Skocz do zawartości

Rozmiarówka - dyskusje i porady


bobwoj

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy na forum wiec prośba o wyrozumiałość. Pewnie wątek był walkowany setki razy ale powiedzcie proszę jak kupować buty w sieci? Z tego co zauważyłem rozmiar rozmiarowi nierówny. Ostatnio kupiłem Tod'sy w rozmiarze 9,5 gdzie regularnie noszę 10 a czasem 10,5. Tego samego dnia przymierzalem buty od Ferragamo i 9,5 nie zdolalem nawet włożyć na stopę. Boje się ze nie wstrzele się rozmiarowo i będę odsylal. Jakie macie sprawdzone patenty na zakup butów w odpowiednim rozmiarze?

Czytaj forum, to nie boli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam serdecznie, z góry przepraszam za odgrzanie kotleta, gdyż chciałbym spytać Was o doświadczenie z wymianą butów.

Jak wiemy co kopyto to inna "zasadzka" :P - w niedalekiej przyszłości chciałbym nabyć buty przez internet. Czy jeżeli skorzystam z usługi MTO - i rezultat będzie inny, niż oczekiwania właściciela, czy producent robi problemy np. z dwukrotnym zwrotem?

Wyobrażam sobie dwa rozwiązania:

a) kontakt ze stroną www, która oferuje buty o podanie szczegółowych danych danego modelu, np. wspomnianej tu wkładki,

B) i / lub zamówić 2 pary z tolerancją +/- 0,5 od razu i jedną mniej właściwą odesłać ...

;)

Jakieś przemyślenia, doświadczenia?

Dzięki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Czy jest możliwe dopasowanie loafersów, które na szerokość są ok, ale - po maksymalnym wsunięciu stopy do przodu - mają ok 1 cm przestrzeni w pięcie?

Wiem że u szewców można wszyć tzw. zapiętki. Są skórzane bądź żelowe. Te żelowe są na kleju i możesz je samemu przykleić. Koszt tego jest bardzo niski. 7- 20 zł.

post-2204-13658922215753_thumb.jpg

post-2204-13658922215975_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe dopasowanie loafersów, które na szerokość są ok, ale - po maksymalnym wsunięciu stopy do przodu - mają ok 1 cm przestrzeni w pięcie?

Spróbuj zastosować półwkładki skórzane z pelotą metatarsalną. Generalnie są one przeznaczone, aby poprawić komfort chodzenia, jednakże niejako "skutkiem ubocznym" jest lepsze dopasowanie obuwia do stopy. Jest jednak jeden warunek, buty na podbiciu muszą być troszkę luźne. W około 70 % pozwala to wyeliminować "człapiącego buta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy spotkaliscie sie z kopytem, ktore jest nieco szersze w palcach, ale dosc waskie na luku srodstopia / podbiciu? Praktycznie wszystkie buty, ktore sa na mnie dobre w palcach, sa szerokie po calosci, co oznacza olbrzymia ilosc luzu i 'pustki' w okolicach luku, po wewnetrznej stronie buta. Wyglada to conajmniej nieciekawie:(

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witajcie,

Mam pytanie do posiadaczy butów crockett-jones, szczególnie mokasynów

Czy możliwe jest, że numeracja crockett jest zawyżona? Normalnie noszę 9,5 (28,6cm, w loake, CTerwhitt) , w C&J powiedziano mi, że potrzebuje numer 10,5. Też macie taką różnicę w numeracji?

pozdrawiam,

SiDżeje możesz przymierzyć w E. Bergu to będzie najlepsza odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam pytanie do posiadaczy butów crockett-jones, szczególnie mokasynów

Czy możliwe jest, że numeracja crockett jest zawyżona? Normalnie noszę 9,5 (28,6cm, w loake, CTerwhitt) , w C&J powiedziano mi, że potrzebuje numer 10,5. Też macie taką różnicę w numeracji?

pozdrawiam,

SiDżeje możesz przymierzyć w E. Bergu to będzie najlepsza odpowiedź.

Do W-wy mam 300 km, to trochę daleko aby jechać mierzyć buty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Ośmielę się być niewiernym Tomaszem i napiszę: nie uwierzę dopóki nie dotknę.

Tęgość tęgością, ale rozumiem że rozmawiamy o długości. Nie ma takiej możliwości żeby stopa mierząca 28,4 cm to był rozmiar 8,5".

Wiem,że trudno w to uwierzyć :) .Może to specyfika modelu Cliford,sprawdziłem przed chwilą ,rozmiar wew. buta 8,5 E.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja stopa ma 28,4cm i idealnie pasuje rozmiar 8,5 CJ.

Nie ma takiej możliwości żeby stopa mierząca 28,4 cm to był rozmiar 8,5.
Piszesz konkretnie o C&J?

Ja mam 275mm i jak zamówiłem dla kumpla Loaki 1880 8.5 to się okazało, że stopa mniejsza o prawie centymetr odnalazła by się w tych butach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze wyłącznie C&J Cliford.

Rozmiarówka potrafi zaskakiwać mam, trzy pary butów Lorenzo Banfi,wszystkie są wykonane na tym samym kopycie z tą różnicą ,że jedna para to oxfordy zamszowe z ażurem a druga bez niego, trzecia to monki skórzane.W pierwszym wypadku jest to rozmiar 9 w drugim 8,5 a w trzecim 9,5!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.