Skocz do zawartości

Sklepy w Polsce: jakość, kompetencje sprzedawcy


gribojedow

Rekomendowane odpowiedzi

Upewnij się tylko wcześniej, czy nosi marynarkę :-) Ale warto też pamiętać, że my tutaj en masse preferujemy bardzo konkretny rodzaj garderoby, mocno klasyczny, niestety nie jest on za to jedynie-słuszny. Mnie się ten krawat też nie podoba, do tego jest drogi i, o ile nie mam nic do drogich krawatów, to ten jest drogi niepotrzebnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może krochmalenie?

Chyba tylko hardkorowe zaprasowanie lub ciagle poprawianie albo skorzystanie z pomocy swetra. Zawsze można tez zapiac koszule na wszystkie guziki bez zakładania krawata ;)

Krochmalenia nie probowalem, zaprasowac tez srednio chce, bo to dobije kolnierz. Myslalem, moze ze ktos wykombinowal jakies 'czepki' do kolnierzykow, wpinane pod kolnierz i do koszuli, zeby sie trzymalo, ale jedyne, co znalazlem to magnetyczne wkladki do kolnierza:

http://www.wurkinstiffs.com/power-stays.html

Nie wiem tylko czy to dziala. Chyba button-down bedzie 10 razy prostsze.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czym w końcu są mokasyny, skoro "monki to nie mokasyny", "loafers to nie mokasyny"? Litości.

_

U

Dołączona grafika

Mokasyny mają w przekroju taką konstrukcję. Penny loafers mają 'normalną' podeszwę i normalną konstrukcję buta (podeszwa nie ma elementu wspólnego z cholewką).

(nie, nie wiem jak powinno się po polsku mówić na loafersy, ale nie każdy but wsuwany jest mokasynem).

O, tutaj jest podsumowanie z Barkera:

http://www.barker-shoes.co.uk/Construction.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy znacie jakas metoda na okielznanie kolnierzykow w koszulach non-button-down? dosc czesto nie zakladam krawata i wowczas kolnierzyki koszuli maja tendencje do mocnego odstawania tworzac efekt mewy:) czy oprocz zamawiania koszul button-down jest inna opcja na usztwynienie kolnierza, tak stal dosc prosto bez rozkladania sie?

Pozdrawiam,

dsc.

A czemu button-down jest zły? W wersji z ukrytymi guzikami od spodu wygląda zwykle jak normalna koszula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy znacie jakas metoda na okielznanie kolnierzykow w koszulach non-button-down? dosc czesto nie zakladam krawata i wowczas kolnierzyki koszuli maja tendencje do mocnego odstawania tworzac efekt mewy:) czy oprocz zamawiania koszul button-down jest inna opcja na usztwynienie kolnierza, tak stal dosc prosto bez rozkladania sie?

Pozdrawiam,

dsc.

Sporo zależy od samego kołnierzyka - dłuższy, klasyczny, o normalnej sztywności nie odstaje za bardzo. Krótszy klasyczny już ma trochę tendencję do rozłażenia się, a super-modne cut away albo wide spread to bez krawatu zawsze się będą rozłazić ;) Ale dla reszty wystarczy w większości po prostu zaprasować kant kołnierzyka przy guziku po jego zgięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z poszetki złożonej w tv folda na kartoniku się śmiali...

Benji, nie urażaj się. Ja bym kołnierzyka na magnesy nie łapał, ale whatever works. Poszetka na kartoniku to jest lol, ale ja na przykład, jak mnie to ustrojstwo wyjątkowo wkurzy, to zaprasowuję na zicher, żeby kanty były (dawno tego nie robiłem, bo mam lepsze sposoby, ale niektóre jeszcze mają ślady zaprasowania). "I to jest właśnie luz, mój synu/i tylko to się w życiu liczy/lepiej się wstydzić przez pięć minut/niż dwa tygodnie ćwiczyć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo zależy od samego kołnierzyka - dłuższy, klasyczny, o normalnej sztywności nie odstaje za bardzo. Krótszy klasyczny już ma trochę tendencję do rozłażenia się, a super-modne cut away albo wide spread to bez krawatu zawsze się będą rozłazić ;) Ale dla reszty wystarczy w większości po prostu zaprasować kant kołnierzyka przy guziku po jego zgięciu.

