Skocz do zawartości

Z mediów - co powiedziano w tematach nas interesujących


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo zrobi się chłodniej i wyciągnę mój ulubiony szalik Lyle&Scott z mięciutkiej wełny, będzie to jego trzeci sezon a jest nie do odróżnienia od nowego

 

Sorry za offtopic, ale właśnie upolowałem w lumpie polówkę tej firmy - nowa z metką, na metce cena 75 funtów, polo jest bardzo dobrej jakości, lecz nie znam tej firmy, to jakiś warty uwagi brand czy zwykła, zagraniczna sieciówka a'la   Zara? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu kupiłem w TKMaxx graala, czyli szare flanelowe klasyczne spodnie. Firma Benvenuto, cena oryginalna ponoć ok 360, cena zakupu 69,99. Uruchommy zatem teorie spiskowe i pomyślmy, co mogło pójść nie tak. Np. spodnie mogą być z poliestru, mimo że na metce stoi 100% wełna. Fail: na tyle się znam i potrafię organoleptycznie odróżnić, to jest wełna. No dobrze, może być to wełna gorszej jakości. Fail: przeszła test gniecenia i tarcia w ręku , jest OK. Szył je praktykant i po drugim założeniu puszczą na szwie. OK, krawcowa na osiedlu weźmie za naprawę 5 złotych. Zmechacą się i stracą fason po drugim praniu. So? Drugie pranie spodni wełnianych przy odpowiedniej rotacji i użytkowaniu sezonowym to może być za prawie rok, a zapłaciłem jak za bilety do kina z dziećmi.

Zgadzam się że połowa asortymentu to szmaty, wiele rzeczy nie jest tanich, a niektóre wręcz drogie (nadal nie widzę różnicy między ściereczkami z mikrofibry z TK za 20 zł i z Rossmanna za 6 zł). Uważam natomiast że outlety tego typu mają swoje niepodważalne miejsce na mapie zakupowej i artykuł pań właścicielek marki odzieżowej paradoksalnie tego właśnie dowodzi. Mam w domu grubo ponad 100 paragonów z TK, za kawę mieloną, ładowarkę do telefonu, długopis, dywanik łazienkowy, kubek, żelki, krem i masę ciuchów - zawiodłem się może 3 czy 4 razy.

Niedługo zrobi się chłodniej i wyciągnę mój ulubiony szalik Lyle&Scott z mięciutkiej wełny, będzie to jego trzeci sezon a jest nie do odróżnienia od nowego. Znaleziony w upalny dzień sierpniowy dwa lata temu w TK na końcówce wyprzedaży, gdzieś między połamaną zabawką a damskimi butami w rozmiarze 42. Cena zakupu: 12 zł. Pokażcie mi akrylowy szalik w C&A za 12 zł :-)

Post tradycyjnie nie zawierał lokowania produktu a TKMaxx nie da(ł) mi z okazji jego opublikowania nawet 5% rabatu:-)

To nie o to chodzi, że nie ma tam rzeczy dobrych jakościowo, prawdziwych końcówek serii i egzemplarzy wystawowych nie do sprzedania w sklepach.

 

Chodzi o to, że duża część rzeczy, zwłaszcza marek powszechnie znanych, to ubrania uszyte specjalnie do outletu, a nie do regularnych kolekcji tychże marek. Twoje doświadczenie z jednym albo i dziesięcioma artykułami z TK, które okazują się dobre jakościowo nie falsyfikuje tej tezy, uderzasz w strawmana. Krytyka nie dotyczy TK za to, że sprzedają same szmaty, tylko, że ich marketing wprowadza w błąd (duże marki, małe ceny, mówią, więc oczekujesz rzeczy dużych marek, wykonanych zgodnie ze standardami tychże, a nie ruletki, w której możesz trafić na rzecz uszytą z intencją sprzedania za 70, a nie 370zł, z naklejonym znanym logo).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Nie wiedziałem, gdzie to wstawić. Zdjęcie ze strony Hawes and Curtis.

post-247-0-63126700-1416734839_thumb.jpg

Pan w (przykrótkim) garniturze pośrodku - nie jest to chyba padok i ewidentnie zapina się na dwa guziki, nie na dwa i pół czy trzy.

Coś mnie ominęło jeśli chodzi o nowelizację zasad zapinania marynarek, czy też nawet już w specjalizujących się w odzieży męskiej renomowanych brytyjskich firmach nie zwraca się uwagi na detale (o ile to detal)? A może to jednak padok w zmodernizowanej wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przed chwilą na naszym profilu FB opublikowaliśmy informację o ciekawej inicjatywie Johnnie Walker i Harris Tweed

 

Zapraszamy do komentowania

 

https://www.facebook.com/butwbutonierce/posts/677159955736331

 

 

 

 

p.s. jeżeli Kolega Roman zrobi pre-order to ustawiam się do kolejki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchanie w alkomat zapewnione co chwilę, jak nie w aucie to na zakładzie albo izba od razu ;)

 

Harris Tweed razem z Johnnie Walker powinni specjalne certyfikaty wystawiać użytkownikom :)

 

BTW -

na naszym FB pojawił sie pomys zamówienia forumowego.

Sam materiał to nie wszystko - pytanie czy zamawiamy szaliki, kaszkiety czy jeszcze coś innego? ;)

O całym garniturze nawet nie myślę, to by była dopiero recydywa!

 

Wrzucajcie pomysły na nasz FB :D

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo smutna sytuacja, ale osobiście nie wiem, czy taki protest ma jakikolwiek sens i czy w obecnej sytuacji można coś zrobić poza regulacjami na poziomie krajowym (ściślej: rynku UE). Albo cła, wyższa produkcja i niższe bezrobocie, albo otwarcie na import z tanich krajów i masy bezrobotnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.