Skocz do zawartości

Sklepy w Polsce: jakość, kompetencje sprzedawcy


gribojedow

Rekomendowane odpowiedzi

Zasada jest prosta: guziki jako element bieliźniany nie powinny być widoczne.

To oznacza: koszula noszona z krawatem nie musi mieć krytych listwą guzików, bo zasłania je krawat.

Jeśli natomiast nosimy muszkę, to guziki powinny być kryte, albo mieć formę guzików jubilerskich (wpinanych), ale te ostatnie używane są tylko w strojach wysokiej rangi (frak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie:

optymalna długość rękawa dla mnie na podstawie koszuli właśnie zmierzonej to 86cm, czyli 33,85 cala - jaka długość zakupionej będzie lepsza, 33, czy 34,5 cala? :?

i czy długość np 33 oznacza długość od połowy pleców przy kołnierzu do końca rękawa przy podwójnie złożonym mankiecie (dotyczy koszul do spinek)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie:

optymalna długość rękawa dla mnie na podstawie koszuli właśnie zmierzonej to 86cm, czyli 33,85 cala - jaka długość zakupionej będzie lepsza, 33, czy 34,5 cala? :?

i czy długość np 33 oznacza długość od połowy pleców przy kołnierzu do końca rękawa przy podwójnie złożonym mankiecie (dotyczy koszul do spinek)?

Najlepsza będzie 33.85 a więc jeśli nie na miarę, to szukaj firmy, która sprzedaje 34. Odpuść okazje bo będziesz miał za krótki albo za długi rękaw koszuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że na odpowiednią długość rękawa ma wpływ jeszcze parę innych wymiarów, w tym chociażby szerokość koszuli na karku i w ramionach. Przy nawet odpowiedniej długości, może okazać się, że koszula jest za wąska w ramionach i przy ruchu rękoma, materiał z tyłu zaczyna stawiać opór, powodując uczucie dyskomfortu i jednocześnie od razu podciągając rękawy w górę (przez co mankiet jeździ w górę i w dół). Tak chociażby miałem z koszulami od CT

Nie jestem pewien, co mówią zasady (to zależy do czego chciałbyś ją założyć), natomiast ja odradzam zakładanie takiej koszuli. Albo koszula z guzikami, albo na spinki, nie widzę dobrego zastosowania do formy pośredniej. ;)

Pozdrawiam, Dr

Chyba się nie zrozumieliśmy, chodziło mi o pas materiału który zakrywa guziki z przodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza będzie 33.85 a więc jeśli nie na miarę, to szukaj firmy, która sprzedaje 34. Odpuść okazje bo będziesz miał za krótki albo za długi rękaw koszuli.

Ewentualne zwężenie i skrócenie rękawów koszuli to koszt ok. 25zł u krawcowej więc warto moim zdaniem rozważyć dłuższą opcję (przy atrakcyjnej cenie koszuli ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, co mówią zasady (to zależy do czego chciałbyś ją założyć), natomiast ja odradzam zakładanie takiej koszuli. Albo koszula z guzikami, albo na spinki, nie widzę dobrego zastosowania do formy pośredniej. ;)

Pozdrawiam, Dr

Chyba się nie zrozumieliśmy, chodziło mi o pas materiału który zakrywa guziki z przodu

Nie, nie, zrozumieliśmy się bardzo dobrze. :) Naprawdę nie polecam koszul z fly-frontem. Natomiast Pan Granville ma trochę racji i na pewno noszenie takiej koszuli do długiego krawata jest bez sensu. :) Mimo wszystko jednak, patrząc na ilustracje z AA/Esquire w naszym forumowym wątku, można zauważyć, że nie ma na nich ani jednej koszuli z listwą zakrywającą guziki, natomiast jest sporo przykładów muszek noszonych wraz z koszulami z widocznymi guzikami, nawet w wypadku strojów formalnych.

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, co mówią zasady (to zależy do czego chciałbyś ją założyć), natomiast ja odradzam zakładanie takiej koszuli. Albo koszula z guzikami, albo na spinki, nie widzę dobrego zastosowania do formy pośredniej. ;)

Pozdrawiam, Dr

Chyba się nie zrozumieliśmy, chodziło mi o pas materiału który zakrywa guziki z przodu

Nie, nie, zrozumieliśmy się bardzo dobrze. :) Naprawdę nie polecam koszul z fly-frontem. Natomiast Pan Granville ma trochę racji i na pewno noszenie takiej koszuli do długiego krawata jest bez sensu. :) Mimo wszystko jednak, patrząc na ilustracje z AA/Esquire w naszym forumowym wątku, można zauważyć, że nie ma na nich ani jednej koszuli z listwą zakrywającą guziki, natomiast jest sporo przykładów muszek noszonych wraz z koszulami z widocznymi guzikami, nawet w wypadku strojów formalnych.

