lubo69 Opublikowano 18 Grudnia 2017 Zgłoś Opublikowano 18 Grudnia 2017 Pierwsza opcja bardzo ryzykowna. Ja rozumiem, że mr.vintage chce vintage, ale tu można się bardzo pomylić (choć nawet i na tym forum są zaprzysięgli zwolennicy brzmienia sprzętu z lat '70). Pianocraft to wyśmienity sprzęt w tej kategorii cenowej i polecam rozważenie powiększenia budżetu (lub zdolności negocjacyjnych;-)) aby starczyło na to: http://allegro.pl/wieza-yamaha-mcr-n470d-pianocraft-audioklan-raty0-i6554466269.html a jeśli się nie da, to rzeczywiście lekko używany z drugiej ręki. Miałem taki sam jak w linku (E810), oddałem mamie, gra już szósty rok. 1 Cytuj
Zajac Poziomka Opublikowano 18 Grudnia 2017 Zgłoś Opublikowano 18 Grudnia 2017 @mr.vintage Kiedy około półtora roku temu szukałem sprzętu do pokoju ok. 20 m ale z dwa razy wyższym budżetem (do 3 tys. PLN), nieoceniony kolega @Whitesnake zarekomendował mi Pianocrafta. Posłuchałem się, kupiłem model MCR-N670 i z perspektywy czasu nie żałuję ani jednej wydanej złotówki. Nie jestem audiofilem, nie siedzę w temacie sprzętu, ale słuch mam chyba całkiem niezły i Pianocraft gra dla mnie naprawdę dobrze. Jeżeli masz okazję kupić Pianocrafta o połowę taniej, to stosunek ceny do jakości będzie na pewno bardzo dobry. Jeżeli lubisz streamować muzykę z telefonu/komputera, zastanowiłbym się nad trochę nowszym modelem, bo ten który podlinkowałeś jest chyba dosyć stary i nie oferuje takiej opcji. Do tak małego pomieszczenia możesz też szukać tańszego modelu z 6, a nie 8 z przodu co powinno jeszcze trochę zbić cenę. 1 Cytuj
Whitesnake Opublikowano 18 Grudnia 2017 Zgłoś Opublikowano 18 Grudnia 2017 46 minut temu, mr.vintage napisał: 2. Yamaha Pianocraft z drugiej ręki. Coś takiego:http://allegro.pl/yamaha-pianocraft-mcr-e810-najw-model-yamaha-800-i7025080450.html Jakieś porady? Podtrzymuję rekomendację dla PianoCrafta. Sprzęt wytrzymuje próbę czasu i walkę z konkurencją, nie tylko w swojej klasie cenowej. Zwracaj uwagę na kolumny i kup z oryginalnymi z zestawu, najepiej z czarnymi membranami. Niektórzy sprzedają zestawy Yamahy z kolumnami innych producentów, np. B&W, które pomimo wyższej ceny, nie grają tak dobrze. Wybór konkretnego modelu to kwestia oczekiwanej funkcjonalności; Airplay, itp. i kubatury do nagłośnienia. Unikałbym zestawów micro jeśli mają malutkie kolumny, ze względu ma malutkie średnice głośników, które nie grają tak dojrzale. Zakup z drugiej ręki, nawet modelu E-810 to świetny pomysł. 1 Cytuj
mr.vintage Opublikowano 18 Grudnia 2017 Zgłoś Opublikowano 18 Grudnia 2017 28 minut temu, lubo69 napisał: Pianocraft to wyśmienity sprzęt w tej kategorii cenowej i polecam rozważenie powiększenia budżetu (lub zdolności negocjacyjnych;-)) aby starczyło na to: http://allegro.pl/wieza-yamaha-mcr-n470d-pianocraft-audioklan-raty0-i6554466269.html a jeśli się nie da, to rzeczywiście lekko używany z drugiej ręki. Miałem taki sam jak w linku (E810), oddałem mamie, gra już szósty rok. Podoba mi się. To będzie najlepszy wybór z serii Pianocraft do 2000 zł (uwzględniając też zakup z drugiej ręki)? Cytuj
