Skocz do zawartości

Sprzęt audio


Yukon

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Do_Diabła napisał:

To teraz do kompletu taką oto lampkę za 1500 $ :)

 

https://www.mcintoshlabs.com/products/specialty-products/LB100

...że niby dużo? To gadżety dla ludzi, którzy potrafią wydać 100 000 $ na same kable. Tańszych gadżetów mogliby nawet nie zauważyć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
2 godziny temu, el-biczel napisał:

Dorosłem do momentu, żeby całkowicie przerzucić się na zdigitalizowaną muzykę. Płyty mam już zgrane na zewnętrznym dysku podłączonym do wifi i teraz się zastanawiam jak je odtwarzać. W większości lokalnych sklepów polecają Bluesound Node. Może powinienem rozważyć coś jeszcze?

IŁadne, zgrabne i funkcjonalnie tez wyglada na dopracowane urzadzenie. Gdybym to ja kupował, starałbym sie doczytać jaki ma DAC lub, czy ma cyfrowe wyjście AES lub SPDIF na zewnętrzny przetwornik, czy ma wejście RJ45 z zewnetrznego NASa i jakie czyta formaty (Flac, Dsd, HD?). Jesli gra gęste i ma wyjścia cyfrowe to cena jest bardzo atrakcyjna. 

Jesli nie, to warto poszukać LINN Sneaky / Majik z drugiej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Whitesnake said:

IŁadne, zgrabne i funkcjonalnie tez wyglada na dopracowane urzadzenie. Gdybym to ja kupował, starałbym sie doczytać jaki ma DAC lub, czy ma cyfrowe wyjście AES lub SPDIF na zewnętrzny przetwornik, czy ma wejście RJ45 z zewnetrznego NASa i jakie czyta formaty (Flac, Dsd, HD?). Jesli gra gęste i ma wyjścia cyfrowe to cena jest bardzo atrakcyjna. 

Jesli nie, to warto poszukać LINN Sneaky / Majik z drugiej ręki.

Ma cyfrowe wyjścia, rj45 i czyta wszystkie audiofilskie formaty. Nie mogę znaleźć jaki ma DAC ale pracuje w 32bit/192kHza, opnie też ma dobre - na papierze wszystko wygląda świetnie. Chyba się w końcu skuszę.

@pawelradzio chciałbym wierzyć, że tak samo jak mój wzmacniacz jestem minimalistą ;) Rega dostarcza tylko 5 analogowych wejść i pokrętło głośności, ale za to dynamiką i precyzją grania zostawia duży droższy sprzęt w tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, el-biczel napisał:

Ma cyfrowe wyjścia, rj45 i czyta wszystkie audiofilskie formaty. Nie mogę znaleźć jaki ma DAC ale pracuje w 32bit/192kHza, opnie też ma dobre - na papierze wszystko wygląda świetnie. Chyba się w końcu skuszę.

Brałbym. W stremerach najważniejsza jest funkcjonalność. Jesli jakość grania nie bedzie na poziomie, do którego przywykłes, dzięki cyfrowym wyjściom bedziesz mógł zastosować DAC Rega (który ma świetna opinie), ale jesli funkcjonalnie będzie zawodzić to szybko przestaniesz go używać. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za trzy tygodnie w Monachium szkocka firma produkująca kable audio pod nazwą Atlas pokaże ultra-highendowy interkonekt, którego oplot wykonany jest z... ręcznie szytej licówki:-)

Darek, zrobisz mi taki z Barenii?;-)

bdf83525006126e618c2c8703e782afc.jpg

(źródło: whathifi.com)

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są najistotniejsze kwestie, jeśli chodzi o akustykę? Wymiary pokoju? Punkty pierwszego odbicia (przy okazji - w tych miejscach absorbcja czy dyfuzja?)? Pułapki basowe?

Zdaję sobie sprawę, że pytanie jest okropnie ogólne i w różnych pomieszczeniach różne czynniki będą ważniejsze, niemniej chcę po prostu wziąć na tapet temat akustyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Friedman said:

Jakie są najistotniejsze kwestie, jeśli chodzi o akustykę? Wymiary pokoju? Punkty pierwszego odbicia (przy okazji - w tych miejscach absorbcja czy dyfuzja?)? Pułapki basowe?

