Skocz do zawartości

Z mediów - co powiedziano w tematach nas interesujących


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

M. Dąbrowski o modzie męskiej, blogach polskich i pewnie trochę o nas ... ;)

 

 

http://www.polskieradio.pl/10/482/Artykul/994534,Marcin-Dabrowski-w-temacie-mody-meskiej-jest-wiele-do-zrobienia

 

 

cześć wywiadu w postaci tekstowej, cały do odsłuchania

 

 

Litości. Darujmy sobie takie linki. Nie słuchałem wywiadu, ale zajrzałem na stronę M.Dąbrowskiego i widzę takie zdanie:

 

"Jeśli zewsząd w necie wyją do nas garniturowi przebierańcy – klasyczne marynarki oszpecający chusteczkami w groszki lub kwiatuszki, niby w imię obowiązujących w obecnym sezonie tendencji. Może lepiej darować sobie całą tę modę".

Zdaje się, że chodzi o poszetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litości. Darujmy sobie takie linki. Nie słuchałem wywiadu, ale zajrzałem na stronę M.Dąbrowskiego i widzę takie zdanie:

 

"Jeśli zewsząd w necie wyją do nas garniturowi przebierańcy – klasyczne marynarki oszpecający chusteczkami w groszki lub kwiatuszki, niby w imię obowiązujących w obecnym sezonie tendencji. Może lepiej darować sobie całą tę modę".

Zdaje się, że chodzi o poszetki.

 

Zerknąłem na historie Pana Dąbrowskiego i faktycznie jest związany z magazynami typu gala, viva czy instyle ale osoby pracujące w tego typu tytułach z reguły nie mają zielonego pojęcia o modzie męskiej. I ubierają się jak nakazuje moda a nie elegancja i styl.

 

Dla przykładu Marcin Świderek z glamour 

732611e8989d769b7a2bec33fc817cca.jpg

 

Marcin Różyc 

 

photo_big_f2c4d2f703860ea57b85cc47c23eaa

 

2344_3.jpg

 

Jacyków i jego asystent który chyba już sam stylizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedostatni Pan wygląda na tym zdjęciu akurat całkiem klasycznie... tzn. jak typowy, "klasyczny" fan "hejwimetalu o zabijaniu smoków" - do pełni szczęścia jeszcze tzw. "telewizora" iron maiden na plecach :)

 

Nie wiem, dlaczego według Ciebie wygląda akurat na fana power metalu (=metal o zabijaniu smoków), a nie black, death, trash czy innego podgatunku :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, dlaczego według Ciebie wygląda akurat na fana power metalu (=metal o zabijaniu smoków), a nie black, death, trash czy innego podgatunku :) ?

Been there done that (nie mówię o dragonslaying, ale akurat kilku ludzi ze sceny metalowej znam/sam grałem/łaziłem na koncerty), - fani BM to niekoniecznie w ten sposób wyglądali (z reguły "czarniej" - nie mówię tu o corpsepaincie), zaś dm, to albo czarniej, albo z kolei niezbyt w tym kierunku. Oczywiście mówię tu o obserwacjach sceny warszawskiej, nie wiem jak to się przedstawia w pozostałych częściach kraju :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

link do informacji o Próchniku:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Prochnik-chce-otworzyc-w-tym-roku-kilkanascie-salonow-3059648.html

 


  - Wszystkie nasze produkty już w tej chwili powstają w Polsce i ta kolekcja jesienna będzie miała też bardzo specyficzne tło w kategoriach historycznych, które, mam nadzieję, spodoba się naszym klientom - zapowiada Bauer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wierzchu perły, cekiny, jedwabie, a pod podszewką... goło i niewesoło. Straty w polskiej modzie

nic odkrywczego dla ludzi znających branżę trochę bliżej - do lat nie ma nowych nazwisk a działania niby wspierające: fasion weeki, show roomy - to nieskuteczne dla młodych projektantów zawracanie głowy. Dużo puszenia się i pompowania PR-owskiego na kredyt, rozdawanie ciuchów za chwilę sławy w gazecie.

 

http://natemat.pl/91203,z-wierzchu-perly-cekiny-jedwabie-a-pod-podszewka-golo-i-niewesolo-straty-w-polskiej-modzie#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

dzisiaj Simon Crompton dla Financial Times o podróżujących krawcach:

 

Naples is more child-friendly than I would have thought. I’ve visited frequently over the years – usually covering the area’s multifarious tailors – but last October was the first time I’d taken my family along. Although the city is a little rough around the edges, it is highly walkable and has been massively improved by the 2013 waterfront redevelopment. The promenade around the bay, once clogged with traffic, is now pedestrianised and crowded by rollerbladers and joggers.

 

I didn’t think anyone in Naples jogged. Asking Luca Avitabile, my host, about it, he said: “They mostly just run up and down the waterfront a few times, then go home. There aren’t that many more places in Naples to run. Still, it’s better than nothing.”

 

Luca is a shirtmaker, trading under the name Satriano Cinque (the atelier’s address in the city). He travels to London once a month to meet clients, along with Luigi Solito, scion of one of the city’s most famous tailoring houses. Both are young men, with young families. Both are trying to expand their traditional Neapolitan outfits beyond Italy. But it’s not easy.

 

There are a lot of “visiting” tailors in London. They are usually from Hong Kong, where the price of labour enables them to offer very attractive prices. Naples is more affordable than the UK, but still a lot more expensive than Hong Kong, plus the Italian tailors offer real bespoke suits – entirely made by hand, to individual patterns. It’s a beautiful, meticulous product, but requires three or four appointments with a client, and therefore three or four costly trips to London.

 

Luca’s youngest child is the same age as my oldest, and they had a great time running up and down the promenade together, chasing seagulls. Two weeks later, I saw him again: this time in the Savile Row showrooms of Holland & Sherry, which rents out its fitting rooms to tailors. In return, they use Holland & Sherry cloth.

 

Luca and Luigi are usually in London for two days – a Friday and Saturday. Both had several clients booked when I popped in, but the dynamics of their businesses mean that this has different implications for each of them. A shirt only requires one fitting. Luca therefore gets paid on pretty much every trip, whereas Luigi can only take a deposit and has to wait months for the rest of the payment.

 

Such tailors are growing in popularity, particularly among connoisseurs who understand Naples’ unique tailoring style. But these customers are also well aware of the price the tailors charge at home, and will only tolerate a small increase for the privilege of being visited. Few ever add up the cumulative cost of flights and hotels.

 

Luca and Luigi deliberately charge almost the same as they do in Naples, in order to be competitive: €2,000 for a bespoke suit, €180 for a shirt. It’s incredible value, and will become a reliable business once the custom builds up. The bespoke service is built on repeat business and personal relationships – such as the one that our families now enjoy, following the holiday in Naples. It’s up to loyal customers to spread the word.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

http://pierwszymilion.forbes.pl/biznes-uszyty-na-miare-garnitury-dla-elity-bialych-kolnierzykow,artykuly,166300,1,1.html

Biznes uszyty na miarę


Przez wiele lat był kon­sul­tan­tem w naj­lep­szych za­gra­nicz­nych fir­mach.
Dziś ubie­ra elity pol­skich bia­łych koł­nie­rzy­ków. Sta­ran­nie, na wy­miar, ze sma­kiem.
Uważa, że to znacz­nie szyb­sza droga do pierw­sze­go mi­lio­na. A nawet do wielu mi­lio­nów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.