Skocz do zawartości

Sprzęt audio


Yukon

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza opcja bardzo ryzykowna. Ja rozumiem, że mr.vintage chce vintage;-), ale tu można się bardzo pomylić (choć nawet i na tym forum są zaprzysięgli zwolennicy brzmienia sprzętu z lat '70).

Pianocraft to wyśmienity sprzęt w tej kategorii cenowej i polecam rozważenie powiększenia budżetu (lub zdolności negocjacyjnych;-)) aby starczyło na to:

http://allegro.pl/wieza-yamaha-mcr-n470d-pianocraft-audioklan-raty0-i6554466269.html

a jeśli się nie da, to rzeczywiście lekko używany z drugiej ręki. Miałem taki sam jak w linku (E810), oddałem mamie, gra już szósty rok.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mr.vintage Kiedy około półtora roku temu szukałem sprzętu do pokoju ok. 20 m ale z dwa razy wyższym budżetem (do 3 tys. PLN), nieoceniony kolega @Whitesnake zarekomendował mi Pianocrafta. Posłuchałem się, kupiłem model MCR-N670 i z perspektywy czasu nie żałuję ani jednej wydanej złotówki. Nie jestem audiofilem, nie siedzę w temacie sprzętu, ale słuch mam chyba całkiem niezły i Pianocraft gra dla mnie naprawdę dobrze. 

Jeżeli masz okazję kupić Pianocrafta o połowę taniej, to stosunek ceny do jakości będzie na pewno bardzo dobry. Jeżeli lubisz streamować muzykę z telefonu/komputera, zastanowiłbym się nad trochę nowszym modelem, bo ten który podlinkowałeś jest chyba dosyć stary i nie oferuje takiej opcji. Do tak małego pomieszczenia możesz też szukać tańszego modelu z 6, a nie 8 z przodu co powinno jeszcze trochę zbić cenę. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, mr.vintage napisał:

2. Yamaha Pianocraft z drugiej ręki.
Coś takiego:
http://allegro.pl/yamaha-pianocraft-mcr-e810-najw-model-yamaha-800-i7025080450.html

Jakieś porady?

 

Podtrzymuję rekomendację dla PianoCrafta. Sprzęt wytrzymuje próbę czasu i walkę z konkurencją, nie tylko w swojej klasie cenowej. Zwracaj uwagę na kolumny i kup z oryginalnymi z zestawu, najepiej z czarnymi membranami. Niektórzy sprzedają zestawy Yamahy z kolumnami innych producentów, np. B&W, które pomimo wyższej ceny, nie grają tak dobrze. Wybór konkretnego modelu to kwestia oczekiwanej funkcjonalności; Airplay, itp. i kubatury do nagłośnienia. Unikałbym zestawów micro jeśli mają malutkie kolumny, ze względu ma malutkie średnice głośników, które nie grają tak dojrzale.

Zakup z drugiej ręki, nawet modelu E-810 to świetny pomysł.

 

 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lubo69 napisał:

 

Pianocraft to wyśmienity sprzęt w tej kategorii cenowej i polecam rozważenie powiększenia budżetu (lub zdolności negocjacyjnych;-)) aby starczyło na to:

http://allegro.pl/wieza-yamaha-mcr-n470d-pianocraft-audioklan-raty0-i6554466269.html

a jeśli się nie da, to rzeczywiście lekko używany z drugiej ręki. Miałem taki sam jak w linku (E810), oddałem mamie, gra już szósty rok.

 

Podoba mi się. To będzie najlepszy wybór z serii Pianocraft do 2000 zł (uwzględniając też zakup z drugiej ręki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Podoba mi się. To będzie najlepszy wybór z serii Pianocraft do 2000 zł (uwzględniając też zakup z drugiej ręki)?

Nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć, może@Whitesnake potrafi. Jeżeli nie będziesz w ogóle korzystał z radia DAB i Spotify, chyba lepsza będzie wieża używana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, mr.vintage napisał:

 

Podoba mi się. To będzie najlepszy wybór z serii Pianocraft do 2000 zł (uwzględniając też zakup z drugiej ręki)?

Funkcjonalnie sprzęt idealny, ale... niestety małe głosniczki nie pozwolą mu rozwinąć skrzydeł. Zwróć uwagę ile jest w sieci ogłoszeń ze sprzedażą tych kolumn, każdy je wymienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonalnie sprzęt idealny, ale... niestety małe głosniczki nie pozwolą mu rozwinąć skrzydeł. Zwróć uwagę ile jest w sieci ogłoszeń ze sprzedażą tych kolumn, każdy je wymienia.
 

Adam, albo źle zrozumiałem, albo w poprzednim swoim poście napisałeś coś dokładnie przeciwnego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lubo69 napisał:


Adam, albo źle zrozumiałem, albo w poprzednim swoim poście napisałeś coś dokładnie przeciwnego?

W jednym poście znalazły się trzy rekomendacje dotyczące kolumn do PianoCraft i mogłem tego nie napisać zbyt czytelnie. W skrócie sprawa przedstawia się tak:

1. Należy unikać zestawów z głośnikami innymi niż oryginalne.

2. Należy unikać zestawów z głośnikami z małymi membranami, nawet jeśli są oryginalne.

3. Spełniając powyższe warunki, najlepiej kupić kolumny z ciemnymi membranami (choć to już ma mniejsze znaczenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o kolumnach aktywnych, np. Edifier z linku http://edifier.com.pl/product-pol-24-Glosniki-bluetooth-Edifier-R2730-DB.html zamiast wieży? Mam piętnastoletniego Pianocrafta i przestała działać lewa kolumna we wzmacniaczu(wtyczka, końcówka mocy lub jeszcze co innego). Jeżeli naprawiać, to gdzie w Wawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

Dla mnie to co napisałeś brzmi jak czarna magia, ale znając Twoje zamiłowanie do perfekcji wierzę na słowo że zagra fantastycznie :) Gratulacje!