Zdaję sobie sprawę, że pytanie jest okropnie ogólne i w różnych pomieszczeniach różne czynniki będą ważniejsze, niemniej chcę po prostu wziąć na tapet temat akustyki.

Po angielsku: https://urm.academy/fixing-the-low-end-in-your-studio-without-knowing-acoustics/ + dobry podcast: https://urm.academy/ep112-studio-acoustics-masterclass-with-jesco-lohan/

Rozmiar + proporcje pokoju moga tylko pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

System aktywny, strojony pod pomieszczenie ma tez ta zaletę, ze nie wymaga ingerowania w pomysł na wnętrze...

CD5782AE-1B4B-434E-A17B-D2C4586F047F.jpeg.78373df7fd7f98554df902cab87e5be4.jpeg

...bo moze byc ukryty głęboko w szafie, w innym pomieszczeniu...;)

Głównie dzięki temu, ze wszystkie parametry sa regulowane i nie przeszkadzają mu długie kable głośnikowe.

E74CDCEA-8467-40F5-B62C-7D45A3E9AFFC.jpeg.21e4915e2218fa138da473f301d0a688.jpeg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Panowie, stoję przed wyborem słuchawek bluetooth z redukcją hałasu. Zastanawiam się pomiędzy trzema modelami: Bose QC 35 II, Sony wh 1000 mx2 oraz b&w px. Jakieś rekomendacje spośród tej trójki? A może jakieś inne?

Wiem, że oczywiście najlepiej przetestować na własnych uszach i postaram się to zrobić, ale chciałem wysłuchać Waszych wskazówek.

Muzyki słucham zróżnicowanej, lubię brzmienia mocno basowe, ale nierzadko też jazz czy klasyka.

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie B&W PX, chyba że nie chodzi o brzmienie, ale o silną redukcję hałasu (no ale do tego lepiej nadadzą się nauszniki przemysłowe).

PX jest od konkurentów nieco słabsze jeśli chodzi o stopień redukcji, natomiast bije je na głowę całą resztą - wykonaniem i przede wszystkim brzmieniem.

Na początku możesz być odrobinę rozczarowany brzmieniem, ale już po kilku godzinach słuchania jest bardzo dobrze, a później coraz lepiej.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubo69 nauszniki przemysłowe nie są zbyt wygodne... a QC 35 można nosić cały dzień, ich komfort jest niesamowity. Redukcja hałasu to wbrew pozorom nie tylko bajer, przy częstych podróżach to naprawdę robi różnicę. Szczególnie przy regularnym lataniu samolotami, ale i zwykły dojazd do pracy metrem jest w nich o wiele przyjemniejszy. Ja kupiłem QC 35 i nie żałuję. Dźwięk jak na ich cenę jest trochę rozczarowujący... ale rekompensują to wygodą i wyciszeniem.  Dobrej jakości dźwięku mogę posłuchać w domowym zaciszu, a lecąc samolotem turbośmigłowym, na dodatek z grupą głośno rozmawiających ludzi, kiedy musisz przygotować coś do pracy... cóż jakość dźwięku schodzi na dalszy plan. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a dla 85% użytkowników tego forum i 99% społeczeństwa wybór między C&J a Vassami jest jak wybór między randką z Miss World a randką z Miss International.

Gdyby Bose oferowały brzmienie o innej charakterystyce niż B&W, ale takiej samej jakości, byłaby to konkurencja. W mojej opinii (fakt, niesprawiedliwej, bo Bose słuchałem tylko przez 5 minut), jakość dźwięku jest wyraźnie gorsza, a słuchawki to przetworniki służące do przesyłania dźwięku, nie zaś do miziania małżowin miękkim materiałem dla relaksu.

Jak zwykle - buty trza przymierzyć, słuchawek trza posłuchać default_icon_e_smile.gif

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.