eye_lip Opublikowano 10 Lutego 2016 Zgłoś Opublikowano 10 Lutego 2016 Świetne. Zaraz i tak się dowiesz, że krzywe i w ogóle do wyrzucenia, nie o taki bispołk walczyliśmy 6 Cytuj
maciato Opublikowano 10 Lutego 2016 Zgłoś Opublikowano 10 Lutego 2016 Super! Bardzo mi się podobają. Jak dasz rade to wstaw jeszcze zdjęcie w świetle dziennym. Cytuj
musa19 Opublikowano 10 Lutego 2016 Zgłoś Opublikowano 10 Lutego 2016 Rewelacyjne buty, moim zdaniem. Cytuj
tordal Opublikowano 10 Lutego 2016 Zgłoś Opublikowano 10 Lutego 2016 @eye_lip: Zdaję sobie sprawę z pewnego frontu krytyki pod adresem p. Januszkiewicza i faktycznie zasadniczy jego argument pt. "buty nie są równiutkie i idealne jak z taśmy produkcyjnej" jest prawdziwy, tylko czy trafny? Ja osobiście nie poszukuję w butach geometrycznego ideału, liczy się dla mnie przede wszystkim charakter buta, a tego raczej odmówić nie można. Poza tym w przypadku zamawiania butów u p. Januszkiewicza bardzo cieszy, że można zetknąć się osobiście z ich wytwórcą, a jest on człowiekiem przeciekawym (nie szyłem jeszcze u Kielmana, ale z tego co rozumiem jego pracownia działa na trochę innej zasadzie biznesowej) @maciato: Postaram się w weekend 2 Cytuj
R50 Opublikowano 10 Lutego 2016 Zgłoś Opublikowano 10 Lutego 2016 Medalion na lewym bucie ma o dwie duże dziurki więcej. Poza tym kopyto jest bezkonkurencyjne. Cytuj
Whitesnake Opublikowano 10 Lutego 2016 Zgłoś Opublikowano 10 Lutego 2016 Moje ostatnie zamówienie od Mistrza Januszkiewicza - jestem zachwycony, a co Wy myślicie? Bardzo ładne! Trudno uwierzyć, że to od TJa, a już na pewno nie uwierzę, że nie zmienił cholewkarza. Cytuj
Zajac Poziomka Opublikowano 10 Lutego 2016 Zgłoś Opublikowano 10 Lutego 2016 Kilka ostatnio pokazywanych par butów wykonanych przez pana Januszkiewicza niespecjalnie mi się podobało. Te natomiast prezentują się świetnie. Cytuj
eye_lip Opublikowano 10 Lutego 2016 Zgłoś Opublikowano 10 Lutego 2016 Medalion na lewym bucie ma o dwie duże dziurki więcej. Bardzo ładne! Trudno uwierzyć, że to od TJa, a już na pewno nie uwierzę, że nie zmienił cholewkarza.Czyli nie zmienił Cytuj
Whitesnake Opublikowano 10 Lutego 2016 Zgłoś Opublikowano 10 Lutego 2016 Czyli nie zmienił To drobiazg, nawet nie moge namierzyc tej wady. To mom zdaniem najladniejsze buty TJa jakie zostaly zaprezentowane na forum. Cytuj
Aron Opublikowano 10 Lutego 2016 Zgłoś Opublikowano 10 Lutego 2016 Też na początku tego nie zauważyłem. Chodzi o największe dziurki na medalionie. Jeden but ma ich 6, a drugi 4. Cytuj
Whitesnake Opublikowano 10 Lutego 2016 Zgłoś Opublikowano 10 Lutego 2016 No talk, ale przynajmiej jest równo . Po zamalowaniu nadwymiarowych dziurek będzie dobrze. 1 Cytuj
The-Bigwig Opublikowano 10 Lutego 2016 Zgłoś Opublikowano 10 Lutego 2016 No talk, ale przynajmiej jest równo . Po zamalowaniu nadwymiarowych dziurek będzie dobrze. Ty tak na serio? Butów za 200 zł z takim defektem nikt normalny by nie wziął pod uwagę jako zakup, a cena 10x wyższa powinna determinować jakość. Którą swoją drogą to forum podobno ma uzmysławiać początkującym. A tu bach, hipokryzja over 9999 i zależnie od tematu, na który trafi czytelnik zauważy zupełnie odmienne podejścia. W temacie tyczącym się RTW nie może być ani mikroskazy (a buty ponad 2k to już w ogóle szew sprawdzany suwmiarką), a jeśli już - to ze zdecydowanie obniżoną ceną jako seconds. A gdy taki czytelnik trafi na temat z działu bespoke? Zaakceptuj fuszerkę! Jak but będzie miał inny kolor - pomaluj, jak podeszwa będzie krzywa - zacznij chodzić jak paralityk. Podejmijcie decyzję w którą stronę iść. 5 Cytuj
