Skocz do zawartości

Sklepy w Polsce: jakość, kompetencje sprzedawcy


gribojedow

Rekomendowane odpowiedzi

Poprawny, niepoprawny po prostu byłem ciekaw, bo w serialu widziałem jak mu czymś z tyłu przywiązywał lokaj czy ktoś tam.

Właśnie wydaje mi się, że na łodydze na dole widać agrafkę.

wygląda jakby łodyżka była obwiazana nicią? - zrzut ekranu z czołówki.

przy okazji może komuś się spodobają mniejsze kwiatki z praktycznym mocowaniem:

http://jandhp.bigcartel.com/category/la ... ers?page=2

post-250-13658921217287_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Panowie, chyba po raz 4 oglądałem dzisiaj sequel Wall Street i po raz kolejny moją uwagę wzbudził garnitur Michaela Douglas'a a konkretnie tkanina. Ma ktoś pomysł kto wytwarza taki wzór wełny ? Osobiście dotarłem tylko do tego że część garniturów na pewno szyta była przez Canali oraz że wykorzystano próbniki Scabal jednak tego materiału w nim nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak fachowo nazywają się spodnie określane jako "odd trousers" z kantem należące do kanonu męskiej elegancji?

Spodnie garniturowe, spodnie formalne, czy inaczej?

Po prostu "odd trousers". Ew. spodnie do zestawu koordynowanego, ale to już zbyt na okągło jak dla mnie.

Jak wylecę w sklepie z hasłem, czy mają Państwo spodnie "odd trousers" to pewnie spojrzą na mnie jak na niektórych, gdy pytają o poszetkę :D

Przeczuwam, że 90 % zatrudnionych w sklepach z ciuchami nawet nie wie co to jest odd trousers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę niestety wrażenie, że Ty również nadal nie wiesz co znaczy to określenie? :?

Mam nadzieję, że wiem, i jak byłbym niemową to bym sobie sam poszukał, ale po co mam chodzić między półkami i sam szukać, skoro mogę zawsze zapytać i zaoszczędzić trochę czasu.

Mi po prostu chodzi o to, że wiem jak te spodnie wyglądają, tylko nie wiem jak mam się spytać aby kobitki nie robiły na mnie wielkich oczu, bo przyznam, że określenie "odd trousers" to znam z tego forum a spośród moich znajomych i rodziny nikt nie zna tego określenia (wiem, mają trochę inny styl niż odd trousers). :?:

Wełniane spodnie, ale bawełniane nie kryją się pod tym samym pojęciem :shock:

może pytać o spodnie z kantem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli odd trousers mają jakiś bliżej zdefiniowany wygląd? Kolego, proponuję zadać sobie podstawowe pytanie: "who make 'em odd - you or the producer?"... :cry:

Proponuję nie chwalić się znajomością anglojęzycznej terminologii tylko po prostu zapytać w sklepie o zdekompletowane spodnie lub po prostu eleganckie spodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę niestety wrażenie, że Ty również nadal nie wiesz co znaczy to określenie? :?

Mam nadzieję, że wiem, i jak byłbym niemową to bym sobie sam poszukał, ale po co mam chodzić między półkami i sam szukać, skoro mogę zawsze zapytać i zaoszczędzić trochę czasu.

Mi po prostu chodzi o to, że wiem jak te spodnie wyglądają, tylko nie wiem jak mam się spytać aby kobitki nie robiły na mnie wielkich oczu, bo przyznam, że określenie "odd trousers" to znam z tego forum a spośród moich znajomych i rodziny nikt nie zna tego określenia (wiem, mają trochę inny styl niż odd trousers). :?:

Wełniane spodnie, ale bawełniane nie kryją się pod tym samym pojęciem :shock:

może pytać o spodnie z kantem?

Zlituj się. Najlepiej będzie jak poprosisz o spodnie z angielskiej gabardyny 350g, w kolorze szarym z jedną plisą/zaszewką, z wysokim stanem... ;)

A może jednak nie traktować drugiej strony jak kobitki, jak rozumiem z góry. Tylko nawiązać dialog, jak z takim samym człowiekiem jak Ty. Powiedzieć, że potrzebujesz spodni, w trym samym zdaniu możesz dopowiedzieć: wełnianych / bawełnianych / lnianych / poliestrowych / mieszanych. Potem możesz powiedzieć jaki fason Cię interesuje. Kolor. Czy mają być z cieńszego czy grubszego materiału. Pozwiedzasz sobie sklep i może wyjdziesz z odd trousers. Może jakiegoś hinta dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując tą ciekawą dyskusję gdzie byście "posłali" kogoś po magiczne "odd trousers"? W moim wypadku raczej do casualowych zestawów. Tradycyjnie RC, Vistula, Bytom, TKmaxx i spółka?

A w takich Zarach, P&C, M&S, Van Graaf'ie nie będą mieli?

Najpierw chciałbym zacząć od RTW, a w przyszłości może coś na miarę.

Obawiam się, że nie znajdziesz odd trousers w takim rozmiarze

Czemu, nie robią takich dla wysokich i chudych facetów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.