Wlasnie preferuje drobniejsze kolnierze (cut away, collar point okolo 5.5cm), a to sie rozklada jak nogi...a nie chwila, dzentelman nie powinien;)

Co do magnesow to wrzucilem link w poprzednim wpisie. Button down to oczywiscie rozwiazanie, chociaz jak wiadomo guziki przy kolnierzu obnizaja formalnosc koszuli. Mozliwe, ze poeksperymentuje z tymi niewidocznymi guzikami.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ciach) Button down to oczywiscie rozwiazanie, chociaz jak wiadomo guziki przy kolnierzu obnizaja formalnosc koszuli. Mozliwe, ze poeksperymentuje z tymi niewidocznymi guzikami.

Pozdrawiam,

dsc.

O jakim obniżeniu formalności mówisz? Z 24,53 do 23,45 w 100-stopniowej skali bispołk.pl? No przecież będziesz miał koszulę bez krawata. To trochę jak pytanie co jest bardziej formalne chino czy 5-pocket? Jeśli, jak było w innym wątku, strój ma być komunikatem to kto ten komunikat zrozumie? "hej nie mam guziczków przy kołnierzu jestem bardziej formalny..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się przyczepię, że nie o "formalność" tutaj chodzi, tylko "oficjalność" stroju (fałszywy przyjaciel tudzież kalka językowa od ang. formal) :P

Kopaliński: "formalny": dotyczący formy; wymagany dla zachowania formy, przepisowy, legalny; istny.

"Formalne" mogą być np. wymogi, których nie stopniujesz. "Oficjalny" strój może być bardziej lub mniej.

PS Z drugiej strony skoro w powszechnym użyciu jest "każualowy", to mogę tylko wzruszyć ramionami i machnąć na to wszystko ręką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Button down collar sucks big time w zestawach formalnych (tzn. oficjalnych), nieprawdaż, Koledzy? Skoro już doszliśmy do tej umiarkowanie odkrywczej konkluzji, proponuję wybrać jeden z dziesiątków bezproblemowych, mniej lub bardziej standardowych, modeli kołnierzyków wedle indywidualnych upodobań zamiast heroicznie walczyć z problemami, które stwarza button down.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się przyczepię, że nie o "formalność" tutaj chodzi, tylko "oficjalność" stroju (fałszywy przyjaciel tudzież kalka językowa od ang. formal) :P

Kopaliński: "formalny": dotyczący formy; wymagany dla zachowania formy, przepisowy, legalny; istny.

"Formalne" mogą być np. wymogi, których nie stopniujesz. "Oficjalny" strój może być bardziej lub mniej.

Podobnie jest z wyrazem "unikalny", który, według purystów, oznacza "taki, którego można uniknąć". http://obcyjezykpolski.interia.pl/?md=archive&id=169 Wprawdzie Obcy język polski nie jest prowadzony przez profesora mającego wpływ na kształtowanie słowników, jednak zawarte tam argumentacje mnie zwykle przekonują, tak jest i tutaj.

Co do słowa "formalny", jeśli wziąć znaczenie ze słownika pwn:

formalny

1. «odnoszący się do formy, a nie treści czegoś»

2. «zgodny z przepisami»

3. pot. «prawdziwy, rzeczywisty»

To punkt drugi, zgodny z przepisami, może odnosić się do stroju, bowiem oficjalność (formalność) stroju może być określona pewnymi regułami (przepisami) zwyczajowymi, ale też pisanymi. Tak więc jeśli mówimy, że formalny strój na dzień składa się z jaskółki, spodni sztuczkowych, kamizelki, koszuli i krawata, a wieczorowy tam jakoś z białej muchy itd. to zasady te są przewidziane właśnie dla tych strojów. Uważam, że można go używać w tym znaczeniu tak samo jak słowa "oficjalny", które ma także inne znaczenia, np. "zatwierdzony" - na zawodach pływackich np. mamy nieoficjalny czas, który po zatwierdzeniu przez sekretariat staje się oficjalnym wynikiem.

oficjalny

1. «zatwierdzony przez urząd, instytucję itp.»

2. «odpowiadający ustalonym formom i regułom»

3. «reprezentujący jakąś instytucję, urząd itp.»

4. «sztywny w obejściu, zachowujący dystans»

5. «wyrażający takie zachowanie»

• oficjalnie • oficjalność

Moim zdaniem pogrubione punkty znaczą mniej więcej to samo i mogą być w tych znaczeniach używane naprzemiennie.

Sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, już dwie pary bawełnianych spodni zniszczyłem przy prasowaniu. Nie bardzo wiem, jak to się stało, ale pojawiły się takie podłużne zarysowania.

Stąd moje 2 pytania:

Czy da się to w jakiś sposób usunąć? Jak? Pranie nic nie pomaga.

Co powoduje takie "rysy"? Nigdy coś takiego nie zdarzyło mi się w przypadku koszul, swetrów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.