Skocz do zawartości

Sklepy w Polsce: jakość, kompetencje sprzedawcy


gribojedow

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sadze, ze zgodzilby sie ciac do pach - wyzej nie wiem czy da rade, chyba ze chcemy miec stroj striptizera (kolnierzyk).

Klient naszpan i krawiec spokojnie seksowny top z koszuli wykroi.

Faktem jest, że zbyt krótka koszula lubi wyłazić ze spodni - nawet, gdy używamy szelek. Co zmusza nas do stałego poprawiania paskudztwa.

Mówienie, że "zbyt długa" cienka koszula przeszkadza w dopasowanych spodniach jest chyba przesadą. Zresztą zawsze można użyć stringi - stary wynalazek używany już w czasach Bizancjum, przez mężczyzn zresztą :lol:

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony masz racje ale wyobraź sobie dobrze dopasowane spodnie i w nich kawał koszuli :)

Nie widać tego.

Chyba, że się spieszysz i włożysz koszulę w spodnie byle jak, pozwijaną, to wtedy przy dobrze dopasowanych spodniach to tak. Ale raczej problem nie zauważalny.

Zmierzyłem talię, klatkę piersiową i wyszło mi zapasu 10 cm więcej niż koszula wyszczuplana Lamberta (188-194/42). Rozumiem, że nie będzie wisiała na mnie jak worek?

Jak fachowo nazywają się spodnie określane jako "odd trousers" z kantem należące do kanonu męskiej elegancji?

Spodnie garniturowe, spodnie formalne, czy inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozliwosci ingerencji w szerokosc marynarki sa wieksze w przypadku dwurzędówek? jezeli jednorzedowka zbytnio odstaje od klatki po zapieciu, to nawet zebranie po bokach niczego nie zmienia. za to w dwurzedowce mozna chyba przesunac guziki nieco bardziej na boki, co powinno zniwelowac problem. dobrze rozumuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak fachowo nazywają się spodnie określane jako "odd trousers" z kantem należące do kanonu męskiej elegancji?

Spodnie garniturowe, spodnie formalne, czy inaczej?

Po prostu "odd trousers". Ew. spodnie do zestawu koordynowanego, ale to już zbyt na okągło jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozliwosci ingerencji w szerokosc marynarki sa wieksze w przypadku dwurzędówek? jezeli jednorzedowka zbytnio odstaje od klatki po zapieciu, to nawet zebranie po bokach niczego nie zmienia. za to w dwurzedowce mozna chyba przesunac guziki nieco bardziej na boki, co powinno zniwelowac problem. dobrze rozumuje?

Nie do konca, bo zaburzysz proporcje polozenia kieszeni. Nie wiem co masz na mysli pod pojeciem odstaje, bo jesli odstaje tzn. ze marynarka jest tam za mala. Jesli chodzi Ci o to, ze jest tam za duzo materialu, to mozna to niwelowac na rozne sposoby, ale o konkretnym przypadku warto rozmawiac z krawcem.

Jak fachowo nazywają się spodnie określane jako "odd trousers" z kantem należące do kanonu męskiej elegancji?

Spodnie garniturowe, spodnie formalne, czy inaczej?

Odd trousers, to sa po prostu spodnie nie do pary, jesli chodzi o marynarke - gora i dol nie tworzy garnituru. Zeby spodnie byly odd, nie musza mies kantow, ani manszetow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odstaje, czyli, ze po zapieciu moge ja na jakies 10cm odciagnac od ciala. zastanawiam sie, czy kupic marynarke w sh, stad problem w konsultacji z krawcem:)

My Ci wirtualnie tez w tym nie pomozemy ;) Jesli dlugosc, rekawy i ramiona sa w miare ok (nie jest to wór) to nie powinno byc problemu.

Ja bym zaryzykowal jesli Ci sie podoba, bo inaczej sie nie nauczysz, ktore rzeczy mozna przerobic, a ktore nie. W sprawie przerobek wybrałbym sie do krawca, ktory na codzien szyje (moze opisanego na forum), a nie do jakiegos punktu przerobek, bo tam moga to spieprzyc.

Pamietaj tez, ze zwezanie ramion, skracanie rekawow i zabawa z klatka nie beda kosztowaly 20pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie nr2 - czy db 6x2 rozni sie od 4x2 czyms oprocz dwoch najwyzszych guzikow, ktorych funkcja jest tylko reprezentacyjna? trafilem jednak 4x2, ale z checia zrobilbym z niej 6x2. czy w takim razie wystarczy doszyc guziki na odpowiedniej wysokosci? jezeli tak, to czy nie wyklucza tej opcji naszywana brustasza? widzialem duzo zdjec, w ktorych najwyzszy guzik wypada gdzies w okolicach srodka kieszonki, ale wszystkie byly wpuszczone i zastanawiam sie, czy naszywana kieszen nie wyklucza moich planow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest dokładnie takie jak Twoje okrutny piracie. Moim zdaniem efekt będzie fatalny. Przy czym mogę jeszcze wyskoczyć dodatkowe efekty wizualne (znaczeniu negatywnym), których teraz nie może przewidzieć, bo nie widzimy tejże marynarki i naszego kolegi w niej. Osobiście bym sobie odpuścił. W PRLu przerabialiśmy co się dało na to co niemożliwe. Od tamtego czasu wolę kupić nową rzecz niż męczyć się z poprawkami, których wynik jest zagadką

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz okrutni :twisted: jeśli już to szczerzy i niezwykle życzliwi :mrgreen: prosi człowiek, to i człowiek życzliwie odpowie. Można też zastosować inny wariant, taki awangardowy z jakimiś wszyciami, aplikacjami w innym kolorze (ale też nie widziałem, więc trudno dopasować cokolwiek).

Kiedyś takie zabiegi przeróbkowe najlepiej sprawdzały się na dużo większych ubraniach, które były przerabiane do mniejszych. Za komuny się sprawdzały, ale jak teraz to ja na tym kapitalizmie się nie wyznaję :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.