Skocz do zawartości

Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

Swetry w renifery, włóczkowe czapki oraz skarpetki są niemal synonimami niechcianych prezentów bożonarodzeniowych.

 

Ale może się to zmienić. Na targach Slow Fashion znalazłem trzy polskie firmy projektujące skarpetki, co najmniej tak samo ładne, jak popularne na forum szwedzkie Happy Socks.

 


 

logo.png

 

2. Kabak

 

1920316_414605442016678_1320798708_n.jpg

3. Cup of Sox (skarpetki sprzedawane zapakowane w kubeczki jak do napojów z fast foodów)

 

Cup of Sox ma na swojej stronie instrukcję jak dbać o skarpety z zabawnymi ilustracjami:

 

Aby Twoje świeżo zakupione skarpetki cieszyły się długim i beztroskim żywotem, warto żebyś wiedział o kilku rzeczach:

Najlepszym sposobem aby mieć ładne i gładkie skarpety, jest ich złożenie na płasko zaraz po wysuszeniu. Nie eksperymentuj z żelazkiem – a jeśli już – to nastaw je na najniższą możliwą temperaturę. W skład skarpet wchodzą włókna syntetyczne – poliamidy i elastan. Narażenie ich na działanie wysokich temperatur doprowadzi do zniekształcenia całej dzianiny. Straci ona swoją elastyczność i „pamięć kształtu”.

 

Pranie%201.jpg

 

Link do pełnej instrukcji w wątku Humor.

 

Pozdr,

 

wojvv

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oprócz wyżej wymienionych polskich firm trafiem na  jeszcze jedną - nanushki    https://nanushki.com/4-world-edition

 

 żona zakupiła na próbę dla całej rodziny po 2 pary tych skarpetek, dzisiaj przyszły (wysyłka darmowa  i odbiór w 24 godziny :) to nie DPD) 

 

Jeszcze ich nie nosiłem ale pierwsze oględziny wskazują że będą ok, jakość nie gorsza niż happy socks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 3 pary skarpet nanushki. Jakościowo ciężko mi ocenić po 2-3 praniach, ale póki co, nic się z nimi nie dzieje. Mam rozmiar 43 i wziąłem na próbę 2 przedziały 40-43 i 44-46. Z racji, że jestem na granicy, to nie odczuwam drastycznej różnicy, ale w następnych zamówieniach brałbym 40-43, lecz takowych zamówień nie planuje. Firma dosyć mocno zraziła mnie do siebie swoimi "promocjami". Kupiłem swoje skarpety pod koniec października w regularnej cenie 18zł za parę. Po jakimś czasie wszedłem na stronę, aby sprawdzić nową dostawę i pierwsze co zobaczyłem to "PROMOCJA", "NOWOŚĆ" i "promocyjne", regularne ceny. Skarpety wystawione pod hasłem "promocja" wciąż w cenie 18 zł, a obok przekreślona cena 23zł. Nie jest to jakiś majątek, ale taka polityka bardzo mnie drażni i raczej były to moje ostatnie zakupy w tym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze byłem takim małym buntownikiem, dlatego tak właśnie zrobię i ich "ukarzę", gdyż skarpety nie są na tyle wybitnej jakości, abym cierpiał z powodu podjętej decyzji. Dlatego też wolę skorzystać z oferty konkurencji, która jakościowo z pewnością nie odstaje, a jednocześnie "nie leci w ciula".

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. firmy wymienione przez wojvv w poście #475, wiele razy wspominane happy socks, sneaky socks oraz kilka innych sklepów. Do tego co jakiś czas pojawią się ciekawe modele w vistuli, wólczance, bytomiu oraz sklepach wielobrandowych typu answear, zalando. Wszystkie w podobnych cenach i o podobnym składzie. Skarpetkowy rynek to nie monopol, także mam wystarczający wybór, aby móc zrezygnować ze sklepu w którym coś mi nie odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 3 pary skarpet nanushki. Jakościowo ciężko mi ocenić po 2-3 praniach, ale póki co, nic się z nimi nie dzieje. Mam rozmiar 43 i wziąłem na próbę 2 przedziały 40-43 i 44-46. Z racji, że jestem na granicy, to nie odczuwam drastycznej różnicy, ale w następnych zamówieniach brałbym 40-43, lecz takowych zamówień nie planuje. Firma dosyć mocno zraziła mnie do siebie swoimi "promocjami". Kupiłem swoje skarpety pod koniec października w regularnej cenie 18zł za parę. Po jakimś czasie wszedłem na stronę, aby sprawdzić nową dostawę i pierwsze co zobaczyłem to "PROMOCJA", "NOWOŚĆ" i "promocyjne", regularne ceny. Skarpety wystawione pod hasłem "promocja" wciąż w cenie 18 zł, a obok przekreślona cena 23zł. Nie jest to jakiś majątek, ale taka polityka bardzo mnie drażni i raczej były to moje ostatnie zakupy w tym sklepie.

Nie posiadam skarpet tej firmy ale kiedy widzę stronę internetową ,na której nie ma żadnego adresu i numeru telefonu to zaczynam się zastanawiać co to za geszeft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. firmy wymienione przez wojvv w poście #475...

 

Właśnie takiej odpowiedzi się obawiałem - marki podane w tym poście mają (moim zdaniem) dość siermiężną stylistykę; nieprzystającą do takiego HS...

Nanushki to jedyna z marek zaprezentowanych tu ostatnio, których wyroby 'jakoś' wyglądają. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek skarpet w Polsce jest dość monotematyczny,praktycznie poruszamy się w segmencie bardzo ekonomicznym(kiepskie przędze oraz wzornictwo próbujące w najlepszym razie naśladować Happysocks).Kilka miesięcy temu miałem okazję odwiedzić dwie nowoczesne firmy w rejonie Lowicza i ze smutkiem muszę napisać,że na dzień dzisiejszy nikt nie jest w stanie wyprodukować skarpety o podobnej stylistyce i jakości jak we Włoszech.Cały czas brakuje na rynku dobrych skarpet w cenie około 40zł,nie sądzę aby skarpety bawełniane  w cenie 90zł znalazły zbyt wielu amatorów a takie są w tech chwili w pewnym butiku w Warszawie.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest miejsce na dobry biznes jakby się ktoś postarał i dobrze wszystko zorganizował. Tylko że niewielu chętnych by się znalazło, przynajmniej tak mi się wydaję. Dla ilu osób poza tym forum kupienie skarpet za 30-40 zł jest czymś normalnym? Moja rodzina była mocno zaskoczona jak się dowiedziała, że kupiłem skarpetki za 25 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.