tordal Opublikowano 10 Lutego 2016 Zgłoś Opublikowano 10 Lutego 2016 Hmm, zaraz się burza rozpęta, więc może warto w porę załagodzić. Przyznam szczerze, że sam nie zauważyłem tej różnicy w medalionach - i pewnie bym nie zauważył, bo nie podchodzę do sprawy aż tak analitycznie (raczej, rzekłbym, emocjonalnie ). I chociaż oczywiście uważam, że nie powinno tak być (też z racji ceny, ale nie tylko), nie będzie mi się w tych butach gorzej chodziło, ani nie będę robił w związku z tym afery. Czy jest tu hipokryzja? Uważam, że nie - gdybyśmy praktycznie podchodzili do butów, ubioru itd., to forum chyba nie miałoby sensu. Przecież i tak głównie prezentowane są tu rzeczy niepraktyczne, chodzi raczej o kultywowanie "zasad dla zasad", bo to po prostu cieszy, jest piękne itd. Jakby na to nie spojrzeć, gdybym trafił np. na C&J z taką wadą, oczywiście byłoby to niedopuszczalne. Natomiast te buty mogą być nawet "bardziej moje" z jej powodu, dlatego w sumie się nie zmartwiłem (a gdybym podchodził do tematu bardziej praktycznie, raczej powinienem...) 1 Cytuj
The-Bigwig Opublikowano 10 Lutego 2016 Zgłoś Opublikowano 10 Lutego 2016 nie będę robił w związku z tym afery. No i super, takich klientów rzemieślnicy cenią sobie najbardziej Cytuj
Whitesnake Opublikowano 10 Lutego 2016 Zgłoś Opublikowano 10 Lutego 2016 Ty tak na serio? Butów za 200 zł z takim defektem nikt normalny by nie wziął pod uwagę jako zakup, a cena 10x wyższa powinna determinować jakość. Którą swoją drogą to forum podobno ma uzmysławiać początkującym. A tu bach, hipokryzja ... Całkiem serio! Nie widzę w tym hipokryzji, choć jest to opinia mocno subiektywna. Nie zaakceptowałyby podobnej fuszery w wykonaniu dajmy na to Yanko, nawet po rabacie, a akceptuje w przypadku TJa nawet bez rabatu. Przyznaje ze nie ma w tym zbyt głębokiego racjonalizmu, to raczej odbiór emocjonalny. Na szczęście nie kupuje butów, zeby było mi ciepło i długo słuzyły, tylko zeby były piękne i miały swoją duszę. A te buty maja jej więcej bez kropek, niz inne bez wad. Prosze wiec nie mieszać w to hipokryzji... mamy inną definicje jakości i wartości stojących za decyzjami zakupowymi. 6 Cytuj
The-Bigwig Opublikowano 11 Lutego 2016 Zgłoś Opublikowano 11 Lutego 2016 Całkiem serio! Nie widzę w tym hipokryzji, choć jest to opinia mocno subiektywna. Nie zaakceptowałyby podobnej fuszery w wykonaniu dajmy na to Yanko, nawet po rabacie, a akceptuje w przypadku TJa nawet bez rabatu. Przyznaje ze nie ma w tym zbyt głębokiego racjonalizmu, to raczej odbiór emocjonalny. Na szczęście nie kupuje butów, zeby było mi ciepło i długo słuzyły, tylko zeby były piękne i miały swoją duszę. A te buty maja jej więcej bez kropek, niz inne bez wad. Prosze wiec nie mieszać w to hipokryzji... mamy inną definicje jakości i wartości stojących za decyzjami zakupowymi. Fair enough! Zdrowia 3 Cytuj
Michał Gdańsk Opublikowano 16 Marca 2016 Zgłoś Opublikowano 16 Marca 2016 Co Wy z tymi dziurkami? Ktoś będzie Wam liczył dziurki na przodzie buta? nie rozśmieszajcie proszę. Tym bardziej mamy tu walor buta niepowtarzalnego, a w dodatku nigdy nie pomylicie prawego z lewym. A na poważnie - różnica w ilości dziurek może jest i wadą ale tu kompletnie nieistotną. Pan Januszkiewicz robi rękodzieło i to zostało wykonane. Jak chcecie wiedzieć, to w przypadku np. znaczków każda mała wada ma dużą wartość, z tymi butami może być podobnie. Wręcz nasunęło mi to pomysł na następne zamówienie. 1 Cytuj
