odstawioną" podeszwę).

 

Jak wygląda to u was? Zawsze stopa wypełnia but do końca? U mnie w żadnych w sumie butach tak nie jest ale w tych wyjątkowo duzo miejsca zostało.

But rozmiar 42. Stopa - standardowo 42 - takie nosze w 90% wypadków.

post-5373-0-99625100-1405776142_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem sie normalnym rozmiarem jaki noszę. Tęgość F (rozmiar 42/8).

Może faktycznie 41 z tęgością G rozwiązałoby problem.

Zreszta moze zmierze but wewnatrz?

przeciez 42 to 42- nie może być aż takie duże, to chyba kopyto takie zastosowano...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty po zasznurowaniu powinny dobrze trzymać stopę. Jeśli tak jest, to rozmiar jest dobry (oczywiście nie powiny uciskać i powinna być możliwość chodzenia bez walki). Ilość luzu przed zasznurowaniem nie ma znaczenia, to może być jedynie kwestia estetyki - np. wydaje mi się, że but wygląda na zbyt duży ("kajak").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

But jest tylko odrobine dluzszy od pozostalych butow jakie noszę.

Nigdy nie nosze butów które moga razić mnie w palce.

Po zasznurowaniu dobrze trzyma stopę, stopa opiera sie w bocznych rejonach buta, przy przesunieciu stopy do przodu na sile  z tylu nie włożę palca - jest tam miejsce na polowe palca.

 

Czy ktos ma taka stopę która wypełni ten wąski nosek?

 

A powyższym chyba odpowiedziałem sobie na pytanie: szerszy but i krótszy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Można (w tej cenie), ale nie będzie to rewelacyjna skóra. Z drugiej strony dziękujemy, że nie zaczynasz aktywności na forum od pytania o czarne oksfordy do 500 zł, tylko zrobiłeś już jakiś wysiłek:)

2. Znacząco nie, zależy od kopyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz drugie pytanie czy rozmiarówka Baker różni się znacząco od rozmiarówki Loake (tęgość G)

 

Barker robi bardzo różne modele; generalnie - tak, kopyta butów, które posiadam, są węższe (rozmiarówka podobna do bardziej ekskluzywnych marek angielskich). Buty 8G Barkera są wyczuwalnie mniejsze od Loake 8F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty 8G Barkera są wyczuwalnie mniejsze od Loake 8F.

Tu nie mogę się zgodzić, przynajmniej na bazie niewielkich doświadczeń, które posiadam.

Noszę zwykle 8F, czasami 8,5. Mam 8F Loake Design. Mam także Barkery Handcrafted; tu zdecydowałem się przy zakupie online na 7,5G i był to dobry wybór. Na tej podstawie mogę wnioskować, że 8G Barkera są większe niż 8F Loake. Z tym że przy pół rozmiaru różnicy i zmianie tęgości, nie mówiąc już o kopytach, wrażenia mogą być subiektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz jestem zdezorientowany... Mam prawidła Bexley w rozmiarze 44 i są ciut za małe na buty w rozmiarze 44 od Kazara, które pasują mi idealnie. Buty z Massimo Dutti też noszę w rozmiarze 44. Według tabeli Bexley powinienem zakupić rozmiar 45 lecz boję się że będą za duże... Rozmiaru 43 nie nosiłem już od podstawówki lecz rzeczywiście moja stopa różni się niewiele od Twojej. Czy ktoś zatem mógłby porównać rozmiarówkę Bexley do Kazara lub Massimo Dutti? Byłbym ogromnie wdzięczny.

Mam model Stanford 42,5 i Camden 43, pierwsze leżą idealnie, drugie mają trochę luzu. Wg mnie Twój rozmiar w Bexley to 43. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Sam mając wiele problemów z rozmiarówką, przy coraz większej liczbie zbadanych butów dochodze do wniosku, iż są spore różnice między producentami odnośnie szerokości, długości buta oraz możliowści dopasowania go do konkretnej stopy.

Podpinam obrazek zassany z internetu który może zobrazować jak kształtuje się długośc buta w zalezności od smukłości noska.

 

 

post-865-0-68074600-1408098785_thumb.jpe

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już sobie porozmawialismy na temat rozmiarówki, jak już ponarzekałem że kupiony numer 42 jest długości torpedy, nie pozostaje mi nic innego zak zapytać:

Panowie, czy jest możliwe zmniejszenie butów "od noska"? ;-)

 

Zastanawiam się, czy szewc który zajmuje się szyciem butów na miarę (?) lub szewc który potrafi naprawdę zająć się butami mógłby coś takiego zrobić?

Zozszyć buty, zmienić kształt/zmniejszyć nosek, przerobić podeszwę, podzelować buty i oddać mi je do szczęśliwego noszenia?

 

Reszta buta pasuje mi idealnie, cudownie się w nich chodzi, sa wygodne. Tylko ten nosek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.