Skocz do zawartości

Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.03.2018 o 20:32, Xune napisał:

Pilotażowo Królewski Herb wprowadził do siebie nieliczne modele Pedemeii, jeśli akurat jest tam czego szukasz spróbuj - zawsze to szybsza wysyłka, tańsza wysyłka z kraju.

Kupiłem sobie skarpetki Pedemeii za pośrednictwem Królewskiego Herbu. Faktycznie b. fajne a szczególnie fajne są te z merino wool.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wimon napisał:

Podnoszony niedawno postulat o zablokowaniu dodawania linków do zewnętrznych witryn użytkownikom poniżej 5 punktów reputacji jest coraz bardziej na miejscu.

Takie postulaty pojawiły się dość dawno, ale na naszym forum nic nie dzieje się szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mosze napisał:

Takie postulaty pojawiły się dość dawno, ale na naszym forum nic nie dzieje się szybko.

Ba, na jedno ustosunkowanie się czekamy już ponad miesiąc. No ale nie od razu Rzym spalono czy jak to szło...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem wczoraj swoje zamówienie od Pedemeia. Pierwsze wrażenie - nie różnią się zbytnio od skarpetek, które kupowałem w miejscach dużo droższych (Berg & Berg, Mes chaussettes rouges). Zobaczymy jak z trwałością, ale w tamtych miejscach także pojawiały się problemy. Podkolanówki są naprawdę długie, to kolejna zaleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
W dniu 11.04.2018 o 10:38, adamW napisał:

Pedemia- spory wybór w Klasyczne Buty:

https://sklep.klasycznebuty.pl/pedemeia,221.html

Jak ma się ich jakość w stosunku do bresciani z eleganckipan?

Jak rozmiar, przy bresciani mimo że zwykle mam skarpety i buty 44 to muszę brać S, 41.

Które z nich są na lato z bawełny a które na zimę z wełny? Jaki jest dokładnie ich skład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hinderyt Mam tylko jedne Bresciani i ze dwadzieścia różnych par Pedemeia.

Przy bawełnie merceryzowanej ja nie widzę zasadniczej różnicy między producentami.

Nie wiem jak z trwałością, bo rotacje mam sporą. Bresciani są ponad rozmiarówkę,

bawełniane Pedemeia są mniejsze, przy stopach 44 wybieram te z rozmiaru 43-45 i są w sam raz.

Bresciani są trochę wyższe, dla niektórych może mieć to znaczenie.

Jeżeli chodzi o stosunek ceny do jakości, to dla mnie przy skarpetach bawełnianych wygrywa Pademeia.

Problematyczne są modele wełniane, mówię o tych oferowanych w linkowanym przez Ciebie sklepie,

one w praniu (30 stopni) po prostu się kurczą i mimo zapasu (43/45) na 44 robią się zbyt małe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mamrot napisał:

@hinderyt Mam tylko jedne Bresciani i ze dwadzieścia różnych par Pedemeia.

Przy bawełnie merceryzowanej ja nie widzę zasadniczej różnicy między producentami.

Nie wiem jak z trwałością, bo rotacje mam sporą. Bresciani są ponad rozmiarówkę,

bawełniane Pedemeia są mniejsze, przy stopach 44 wybieram te z rozmiaru 43-45 i są w sam raz.

Bresciani są trochę wyższe, dla niektórych może mieć to znaczenie.

Jeżeli chodzi o stosunek ceny do jakości, to dla mnie wygrywa Pademeia.

Problematyczne są modele wełniane, mówię o tych oferowanych w linkowanym przez Ciebie sklepie,

one w praniu (30 stopni) po prostu się kurczą i mimo zapasu (43/45) na 44 robią się zbyt małe.

Dziękuję.

1.w jaki sposób rozpoznać te, które w tym sklepie są wełniane?

2.Niektóre mają rozmiar 39-45 - co to za materiał?

 

ok: widzę, że przy niektórych jest WOOL czyli wełniane.

Ale reszta to 100% bawełna?

W niektórych są dane składu.. ale np. te:

https://sklep.klasycznebuty.pl/1930,pedemeia-f230-skay.html

co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hinderyt napisał:

Dziękuję.

1.w jaki sposób rozpoznać te, które w tym sklepie są wełniane?

2.Niektóre mają rozmiar 39-45 - co to za materiał?

 

ok: widzę, że przy niektórych jest WOOL czyli wełniane.

Ale reszta to 100% bawełna?

W niektórych są dane składu.. ale np. te:

https://sklep.klasycznebuty.pl/1930,pedemeia-f230-skay.html

co to jest?

napisz do sklepu, niech Ci podadzą skład, bądź poszukaj tego modelu na stronie producenta. Skąd my mamy znać skład na podstawie zdjęcia, bądź wewnętrznego kodu?

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, hinderyt napisał:

Dziękuję.

1.w jaki sposób rozpoznać te, które w tym sklepie są wełniane?

2.Niektóre mają rozmiar 39-45 - co to za materiał?

Ad1.No przecież w opisie prawie każdej pary wełnianej masz na końcu "wool"  jest podany również skład.

Po numerze, można to zweryfikować ze stroną producenta.

Ad2. Z tą numeracją są to modele z domieszką np. 18% Poliamid i 2% Elastan(mam też takie i jestem zadowolony).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2018 o 12:52, Karol Mateusz napisał:

Pranie skarpet w 30 stopniach to barbarzyństwo :)

Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem, ze strony producenta

"Mild machine wash, temperature up to 30ºC; Do not bleach; No tumbler drying; No iron allowed; Do not dry-clean; Wash inside out"

Tym niemniej w pracy mnie szanują.

A tak uściślając, to mam trzy pary prążkowanych 85% wełny 15% poliamid.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2018 o 12:52, Karol Mateusz napisał:

Dla mnie zejście do 50 stopni to już kompromis. Z tego też względu unikam drogich skarpet. Higiena jest najważniejsza.

Podstawowe zasady higieny są takie, że jak się wchodzi, to się puka.😉

Wszystkie ubrania piorę w temperaturze 30 stopni, prysznic biorę w niezbyt ciepłej wodzie. Ubraniom taka temperatura nie szkodzi, przeciwnie. Mnie również.

A drogich skarpet nie kupuję, bo są drogie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.