lubo69 Opublikowano 18 Grudnia 2017 Zgłoś Opublikowano 18 Grudnia 2017 Podoba mi się. To będzie najlepszy wybór z serii Pianocraft do 2000 zł (uwzględniając też zakup z drugiej ręki)? Nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć, może@Whitesnake potrafi. Jeżeli nie będziesz w ogóle korzystał z radia DAB i Spotify, chyba lepsza będzie wieża używana. Cytuj
mr.vintage Opublikowano 18 Grudnia 2017 Zgłoś Opublikowano 18 Grudnia 2017 Przyda się ta opcja, ale nie jest to priorytet. Cytuj
Ernestson Opublikowano 18 Grudnia 2017 Zgłoś Opublikowano 18 Grudnia 2017 Dołączam się. Który Pianocraft do sypialni, coś koło 10 m powierzchni (jaka moc wystarczy)? Obsługa Spotify mile widziana. Cytuj
Whitesnake Opublikowano 18 Grudnia 2017 Zgłoś Opublikowano 18 Grudnia 2017 59 minut temu, mr.vintage napisał: Podoba mi się. To będzie najlepszy wybór z serii Pianocraft do 2000 zł (uwzględniając też zakup z drugiej ręki)? Funkcjonalnie sprzęt idealny, ale... niestety małe głosniczki nie pozwolą mu rozwinąć skrzydeł. Zwróć uwagę ile jest w sieci ogłoszeń ze sprzedażą tych kolumn, każdy je wymienia. Cytuj
lubo69 Opublikowano 18 Grudnia 2017 Zgłoś Opublikowano 18 Grudnia 2017 Funkcjonalnie sprzęt idealny, ale... niestety małe głosniczki nie pozwolą mu rozwinąć skrzydeł. Zwróć uwagę ile jest w sieci ogłoszeń ze sprzedażą tych kolumn, każdy je wymienia. Adam, albo źle zrozumiałem, albo w poprzednim swoim poście napisałeś coś dokładnie przeciwnego? Cytuj
Whitesnake Opublikowano 18 Grudnia 2017 Zgłoś Opublikowano 18 Grudnia 2017 9 minut temu, lubo69 napisał: Adam, albo źle zrozumiałem, albo w poprzednim swoim poście napisałeś coś dokładnie przeciwnego? W jednym poście znalazły się trzy rekomendacje dotyczące kolumn do PianoCraft i mogłem tego nie napisać zbyt czytelnie. W skrócie sprawa przedstawia się tak: 1. Należy unikać zestawów z głośnikami innymi niż oryginalne. 2. Należy unikać zestawów z głośnikami z małymi membranami, nawet jeśli są oryginalne. 3. Spełniając powyższe warunki, najlepiej kupić kolumny z ciemnymi membranami (choć to już ma mniejsze znaczenie). Cytuj
Do_Diabła Opublikowano 18 Grudnia 2017 Zgłoś Opublikowano 18 Grudnia 2017 http://allegro.pl/miniwieza-hi-fi-denon-d-m40-glosniki-dali-spektor2-i7017217031.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=NDc0NjUyYmYtMWQ2MC00MzEyLWJhZGItNjc5MTliOTI2NTc0AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=a0ab5cc1-e4b4-427b-8302-76f1be35ab49 Może takie coś ? Spektorów nie słyszałem, Zensory 1 do tej pory wspominam z sentymentem Pytanie czy do 20m2 nie będzie taki zestaw za mały. Cytuj
NieMy Opublikowano 18 Grudnia 2017 Zgłoś Opublikowano 18 Grudnia 2017 Co powiecie o kolumnach aktywnych, np. Edifier z linku http://edifier.com.pl/product-pol-24-Glosniki-bluetooth-Edifier-R2730-DB.html zamiast wieży? Mam piętnastoletniego Pianocrafta i przestała działać lewa kolumna we wzmacniaczu(wtyczka, końcówka mocy lub jeszcze co innego). Jeżeli naprawiać, to gdzie w Wawie? Cytuj
Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Whitesnake Opublikowano 19 Grudnia 2017 Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Zgłoś Opublikowano 19 Grudnia 2017 Z przyjemnością przedstawiam Państwu system, nad którego konfiguracją pracowałem od dłuższego czasu - w końcu znalazłem chwile, zeby postawić kropkę nad „i”. W rolach głównych: AmareMusica- serwer i streamer plików w każdej postaci, także najgęstszych i DSD. Pracuje z oprogramowaniem Roon. LabGruppen x 3 - końcówka mocy, DAC, DSP Adam Hall - filtr sieciowy ...wiem, ze nie wyglada zbyt sexi (bedzie schowany) ale za to jakie ma możliwości.... To bedą miłe Święta! 4 6 Cytuj
Zajac Poziomka Opublikowano 19 Grudnia 2017 Zgłoś Opublikowano 19 Grudnia 2017 Dla mnie to co napisałeś brzmi jak czarna magia, ale znając Twoje zamiłowanie do perfekcji wierzę na słowo że zagra fantastycznie Gratulacje! Cytuj
Whitesnake Opublikowano 19 Grudnia 2017 Zgłoś Opublikowano 19 Grudnia 2017 15 minut temu, Zajac Poziomka napisał: Dla mnie to co napisałeś brzmi jak czarna magia, ale znając Twoje zamiłowanie do perfekcji wierzę na słowo że zagra fantastycznie Gratulacje! Faktycznie daje pole do znęcania się nad perfekcyjnym strojeniem: 6x600W pociągnie każde kolumny, co sprawdza się szczególnie przy cichym słuchaniu. DSP daje możliwość strojenia pasma z dokładnością 0.01 dB odstępstwa od pożądanej krzywej, a opóźnienia na poziomie 0.1 ms, wszystko dla każdego głośnika oddzielnie. W skrócie mówiąc, nawet przy materiale 16/44.1 (CD) otrzymujesz niesamowicie wierne oddanie barwy i dynamiki. Oczywiście pod warunkiem ogarniętego akustycznie pomieszczenia odsłuchowego. Coś jakbyś wstawił Stainwaya do pokoju - zagra naturalnie, nawet gdyby rozmiarem się nie mieścił. Sprzęt jest w pełni cyfrowy a brzmi niesamowicie analogowo i naturalnie. Nie wygląda pięknie, ale gra wspaniale, niezależnie od zastosowanych kabli i innego audiovoodoo. To taki kombajn do obalania audiofilskich mitów. Co przyznaję jako skruszony audiofil, w swoim czasie, extremalny . Nauka górą! 5 Cytuj
Pepo Opublikowano 19 Grudnia 2017 Zgłoś Opublikowano 19 Grudnia 2017 Faktycznie daje pole do znęcania się nad perfekcyjnym strojeniem: 6x600W pociągnie każde kolumny, co sprawdza się szczególnie przy cichym słuchaniu. DSP daje możliwość strojenia pasma z dokładnością 0.01 dB odstępstwa od pożądanej krzywej, a opóźnienia na poziomie 0.1 ms, wszystko dla każdego głośnika oddzielnie. W skrócie mówiąc, nawet przy materiale 16/44.1 (CD) otrzymujesz niesamowicie wierne oddanie barwy i dynamiki. Oczywiście pod warunkiem ogarniętego akustycznie pomieszczenia odsłuchowego. Coś jakbyś wstawił Stainwaya do pokoju - zagra naturalnie, nawet gdyby rozmiarem się nie mieścił. Sprzęt jest w pełni cyfrowy a brzmi niesamowicie analogowo i naturalnie. Nie wygląda pięknie, ale gra wspaniale, niezależnie od zastosowanych kabli i innego audiovoodoo. To taki kombajn do obalania audiofilskich mitów. Co przyznaję jako skruszony audiofil, w swoim czasie, extremalny . Nauka górą! Chciałbym kiedyś odsłuchać coś ze zwykłych słuchawek podpiętych do przeciętnego smartfona, a później ten sam utwór na tym sprzęcie Cytuj
Whitesnake Opublikowano 19 Grudnia 2017 Zgłoś Opublikowano 19 Grudnia 2017 14 minut temu, Pepo napisał: Chciałbym kiedyś odsłuchać coś ze zwykłych słuchawek podpiętych do przeciętnego smartfona, a później ten sam utwór na tym sprzęcie Warto. To bardzo ciekawe doświadczenie , całkiem inne niż słuchanie standardowych systemów stereo. Cytuj