Faktycznie daje pole do znęcania się nad perfekcyjnym strojeniem: 6x600W pociągnie każde kolumny, co sprawdza się szczególnie przy cichym słuchaniu. DSP daje możliwość strojenia pasma z dokładnością 0.01 dB odstępstwa od pożądanej krzywej, a opóźnienia na poziomie 0.1 ms, wszystko dla każdego głośnika oddzielnie.

W skrócie mówiąc, nawet przy materiale 16/44.1 (CD) otrzymujesz niesamowicie wierne oddanie barwy i dynamiki. Oczywiście pod warunkiem ogarniętego akustycznie pomieszczenia odsłuchowego. Coś jakbyś wstawił Stainwaya do pokoju - zagra naturalnie, nawet gdyby rozmiarem się nie mieścił.

Sprzęt jest w pełni cyfrowy a brzmi niesamowicie analogowo i naturalnie. Nie wygląda pięknie, ale gra wspaniale, niezależnie od zastosowanych kabli i innego audiovoodoo. To taki kombajn do obalania audiofilskich mitów. Co przyznaję jako skruszony audiofil, w swoim czasie, extremalny ;). Nauka górą! 

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie daje pole do znęcania się nad perfekcyjnym strojeniem: 6x600W pociągnie każde kolumny, co sprawdza się szczególnie przy cichym słuchaniu. DSP daje możliwość strojenia pasma z dokładnością 0.01 dB odstępstwa od pożądanej krzywej, a opóźnienia na poziomie 0.1 ms, wszystko dla każdego głośnika oddzielnie.
W skrócie mówiąc, nawet przy materiale 16/44.1 (CD) otrzymujesz niesamowicie wierne oddanie barwy i dynamiki. Oczywiście pod warunkiem ogarniętego akustycznie pomieszczenia odsłuchowego. Coś jakbyś wstawił Stainwaya do pokoju - zagra naturalnie, nawet gdyby rozmiarem się nie mieścił.
Sprzęt jest w pełni cyfrowy a brzmi niesamowicie analogowo i naturalnie. Nie wygląda pięknie, ale gra wspaniale, niezależnie od zastosowanych kabli i innego audiovoodoo. To taki kombajn do obalania audiofilskich mitów. Co przyznaję jako skruszony audiofil, w swoim czasie, extremalny . Nauka górą! 
Chciałbym kiedyś odsłuchać coś ze zwykłych słuchawek podpiętych do przeciętnego smartfona, a później ten sam utwór na tym sprzęcie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

No i prawie można montować elektronikę. Jeszcze tylko wykończenie powierzchni, otwory pod wkręty, olejowanie i zabieram się za budowanie wzmacniacza na 300B ;) Tak mnie ostatnio wzięło na majsterkowanie... Jak mi druga połowa nie zarządzi eksmisji, to do Wielkanocy skończę cały system.

image_16846.jpg.a23bf0902377352d828d5e4bc102a335.jpg

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
12 godzin temu, Wuj napisał:

@Whitesnake

Gdzie kupowałeś podzespoły? podeślesz jakieś rysunki? Wprawdzie z elektryki wiem tyle, że wiadro prądu leży obok młotka z widokiem na morze, ale w końcu to skrzynka z dziurką:)

Teraz to postarzona i wybłyszczona skrzynka z dziurką :) 

15E95C15-46E3-4E45-90ED-B78C402F01F4.jpeg.d2bb6d8ddeed3f82c27d282eef60abbb.jpeg

32A93F3F-E4C4-44A5-9023-AD77C476FB03.jpeg.367f50e266da14ed3bbb0b92f76baf9e.jpeg

Głośniki mam z Sonido - bardzo dobra jakość do ceny. Kondensatory, cewki i kabel głośnikowy z duńskiego Jantzen. Gniazda głośnikowe WBT.  

Projekt skrzynki własny, oparty na specyfikacji głośników (skrzynka 27litrow) i wykonany wg technologii BBC z 1972r :) Obudowa rezonująca poniżej pasma głośników z cienkiej sklejki brzozowej.  Dzisiaj tak wykonywane są kolumny Harbeth - z tym, ze oni przeszli na mdf bo jest łatwiejszy w obróbce. 

W razie chęci, służę pomocą. Moge Ci zrobic projekt. Bo to niby tylko skrzynka z dziurką, ale diabeł tkwi w szczegółach. 

Wymyśliłem sobie, ze zbuduje cały system do gabinetu, wiec w przyszłym tyg zaczynam budować wzmacniacz lampowy single- ended. Czekam tylko na nawinięcie transformatorów. Fajna zabawa.

EDIT: @Wuj Zapomniałem o wytłumieniu, a bez wytłumienia nie ma muzyki z takich kolumn. Na górnej, dolnej i tylnej ściance będzie 2cm filc, a komora będzie wypchana naturalną wełną. Dodatkowo na magnes głośnika będzie naklejony krążek filcu, żeby tłumic fale odbite od obudowy. Wysokoefektywne głośniki mają lekką membranę i trzeba mocno pochłaniać, żeby fale odbite wewnątrz kolumny nie działały wygaszająco.

  • Like 5
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.