Skocz do zawartości

Sklepy w Polsce: jakość, kompetencje sprzedawcy


gribojedow

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. A jak rozpoznać odpowiedni materiał? Tak na szybko znalazłem dwa ciekawe wzory:

http://allegro.pl/turkus-morski-cieniut ... 49358.html

http://allegro.pl/welna-jedwab-kaszmir- ... 69943.html

Po cenie. Czysty kaszmir (prawdziwe włókno normalnej grubości) kosztuje tyle co wszystkie aukcje tych sprzedawców razem wzięte.

Na Twoim miejscu nie kupowałbym materiału na spodnie przez Allegro, o ile nie masz wystarczającej wiedzy w temacie. Przejdź się do sklepu z tkaninami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz oczywiście racje - te materiały jakościowo będą w najlepszym razie przeciętne. W normalnych okolicznościach poszukałbym czegoś lepszego, ale te spodnie mają mieć charakter testowo-eksperymentalny - trafiłem przypadkiem (przy okazji jakiś poprawek) w Zielonej Górze na zakład krawiecki, który byłby skłonny cyt. "spróbować czy potrafią uszyć spodnie" za jakieś śmieszne pieniądze (poniżej 100 zł) pod warunkiem, że dostarczę im materiały. Mógłbym im co prawda po prostu rzucić jakiś syntetyk za grosze, ale z drugiej strony może im wyjdzie coś sensownego (zwłaszcza, że mają w z zasadzie jedynie odwzorować moje stare spodnie)? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciętne to mogą być materiały z Bielska. Te nawet nie są "skojarzone" z modą meską. Jeżeli chcesz sobie uszyć spodnie z materiału na garsonkę, kaftan lub jakiś flauszowy płaszcz to spróbuj. Nie rozumiem jednak dlaczego chcesz wydać 100 złotych na coś czego nie będzie można później założyć, choć z wyglądu będzie przypominało formą spodnie.

Może koledzy coś doradzą, ja nie potrafię doradzić w temacie typu "jak zastąpić wełnę/bawełnę w spodniach żeby mieć wełniane/bawełniane spodnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immune ma rację, przejdź się do sklepu z tkaninami. Większość wełnianych tkanin sprzedawanych na allegro to materiały na kobiece garsonki itp. Zwykle są dość luźno tkane, lejące i nie nadają się na spodnie. Piszę to na podstawie własnych doświadczeń.

O to właśnie mi chodziło. O jakości takich tkanin za 20-30 zł nie ma co dyskutować - interesowała mnie jedynie kwestia przydatności danego materiału na spodnie (ze względu na gęstość splotu itp.) - skoro się nie nadają to poszukam w mieście jakiegoś sklepu z tkaninami.

A to zamówienie traktuje jako coś w stylu trial shirt z moderntailor. (z czasów kiedy jeszcze używali w nich tanich bawełenek typu single-ply). Zwykle w przypadku spodni z wieszaka na same poprawki wydaje 50-60 zł - dorzucenie 40 zł żeby zobaczyć co im wyjdzie to w zasadzie żaden wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tani płacisz, dwa razy płacisz.

+++ Za każdym razem, kiedy skuszę się na jakiś tani zakup, to potem jest plucie w brodę i narzekanie. Ale za radą forum i Roetzla już nigdy nie pożałuję pieniędzy na buty ;)

White Haven: też proponuję bawełnę, na nieformalne spodnie w sam raz, a i cena mniejsza. Na szybko znalazłem taką stronę: http://www.zso.tarnow.pl/tkaniny/tk13.html - może przyda się w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach z tkaninami można wygrzebać tkaniny średniej (ale też nie słabej) jakości w cenie 80-100 zł ( poza Warszawą pewnie jeszcze mniej ), szczególnie końcówki typu ostatnie 1,4 metra. A spodnie z takiego materiału już się do czegoś mogą przydać, np. na bardzo deszczową pogodę, kiedy szkoda lepszych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam szalika o średnio grubym splocie w kolorze jak sweter na zdjęciu (edit: po przemyśleniu - kolor może być też trochę intensywniej zielony :) ). Ktoś coś widział w sklepach stacjonarnych albo w necie? Dziś w TKMaxx jeden widziałem, bardzo mi się podoba, ale 230 złotych (choć ma dodatek kaszmiru, nie pamiętam jaki) wydaje się sporą kwotą. Chyba że się mylę, może to rozsądne pieniądze, zwłaszcza biorąc pod uwagę kaszmir?

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W P&C w Arkadii mają teraz fajne, mięsiste, ale nie grube, szaliki wełniane za około 90 zł.

Nie żebym się ciągle powtarzał z tym P&C, ale jakoś tak ciągle w poszukiwaniu różnych dupereli, swetrów itp. zawsze ostatecznie tam ląduje, znajdując fajne, klasyczne rzeczy w dość rozsądnej cenie (w porównaniu do zdzierstwa w innych "galeryjnych" sklepach, można wręcz rzec, że niskiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W P&C w Arkadii mają teraz fajne, mięsiste, ale nie grube, szaliki wełniane za około 90 zł.

Nie żebym się ciągle powtarzał z tym P&C, ale jakoś tak ciągle w poszukiwaniu różnych dupereli, swetrów itp. zawsze ostatecznie tam ląduje, znajdując fajne, klasyczne rzeczy w dość rozsądnej cenie (w porównaniu do zdzierstwa w innych "galeryjnych" sklepach, można wręcz rzec, że niskiej)

To zupełnie jak ja z tym lądowaniem w P&C. Też polecam jak Capo.

230 zł to dużo, ale jeśli Ci się podoba to warto. Jeśli wiesz, że będzie go wiązał sobie. No, i jeśli nie gubisz szalików. To wtedy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszmir sladowo czy w wiekszych ilosciach? zreszta to w sumie nieistotne, bo przy takiej kwocie kaszmir bedzie pewnie niskiej jakosci. Reszta to welna owcza? Trudno powiedziec, czy 230zl to duzo, bo zalezy na ile taki szalik starczy, czy sie bedzie mocno 'kulkowal' itd. ale sugeruje isc za rada kolegi frankenstein'a i poprostu zrobic sobie prezent swiateczny:)

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że jak na wspomniany sklep to dużo. Będąc w połowie października służbowo w Krakowie, kupiłem w tamtejszym TKMaxx szalik w kolorze camel sygnowany Fraas w cenie 40zł. Na metce stało 100% kashmir; wiem, że to nie mógł być surowiec wysokiej jakości, ale szalik miałem na sobie do tej pory 8-10 razy, prać nie próbowałem, nie pilinguje się w ogóle, wygląda jak nowy, lekko czyszczony szczotką Kent Cashmere Care.

Wychwalane na zagranicznych forach szaliki Aquascutum są w łódzkim TK za bodaj 169zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Add to basket, checkout, jeszcze raz checkout, wpisujesz email, podajesz adres dostawy wybierając kraj, w bezpiecznym połączeniu wpisujesz numer karty, datę ważności, trzycyfrowy kod z paska magnetycznego na odwrocie i już. Jeżeli dostaniesz komunikat że transakcja nie powiodła się (a dane wpisałeś poprawnie), zadzwoń na infolinię swojego banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) Jeśli chodzi o pobieranie pieniędzy, jest oczywiście spread plus, o ile się nie mylę, Visa pobiera 2% prowizji; generalnie mnie zawsze z rachunku schodzi więcej, niż optymistycznie zakładałem. Ale jeśli chodzi o CT, customer service mają świetny. @h8r3d, jeśli tego nie wiesz, w razie czego towar możesz zwrócić nawet używany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.