Blondas Opublikowano 19 Grudnia 2017 Zgłoś Opublikowano 19 Grudnia 2017 Czy to znaczy, że już dogoniłeś króliczka? Cytuj
Whitesnake Opublikowano 19 Grudnia 2017 Zgłoś Opublikowano 19 Grudnia 2017 59 minut temu, Blondas napisał: Czy to znaczy, że już dogoniłeś króliczka? Nie, no coś Ty ;) złapałem większego, ale polowanie trwa... Cytuj
Whitesnake Opublikowano 31 Stycznia 2018 Zgłoś Opublikowano 31 Stycznia 2018 Audiozagadka: Co to takiego? Cytuj
Servetch Opublikowano 31 Stycznia 2018 Zgłoś Opublikowano 31 Stycznia 2018 Podstawka pod kable? 1 1 Cytuj
Whitesnake Opublikowano 15 Lutego 2018 Zgłoś Opublikowano 15 Lutego 2018 Wysokoefektywne monitory szerokopasmowe budowane według najlepszych brytyjskich wzorców... Budowanie sprzętu audio to zajęcie równie medytacyjne co czyszczenie butów... 3 4 Cytuj
Whitesnake Opublikowano 16 Lutego 2018 Zgłoś Opublikowano 16 Lutego 2018 No i prawie można montować elektronikę. Jeszcze tylko wykończenie powierzchni, otwory pod wkręty, olejowanie i zabieram się za budowanie wzmacniacza na 300B Tak mnie ostatnio wzięło na majsterkowanie... Jak mi druga połowa nie zarządzi eksmisji, to do Wielkanocy skończę cały system. 3 6 Cytuj
Wuj Opublikowano 27 Lutego 2018 Zgłoś Opublikowano 27 Lutego 2018 @Whitesnake Gdzie kupowałeś podzespoły? podeślesz jakieś rysunki? Wprawdzie z elektryki wiem tyle, że wiadro prądu leży obok młotka z widokiem na morze, ale w końcu to skrzynka z dziurką:) Cytuj
Whitesnake Opublikowano 27 Lutego 2018 Zgłoś Opublikowano 27 Lutego 2018 12 godzin temu, Wuj napisał: @Whitesnake Gdzie kupowałeś podzespoły? podeślesz jakieś rysunki? Wprawdzie z elektryki wiem tyle, że wiadro prądu leży obok młotka z widokiem na morze, ale w końcu to skrzynka z dziurką:) Teraz to postarzona i wybłyszczona skrzynka z dziurką Głośniki mam z Sonido - bardzo dobra jakość do ceny. Kondensatory, cewki i kabel głośnikowy z duńskiego Jantzen. Gniazda głośnikowe WBT. Projekt skrzynki własny, oparty na specyfikacji głośników (skrzynka 27litrow) i wykonany wg technologii BBC z 1972r Obudowa rezonująca poniżej pasma głośników z cienkiej sklejki brzozowej. Dzisiaj tak wykonywane są kolumny Harbeth - z tym, ze oni przeszli na mdf bo jest łatwiejszy w obróbce. W razie chęci, służę pomocą. Moge Ci zrobic projekt. Bo to niby tylko skrzynka z dziurką, ale diabeł tkwi w szczegółach. Wymyśliłem sobie, ze zbuduje cały system do gabinetu, wiec w przyszłym tyg zaczynam budować wzmacniacz lampowy single- ended. Czekam tylko na nawinięcie transformatorów. Fajna zabawa. EDIT: @Wuj Zapomniałem o wytłumieniu, a bez wytłumienia nie ma muzyki z takich kolumn. Na górnej, dolnej i tylnej ściance będzie 2cm filc, a komora będzie wypchana naturalną wełną. Dodatkowo na magnes głośnika będzie naklejony krążek filcu, żeby tłumic fale odbite od obudowy. Wysokoefektywne głośniki mają lekką membranę i trzeba mocno pochłaniać, żeby fale odbite wewnątrz kolumny nie działały wygaszająco. 5 2 Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.