Szydlowsky Opublikowano 16 Marca 2016 Zgłoś Opublikowano 16 Marca 2016 Co Wy z tymi dziurkami? Ktoś będzie Wam liczył dziurki na przodzie buta? nie rozśmieszajcie proszę. Tym bardziej mamy tu walor buta niepowtarzalnego, a w dodatku nigdy nie pomylicie prawego z lewym. A na poważnie - różnica w ilości dziurek może jest i wadą ale tu kompletnie nieistotną. Pan Januszkiewicz robi rękodzieło i to zostało wykonane. Jak chcecie wiedzieć, to w przypadku np. znaczków każda mała wada ma dużą wartość, z tymi butami może być podobnie. Wręcz nasunęło mi to pomysł na następne zamówienie. Ciekawe wytłumaczenie oczywistego błędu rzemieślnika Za co płaci się nie małe pieniądze w przypadku bespoke ? Niektórzy skreślają gordony kupione za 300 zł które maja tzw "kolebkę" , a niedorobiony medalion w butach za 3-4 tysiące miałby być w porządku ? Nie żartuj . Cytuj
arsen Opublikowano 16 Marca 2016 Zgłoś Opublikowano 16 Marca 2016 Jest zasadnicza różnica między czymś robionym taśmowo od matrycy (tutaj powinno być równo) a pracą rzemieślniczą gdzie dziurki wybija się ręcznie, każdą z osobna. 1 Cytuj
eye_lip Opublikowano 16 Marca 2016 Zgłoś Opublikowano 16 Marca 2016 Cena butów - nie nawiązując do błędu - to ok. 2,3k pln, lub mniej dla stałych klientów, nie 3-4. Cytuj
Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. tordal Opublikowano 16 Marca 2016 Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Zgłoś Opublikowano 16 Marca 2016 Skoro dyskusja o niesławnych dziurkach w medalionie wraca, tak się prezentują buty w akcji: 16 Cytuj
Whitesnake Opublikowano 17 Marca 2016 Zgłoś Opublikowano 17 Marca 2016 Pięknie sie prezentują! Mam gdzieś dziurki. To jedne z ładniejszych butów od TJ jakie zostały dotąd zaprezentowane na forum. 5 Cytuj
tordal Opublikowano 17 Marca 2016 Zgłoś Opublikowano 17 Marca 2016 To jedne z ładniejszych butów od TJ jakie zostały dotąd zaprezentowane na forum. Nieskromnie przyznam, że też jestem tego zdania Nikt nie mówi, że buty są złe, brzydkie i w ogóle. Raczej się sporo osób burzy (moim zdaniem słusznie) z faktu, że zdarza się tutaj coraz więcej niedoróbek, ale one są ok bo to TJ, rękodzieło, bepoke. Tyle, że ich parę lat temu nie było, a cena urosła. Próbujemy zakrzyczeć ten fakt? Wystarczy porównać sobie recenzję garniturów, gdzie są merytoryczne ale z którymi często większość się zgadza, a butów tutaj - wszelka krytyka to czepialstwo i brak szacunku do dzieła szewca. Oczywiście masz rację, tak jak inne osoby wytykające niedoróbkę. Nie sposób powiedzieć, że tak powinno być, albo że to zupełnie nieistotne; wydaję mi się jednak że nikt tak nie uważa i nie o to tutaj chodzi. Rozumiem, że wiele osób może być zniechęconych do zamówienia czegokolwiek u TJa i pewnie sam bym był, gdybym zobaczył te zdjęcia przed moim pierwszym zamówieniem. Jednak jak teraz patrzę na zdjęcia/buty, to tylko ciśnie mi się uśmiech na usta - nie do końca potrafię powiedzieć czemu. Może to nienormalne, ale dziurki nie odebrały/umniejszyły mi radości z butów (a koniec końców to chyba najważniejsze ). 6 Cytuj
Zajac Poziomka Opublikowano 17 Marca 2016 Zgłoś Opublikowano 17 Marca 2016 Buty są tak wspaniałe, że gdyby któryś z kolegów nie zwrócił uwagi na to, że brakuje 2 dziurek to nawet bym tego nie zauważył. I na miejscu właściciela wolałbym chyba żyć w nieświadomości, bo gdybym się już dowiedział to jednak trochę by mi to przeszkadzało Ale skoro prawdziwemu właścicielowi to nie przeszkadza, to nie pozostaje mi nic innego jak pogratulować zamówienia. Niech się dobrze noszą! Cytuj
kolekcjoner21 Opublikowano 17 Marca 2016 Zgłoś Opublikowano 17 Marca 2016 Świetne te brakujące dziurki! Zresztą dyskusja podążyła w złym kierunku - moim zdaniem to na prawym bucie są o dwie dziurki za dużo. 1 Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.