Pozdrawiam, Dr

Koszule z taką listwą zasłaniającą guziki były bardzo modne w latach 60. i 70. kiedy odchodzono od tradycyjnych koszul smokingowych. Zgadzam się, że noszenie ich z krawatem trochę nie ma sensu. Taka "podwójna zasłona" na guziki. Ale i też nie podchodziłbym do nich religijnie. Popularność tych koszul wśród niektórych panów wynika z pewnego względu praktycznego. Można przyszywać dowolny guzik w miejsce odprutego i zagubionego, bo i tak jest niewidoczny.

Teraz takie koszule można kupić w różnych kolorach, choć to fason wieczorowy. Co do koszuli z widocznymi guzikami i muchy do niej. W przypadku kolorowej koszuli nie ma to absolutnie znaczenia, także białej noszonej w ciągu dnia.

Pozdrawiam drogiego Doktora i drogiego Kolegę Capo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam na imię Janusz. Pierwszego posta już umieściłem w temacie powitalnym. Na forum trafiłem w poszukiwaniu w necie informacji o klasycznej męskiej elegancji. Mam 32 lata, pracuję prywatnej firmie, na co dzień nie mam wymogu noszenia garnituru czy nawet krawata ale chciałbym wyglądać elegancko.

Znudziło mi się już ubieranie "czegokolwiek" dobierając tylko mniej więcej kolory itp. Bez żadnego"ładu i składu". Mam trochę rzeczy w szafie w których mogę się pokazać ludziom ale zupełnie nie mam pojęcia o zasadach.

Liznąłem trochę klasycznej elegancji militarnej z lat 30tych ponieważ zajmuję się rekonstrukcją wojskową. Mundurów z tego okresu mam kilka... a garnitur współczesny tylko jeden.

Chciałbym po prostu dobrze wyglądać w każdej, no może każdej sytuacji a teraz tak nie jest.

Szukałem w internecie porad ale zupełnie nie wiem nawet na co na początek zwrócić uwagę. Mnóstwo jest porad jak zamówić garnitur na miarę u krawca lub "wykłady" o splotach tkani itp.

Niestety nie tego szukam.

Jestem przedstawicielem klasy średniej i taki też poziom finansowy reprezentuję.

No i moje krótkie pytanie i prośba : czy możecie mi poradzić od czego zacząć poznawanie zasad codziennej elegancji (lub inaczej od czego zacząć naukę jak się po prostu ładnie i elegancko ubrać) ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przedstawicielem klasy średniej i taki też poziom finansowy reprezentuję.

No i moje krótkie pytanie i prośba : czy możecie mi poradzić od czego zacząć poznawanie zasad codziennej elegancji (lub inaczej od czego zacząć naukę jak się po prostu ładnie i elegancko ubrać) ?

Pozdrawiam.

Proponuje na początek poczytać blogi Macaroniego i Mr Vintage, poczytać forum. Wojtek zamieścił bardzo dobry wpis dla zaczynających dopiero swoją przygodę z męską elegancją:

http://macaronitomato.blogspot.com/2010 ... eroba.html

Być może chciałbyś kupić jakąś książkę o klasycznych zasadach ubioru? dobry, choć nieco nieprzystający do naszej rzeczywistości, jest "Gentleman. Moda ponadczasowa".

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może chciałbyś kupić jakąś książkę o klasycznych zasadach ubioru? dobry, choć nieco nieprzystający do naszej rzeczywistości, jest "Gentleman. Moda ponadczasowa".

Powodzenia!

Jesli wladasz angielskim polecam ksiazke Alana Flussera Dressing the man. IMHO znacznie lepsza niz Moda Ponadczasowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za sto punktów, albo i więcej: gdzie w Polsce można by rozglądać się za porządnymi jeansami (absolutnie najprostszy krój, absolutnie najklasyczniejsze indygo, bez przetarć, bez udziwnień - proste jeansy dla prostych ludzi ;-) ), najlepiej selvedge denim, w cenie... ludzkiej? Jakieś idee? Z góry wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.