Skocz do zawartości

Z mediów - co powiedziano w tematach nas interesujących


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Olgierd

Może nie do końca o elegancji, ale czasem zdarzają się w wątkach na forum odniesienia "a bo kiedyś było tak...". Portal Gazeta.pl pokazał właśnie parę zdjęć autora Johna Thomsona dokumentujących londyńskie ulice w drugiej połowie XIX wieku, warto zerknąć.

 

Więcej prac można znaleźć wyszukując w sieci hasło John Thomson’s Street Life in London 1850-1870, np.:

 

 

Street-Doctor.jpg

 

 

The-Independent-Shoe-Black.jpg

 

 

 

The-Wall-Worker.jpg

 

 

 

Covent-Garden-Labourers.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu od paru lat na czytanie mam czas tylko w podróży, a papierowe wersje książek ciężko nosić w kieszeni płaszcza, szczególnie cegły branżowe. Nawet jak jakieś kupiłem w wersji papierowej to nigdy do nich nie sięgnąłem. 

 

Cofam jednak co powiedziałem, bo znalazłem w komentarzach:

 

Wydawnictwo SQN

W pierwszej kolejności książki. Ebook nie wcześniej niż w styczniu. Będziemy o tym rozmawiać jak tylko spotkamy się z autorem, jest kilka pomysłów :)

 

Więc jest szansa na to, że będę kontent i książkę jednak przeczytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Słynny bloger o modowych grzechach mężczyzn" - z dnia na dzień jestem coraz bliższy rezygnacji z dostępu do telewizji...

Polecam to rozwiązanie, w styczniu strzeli trzy lata jak oddaliśmy telewizor potrzebującym i nie odczuwamy braku. Filmy i bajki można odtworzyć na kompach.

Dziękuję w tym miejscu swojej żonie za ten świetny pomysł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawa rozmowa. Btw - "historyk męskości" fajnie brzmi :D

 

szkoda, że Roman się nie pochwalił, że będzie taki program - pewnie parę osób z chęcia zabrałoby głos na antenie .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawa rozmowa. Btw - "historyk męskości" fajnie brzmi :D

 

szkoda, że Roman się nie pochwalił, że będzie taki program - pewnie parę osób z chęcia zabrałoby głos na antenie .. 

chyba jednak wolę określenie "antropolg kultury" :)

a Stylemanowi dziękuję za ciekawą lekturę :)

 

Edit: tak sobie myślę - czyjej męskości jest taki historyk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Road map to success, Italian style

What does the label "Made in Italy" signify today? Behind the glamour of the catwalk, how have Italy’s star brands weathered the financial crisis? 

 

http://www.telegraph.co.uk/luxury/mens-style/7766/road-map-to-success-italian-style.html

 

map.jpg

 

 

via: http://laragosta.tumblr.com/post/69191687395

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie 

kolega z forum książkę był napisał 

a tu cisza 

 

splendid isolation ??

 

Przeczytałem/przejrzałem. Niestety dla użytkowników forum książka jest raczej bezużyteczna pod względem merytorycznym. Wydanie nie jest też na tyle bogato ilustrowane (vide Roetzel), żeby musieć ją mieć na półce.

 

Jest to na pewno przydatna, ciekawa i taka... ładna? pozycja dla osób totalnie nie w temacie, które z domu wyniosły niewiele, albo same niewiele się o tym, jak się ubierać nauczyły. Pod jednym warunkiem: że nie natrafiły na bloga Pana Michała, bo jest tam znacznie więcej informacji na ten sam temat. Tutaj autor wykonał trochę uczciwej pracy, bo zdaje się napisał od nowa w skondensowanej formie to, co już napisał - a mógł po prostu przekleić stare wpisy.

 

W tym stanie rzeczy, gdyby ktoś mnie ostrzegł, to bym tej książki nie kupił - ona nie jest adresowana do mnie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mogę potwierdzić to co Kolega wyżej napisał. Z tym, że ogólna ocena książki jest dobra - to po prostu rzetelny poradnik dla początkujących, którzy poszukują wiedzy, a wcześniej nie mieli z tą materią do czynienia.  Natomiast dla "starych" czytelników Macaroniego, Zakiego i różnych zagramanicznych blogerów, bądź też dla regularnych przeglądaczy tego Forum książka będzie raczej ciekawostką.

Niemniej jest to pozycja godna uwagi, bo tak jak wspomniał Stormont zawiera ona w skondensowanej formie solidną porcję porad Mr Vintage. W moim przypadku będzie to prezent dla członka rodziny, który nie ma czasu siedzieć w internecie, a jednoczęśnie wykazuje jakieś zainteresowanie męską elegancją.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z najnowszego wpisu Wojtka o białej koszuli:

 

"W niektórych sytuacjach jest wręcz nieodzowna. Nie wyobrażam sobie założyć inną koszulę do wieczorowego garnituru...".

 

A jeszcze nie tak dawno była fascynacja kratą (z włoska) na pewnej wieczorowej uroczystości.

http://macaronitomato.blogspot.com/2011/11/maxim.html

 

Nie nadążam z tymi zmianami u blogerów. ;)

 

No dobrze, ale czasopismo, które miało miesięcznie trafiać do rąk 120 tysięcy facetów, przestało się ukazywać już jakiś czas temu.

http://www.press.pl/newsy/prasa/pokaz/40885,Miesieczniki-Maxim-Polska-i-Stuff-przestaja-sie-ukazywac

 

Może nastąpił za duży odpływ czytelników z Polski, albo wszyscy siedzą w necie.

 

 

 

post-202-0-81541100-1386878108_thumb.jpg

 

 
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.