Skocz do zawartości

Sklepy w Polsce: jakość, kompetencje sprzedawcy


gribojedow

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiłem dzisiaj w sieci na ciekawy raport UOKiK dot. produktów włókienniczych sprzedawanych w polskich sklepach. Szczególnie interesujące są wyniki kontroli składu surowcowego. Porównywano skład deklarowany na metce, a rzeczywisty uzyskany w badaniach laboratoryjnych.

Poniżej jedna z tabel, a pełny raport tutaj (Raport - Produkty włókiennicze - 2010):

http://www.uokik.gov.pl/raporty_z_kontr ... dlowej.php

post-58-13658923254756_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Massimo Dutti - kolekcja NYC

http://www.massimodutti.com/webapp/wcs/ ... TION%2BMEN

Ciekawa kolekcja. Ceny wyższe niż standardowo.

Ciekawi mnie rozwiązanie w marynarce dwustronnej :shock: Czy jest zapinana raz na jedną raz na drugą stronę ? :roll:

Może być raz męska a raz damska ;) Równie dobrze może mieć na obu połach dziurki i takie guziki:

Dołączona grafika

Cały czas zastanawiam się jednak po co? A być może dwustronność oznacza jeszcze coś innego. Bo np. szlice też będą dziwne.

Myślę że na zdjęciu jest jeden z kompletów guzików. Marynarka może mieć dwie klubowe (tu można jeszcze dodać w kolorze srebra, złota i białe) lub stonowane (klasycznie w kolorze zbliżonym do tkaniny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweed to chyba jest na tyle charakterystyczny wizualnie że trudno mieć do niego o to pretensje :)

Przyznam się że jeszcze przed lekturą tego co wkleił mr.vintage często zastanawiałem się dotykając wełnianych ( albo mieszanek wełny ) tkanin ile w nich rzeczywiście wełny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweed to chyba jest na tyle charakterystyczny wizualnie że trudno mieć do niego o to pretensje :)

Przyznam się że jeszcze przed lekturą tego co wkleił mr.vintage często zastanawiałem się dotykając wełnianych ( albo mieszanek wełny ) tkanin ile w nich rzeczywiście wełny

Sa tweedy "delikatne" i bardzo gryzące. Nie do końca wiem czemu służyło Twoje pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Kolega Byrk swoim pytaniem w KPKO zachęcił mnie do znalezienia dla niego ciekawej propozycji szala w sieciówkach dostępnych w mniejszych miastach... Przeglądając net, wszedłem na www Zary. W szalach oczywiście króluje wiskoza i poli... Aż tu patrzę, kaszmir!

Jak się okazało, skład 100% wiskoza... Już się przymierzałem, żeby dodać fotkę w temacie "humor", ale dla pewności przejrzałem pozostałe szale/apaszki. Jeden błąd w opisie, to najprawdopodobniej wpadka, ale kilka? :roll:

Poniżej przedstawiam bardzo ciekawe propozycje Zary z KASZMIRY.

post-2604-13658923320844_thumb.jpg

post-2604-13658923321289_thumb.jpg

post-2604-13658923321718_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomo że kaszmir jest z wiskozy :lol:

Przypomniała mi się krótka rozmowa którą przeprowadziłem z panią w pasmanterii:

- Czy ma Pani jedwabne nici do obszywania dziurek?

- Tak.

- To poproszę.

- Proszę.

- Ale to nie jest nić jedwabna.

- Jest.

- Nie.

- To proszę spojrzeć jak się błyszczy.

- To proszę przeczytać - 100% poliester.

- Ale nici jedwabne są z poliestru!

- Nie. Są z jedwabiu :) .

- To takich nie mam.

- W takim razie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa, że masz rację, jednak stosowanie dużych liter powoduje, że na odległość nie da się tego stwierdzić, więc jest to wprowadzanie klienta w błąd.

Swoją drogą była kiedyś sprawa z Pasztetem z zająca. Okazało się, że nie ma w pasztecie żadnego zająca, więc producent znalazł jakiegoś faceta o nazwisku Zając, zapłacili mu jakieś grosze za możliwość użycia nazwiska i przemianowali produkt na Pasztet Zająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pies pogrzebany jest w opisie 'na zewnatrz'.

prawdopodobnie wewnatrz produktu znajduje sie kilka nici 100% kaszmiru, a reszta produktu, 'zewnetrzna' warstwa jest juz z roznych odmian plastiku ;)

Chyba juz pisalem na forum, tak odnoszac sie do samego tematu, jaka mnie mila rozmowa kiedys spotkala w sklepie z 'moda meska'. Poprosilem pania o pokazanie mi granatowego garnituru. Zostalem zaprowadzony do odpowiedniego wieszaka, pani wskazuje kilka sztuk odziezy. Zerkam na metke, cena raczej wygorowana, wiec zerkam na sklad, liczac ze dla odmiany w parze z cena znajde przyzwoity material. Coz... mieszanka wiskozy i poliestru tudziez innych plastikow...

na moje pytanie, czy nie maja 'czegos z welny' uslyszalem zwrot, ktory chyba do konca zycia zapamietam:"wełna? ale to sie gniecie..." :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą była kiedyś sprawa z Pasztetem z zająca. Okazało się, że nie ma w pasztecie żadnego zająca, więc producent znalazł jakiegoś faceta o nazwisku Zając, zapłacili mu jakieś grosze za możliwość użycia nazwiska i przemianowali produkt na Pasztet Zająca.

Powinni zrobić "Pasztet Zajęczy" i przy ściśnięciu przez klienta pasztet powinien zajęczeć jak gumowa zabawka...ups!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest przestępstwem, jako, nie wiem, wprowadzanie klienta w błąd? Inny przykład z tej samej beczki. Przeprowadzam się i kompletuje wyposażenie nowego mieszkania, więc często przeglądam allegro. Szukałem lnianej ściereczki:

"ŚCIERKA lniana 45x70cm ręcznik kuchenny NAJTANIEJ"

Po dokładnym przeczytaniu aukcji

"Tkanina:

- 100% Bawełna"

Nawet zgłosiłem tę aukcję, ale allegro oczywiście olało sprawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

http://wyborcza.biz/Gieldy/1,114507,127 ... ntrow.html

"Powstające jak grzyby po deszczu galerie handlowe kojarzą się głównie z zagranicznymi markami. Jednak ostatnio coraz więcej w nich także firm z Polski. Te, które zdecydowały się na tę formą handlu, nie narzekają na zyski nawet w kryzysie."

"Sklepy usytuowane w większości galerii handlowych w Polsce napędzają też zyski firmie, która produkuje odzież i sprzedaje ubrania - LPP. Gdańska spółka jest właścicielem popularnych w Polsce marek: Reserved, Cropp, House i Mohito. Spółka prowadzi ponad 600 sklepów w Polsce."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiejszej (przypadkowej:) ) wizyty w salonie vistuli (o których można by napisać dobrą książkę pełną humoru i anegdot...)- rzuciwszy okiem na ich swetry zapytałem, czy mają w swojej ofercie również takie, które są produkowane z wełny. Sprzedawca stwierdził, że 'w ich sklepie naturalnie wszystkie swetry produkowane są z wysokiej jakości wełny'. Gdy zwróciłem mu uwagę na stosunek wełny do akrylu 1:4 odparł, że to 'wełna z domieszkami' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.