Skocz do zawartości

Sklepy w Polsce: jakość, kompetencje sprzedawcy


gribojedow

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając na chwilę do tematu klasycznych dżinsów to swoje dark blue mam z Wranglera. Fajne widziałem też w KappAhl (Hampton Republic). Mój tata dżinsy kupuje w Pierre Cardin. Nie przesadzajmy, że popularne marki dżinsowe sprzedają tylko spodnie postrzępione, dziurawe i fabrycznie sprane. Oni mają swoich starych klientów i robią z myślą o nich klasyczne modele.

Moje pytanie. Mam krawat z metką:

Made in Scotland

100% new wool

BLAIR

Co znaczy to ostatnie słowo? Że miał go Tony Blair? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję:

- płaszcza nad kolano lub kurtki

- w kolorze beżowym/kamelowym

- na zimę (żeby trochę wełny było)

- w umiarkowanej (a jak na warunki forum dość niskiej) cenie

W wolnych chwilach odwiedziłem kilka sklepów w galeriach handlowych (do nich ograniczam swoje poszukiwania) i bardzo mało jest niestety jasnych płaszczy/kurtek. Spotkałem jedynie przykrótką bosmankę w H&Mie i trzy płaszcze w Peeku nieco przekraczające moje możliwości finansowe. Macie jakieś propozycje? Może ktoś przypadkiem widział beżowe proste płaszcze/kurtki w jakiejś sieciówce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie szukać codziennych marynarek (casual, odd jacket / bleazer - tłumaczenie dla obcokrajowców ;) ), ale niekoniecznie bawełnianych czy bawełniano-lnianych za to z minimalnym lub bez wypełnienia w ramionach czyli np z samym usztywnieniem konstrukcji ale bez poduszek? Oczywiście chodzi o wieszak.

Ebay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to chyba jednak będzie tab-collar. Ma ktoś pomysł gdzie można kupić przyzwoitej jakości koszulę RTW z takim kołnierzem ? Przed zamówieniem czegoś poważniejszego chciałbym przetestować ten rodzaj kołnierza gdyż na zdjęciach wygląda to dość ciekawie choć wydaje mi sie że jest to dość wymagający wzór jeżeli chodzi o sylwetkę i rysy twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie (i w praktyce też) spodnie powinny być w pasie na tyle dopasowane, aby trzymać się bez paska. Jednakże nawet w takim wypadku pasek spełnia rolę podtrzymującą, ponieważ materiał spodni pracuje i w jakiś magiczny sposób spodnie trochę bardziej zsuwają się w przypadku braku paska, niż kiedy on jest, ale ma trochę luzu.

Gdzieś zawsze będzie widoczne ściągnięcie materiału z powodu tworzenia się nienaturalnej fałdy. Ale jeżeli wyboru nie ma, to lepsza taka nadmiarowa fałda, niż spodnie co opadają samoistnie aż do kolan ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem buty na herring shoes, ten model konkretnie (http://www.herringshoes.co.uk/product-i ... tedFitid=0) i potraktowałem je pastą którą została dołączona do tych butów i niestety pomiędzy ziarnami na fakturze skóry został biały osad który nie chce zejść. Szczególnie dotyczy to miejsc gdzie ziarnistość jest większa. Czy ktoś z szanownych kolegów ma jakiś pomysł na usunięcie tego nalotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem buty na herring shoes, ten model konkretnie (http://www.herringshoes.co.uk/product-i ... tedFitid=0) i potraktowałem je pastą którą została dołączona do tych butów i niestety pomiędzy ziarnami na fakturze skóry został biały osad który nie chce zejść. Szczególnie dotyczy to miejsc gdzie ziarnistość jest większa. Czy ktoś z szanownych kolegów ma jakiś pomysł na usunięcie tego nalotu?

Może pasta była za jasna? Weź renovator, domyj ją i lepiej dobierz następną, jeśli to ta przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.