Skocz do zawartości

Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
  • 9 months later...
2 minuty temu, Krzysiek_W napisał:

ew. jakieś inne sugestie w sklepach on-line?

https://www.pantherella.com/mens-socks

Jeżeli chciałbyś jednak kiedyś wypróbować inne za ~100 złotych to:

https://www.meschaussettesrouges.com/en/77-bresciani-socks

https://www.meschaussettesrouges.com/en/76-mazarin

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e-berg.pl podkolanówki bardzo sobie chwalę z merceryzowanej. nie "uciekają" ani na podbiciu ani na łydce choć czepliwe do spodni trochę...

W Wólczance z merceryzowanej sa właściwej długości i za tą cenę nie do podrobienia - śliskie, nie czepliwe, ale już na podbiciu potrafią się marszczyć - trzeba poprawiać

edit: odradzam Vistula - o dziwo gdzie indziej zamawiają mimo, że to jedno korpo i są za krótkie

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 - nie zarejestrowano po >30 praniach. Ad. 2 - drobne wyblaknięcie w okolicach narażonych na tarcie (pięta, palce) po ~10 praniach. Obstawiam (po analizie organoleptycznej włókien) że przetarcie na dużym palcu pojawi się za ~8-10 założeń (=oczywiście prań), na pięcie trochę później. Skarpetki granatowe są kolorystycznie w gorszym stanie niż niebieskie. W tych Pantherellach które miałem, kolory wytrzymywały dłużej. Bardzo dobrze zachowują się też Zegna z TK, ale te prałem dopiero ~6 razy. Mam model Perrin 331.

Edit: gwoli ścisłości: od kilku miesięcy piorę przy użyciu orzechów piorących z Nepalu. Nie jest to zbyt skuteczne do usuwania plam i zabrudzeń, ale odświeża i wydaje się mieć zerowy wpływ na włókna ubrań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ja do tej pory kupowałem głównie w Calzedonii. Z moich wrażań odnośnie tej marki:

1. Cienkie podkolanówki z czystej bawełny merceryzowanej wytrzymywały kilkanaście do dwudziestu prań. Ale to może być moja wina - nosiłem je do czarnych wiedenek w których trochę latały mi pięty i przetarcia pojawiły się właśnie w tych miejscach. Względnie dobrze trzymały kolor. 

2.  Podkolanówki z prążkowanej czystej bawełny przecierały się po około 20-25 praniach. Analogicznie wersje krótkie. Wersje krótkie trzeba było poprawiać co kilka minut marszu bo się ciągle zsuwały. Kolor szybko płowiał (w zasadzie już po 2-3 praniach widać było różnicę)

3. Bawełna z dodatkiem elastanu, wiskozy i kaszmiru (wersja krótka) - kiepskie, po kilku praniach zaczęła się mechacić. Po 10 były pierwsze przetarcia, a  po 15 wywaliłem do śmieci. (za śliski materiał żeby nadawał się do polerki butów ;)) Kolor trzymały cały czas.

4. Bawełna 90% z dodatkiem 2% elastanu i 8% poliamidu (wersja krótka) - tragedia, nie kupować. Kolor płowieje od 2-3 prania. Skarpety szybko się mechacą i przecierają. Wytrzymują góra 15 prań. A od ok. 10 z uwagi na mechacenie i utratę koloru w zasadzie nadają się tylko do chodzenia po domu. Coś jak zwykłe skarpety firmy krzak za 5 zeta.

4. Bawełna we wzorki z dodatkiem (chyba coś ok. 10%) nylonu (wersja krótka) - jak do tej pory chyba najlepiej się sprawdza. Nie mechacą się, nie tracą koloru, po ok. 30 praniach nadal nie widać przetarć. Względnie dobrze trzymają się stopy, ale potrafią się lekko zsunąć. Nie czuję jakiejś negatywnej różnicy w oddychalności w stosunku do czystej bawełny.

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lubo69 napisał:

Mam te francuzy (Perrin). Trwałość gdzieś w pół drogi między Happy Socks a Pantherellą, czyli wszystko w porządku, bo cenowo plasują się identycznie.

Lub 69 mam też kilka LCF i one w/g nie są znacznie dalej niż Pantrella, choć o trwałości powiem potem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 9.03.2017 o 23:33, White Haven napisał:

Ja ostatnio znalazłem ten sklep - czekam właśnie na pierwszą dostawę :) 

http://www.skarpetydeluxe.pl/kategoria/skarpety-kolorowe/

 

A mógłbyś podzielić się wrażeniami? Też natknąłem się ostatnio na ich stronę i zastanawiam się nad zamówieniem :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych z bawełny z dodatkiem nylonu nie polecam. Wzory są piękne, ale materiał jest mało rozciągliwy, skarpety ciasno opinają stopy. Już po chwili odczuwam w nich lekki dyskomfort, mam wrażenie że materiał oddycha mniej niż w moich innych skarpetkach (głównie Calzedonia, skład to najczęściej bawełna z dodatkiem poliamidu/nylonu i elastyny). Pranie zniosły dobrze, nie skurczyły się, ani nie zmechaciły. Generalnie zużyje je, ale więcej w tym sklepie zakupów nie będę robił. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, White Haven napisał:

Tych z bawełny z dodatkiem nylonu nie polecam. Wzory są piękne, ale materiał jest mało rozciągliwy, skarpety ciasno opinają stopy. Już po chwili odczuwam w nich lekki dyskomfort, mam wrażenie że materiał oddycha mniej niż w moich innych skarpetkach (głównie Calzedonia, skład to najczęściej bawełna z dodatkiem poliamidu/nylonu i elastyny). Pranie zniosły dobrze, nie skurczyły się, ani nie zmechaciły. Generalnie zużyje je, ale więcej w tym sklepie zakupów nie będę robił. 

Mam takie same zdanie + moje się zmechaciły po 3-4 praniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Nie mam dużego doświadczenia z podkolanówkami, a szukam czegoś co zagwarantuje brak wystającej łydki podczas ważnej uroczystości ;) Jednocześnie obawiam się efektu przyklejania wąskich spodni do podkolanówek, co bywa jeszcze gorsze. Tym samym, proszę o poradę. Jakie (a raczej z czego) powinny być podkolanówki aby nie przyklejały się do spodni? Czy każde podkolanówki się przyklejają i paradoksalnie lepszym wyborem mogą być mimo wszystko wyższe skarpetki? Słyszałem tezę, że przewaga jedwabiu w składzie ma pomagać, ale nie wiem czy to prawda. Jak ktoś ma przetestowany jakiś model to poproszę o link. W zakresie budżetu interesuje mnie przede wszystkim efekt ;) Niemniej jednak, wydaje mi się że 200 zł za parę to maksimum zdrowego rozsądku. Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.