Skocz do zawartości

Sklepy w Polsce: jakość, kompetencje sprzedawcy


gribojedow

Rekomendowane odpowiedzi

:P Thx, pozwolę sobie w takim razie jeszcze zapytać, czy takie agrafki są powszechnie dostępne i jak wygląda sprawa z "dziubnięciem" kołnierzyka? Śmiem twierdzić, że trzeba to wykonać raz a dobrze i kołnierzyk przekłuwamy w tym samym miejscu przy ponownym założeniu?

Naprawdę mi się to spodobało. :P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agrafka może być standardowa, byle miała dobrą szerokość i miała zabezpieczenie końcówki, ale to ma większość agrafek. (Na Zachodzie - są w necie - można kupić specjalne agrki do koszuli, ale mam znajomych, którzy dopasowali sobie z dostępnych na rynku). Kołnierzyk koszuli nie powinien być np. typu włoskiego, żaden szeroko rozchodzący się, ale końcówkami schodzący się w stronę guzików koszuli. Są koszule (mozna je uszyć na zamówienie) ze specjalnymi dziurkami. Do nich jednak zwykle używa się specjalnych szpilek. To rozwiązanie z agrafką jest bardziej uniwersalne. A dziurki, czy szpilki nie robią dziurek? A krawiec ich używa. A igła nie robi? No, chyba że agrafka będzie jak szydełko...

edit: do agrafki nie musi używać wyłącznie pin collar, takie jest moje zdanie, tyle, że kołnierzyk musi mieć wtedy wyjęte fiszbiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku agrafek nigdy (!) nie powinno się stosować kołnierzyka typu pin collar. Jest to jedno z najczęściej popełnianych faux pas w kołnierzykowej etykiecie.

Tak jak napisał Franky, do tego typu kołnierzy są specjalnie dostosowane tzw. closed-ended collar bars. Poniżej przykładowe zdjęcie (zakończenie może być również w formie sześciennej kostki lub innego wzoru).

Dołączona grafika

Jeżeli ktoś nie chce przekłuwać się przez kołnierzyk koszuli, może stosować tzw. collar clips (zdjęcie poniżej):

Dołączona grafika

Jednak w obrębie środowiska „spinaczy” takie rozwiązanie również jest uważane za pretensjonalne i drogę na skróty.

Zostaje agrafka, a dziury połowicznie zabliźniają się w praniu. W przeciwieństwie do gotowych dziurek zawsze mamy możliwość regulacji stopnia podniesienia (podkreślenia) węzła krawata w zależności od preferencji, rodzaju materiału itd.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego znanego prawnika kołnierzyki się te pojawiają u jednego z moich ulubionych bohaterów serialowych tj. Neal Caffrey w serialu White collar (Matt Bomer).

OT: ogólnie serial polecam pod względem czerpania czasami inspiracji, chociaż wpadki im się też zdarzają.

Edit: zdjęcie

post-2204-13658921129291_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, jeśli zadaję to pytanie w niewłaściwym wątku, ale chciałbym się dowiedzieć, ile - tak orientacyjnie - materiału potrzeba na uszycie spodni garniturowych dla młodego mężczyzny o wzroście ok. 184-185 cm i obwodzie w pasie 82 cm? Chodzi mi o spodnie z mankietami i nieco wyższym stanem. Materiał ma 150 cm szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, jeśli zadaję to pytanie w niewłaściwym wątku, ale chciałbym się dowiedzieć, ile - tak orientacyjnie - materiału potrzeba na uszycie spodni garniturowych dla młodego mężczyzny o wzroście ok. 184-185 cm i obwodzie w pasie 82 cm? Chodzi mi o spodnie z mankietami i nieco wyższym stanem. Materiał ma 150 cm szerokości.

120cm.

Jesli masz u kogos szyc te spodnie, to zawsze lepiej spytac krawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy też o splotu materiału, moim zdaniem im cięższy materiał i ma mniej 's (poniżej 80s) tym mniej się gniecie.

Jest zupełnie na odwrót, wyższy indeks obniża tę właściwość, podobnie jak w przypadku gramatury. Taka koszula jest jednak zazwyczaj bardziej delikatna i narażona na przecieranie.
Posprawdzałem i rzeczywiście koszula jest wtedy mniej podatna na gniecenie (przynajmniej te materiały, które miały deklarowaną większą skrętność przy podobnej gramaturze). Tak więc przyznaję rację, jednakże większe znaczenie ma sam rodzaj bawełny i materiału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frankenstein

Firm zajmujących się tylko pierzynami nie znam ale jest w Krk firma Eksplo szyjąca odzież i śpiwory puchowe. Mają szwalnie na miejscu i szyją nie tylko to co mają w stałej ofercie. Pierzyna to prosta konstrukcja a tu jest pewność odpowiedniej jakości puchu i możesz sobie zażyczyć taże jakiś zaawansowany kształt komór a ceny mają rozsądne. Oczywiście trzeba to porównać z zakłądami zajmującymi się pierzynami i tym co oni mają do zaoferowania, jakie konstrukcje, materiały i ceny.

Mam pytanie:

Mam marynarkę z dwoma rozcięciami z tyłu (jeździecka konstrukcja). Gdzieś widziałem patent który miał zapobiegać zbytniemu rozwieraniu się tych rozcięć. Zdaje się, że była to albo taśma łącząca boczne panele lub jakieś taśmy łączące boczne panele z środkowym. Niestety nie pamiętam gdzie to widziałem, stąd prośba o pomoc: wskazanie miejsca gdzie znajdę zdjęcie tego patentu, lub opis jak to wyglądało. Ew. komentarz jak to się sprawdza, jeśli ktoś taką marynarkę z owym patentem nasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem dobry wkład jest robiony przez krawca (z watoliny, flizeliny - zobacz wpis na szarmant.pl z wywiadu u Kierepki). Te gotowe dostępne w sprzedaży są z gąbki (niektórzy je przerabiają).

Co do włosianki - nie wypełnia rękawa. Jest używana na wypełnienie odcinka piersiowego frontu marynarki.

pozdr

d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.