Skocz do zawartości

pióro


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

lekkie odświeżenie tematu ..

piękny model, Parker 5-th Ingenuity GT

[nie jestem ekspertem od piór ale to wygląda na hybrydę pióra i długopisu]

z materiałów marketingowych:

Przełomowa Technologia Parker 5TH to elastyczna końcówka zaprojektowana, tak aby współgrać z grawerowaną metalową stalówką. Ta innowacja nadaje niepowtarzalne poczucie lekkości i łatwości pisania. Unikatowa końcówka dopasowuje się do stylu pisania już po napisaniu kilku zdań tworząc piękny charakter pisma.

Najważniejsze innowacje:

-Końcówka natychmiast dopasowuje się do stylu pisania użytkownika już po napisaniu kilku zdań

-Łatwa i czysta wymiana wkładu

-Tusz został zaprojektowany, tak aby zapewniać intensywne, wyraźne pismo oraz aby zapobiegać rozmazywaniu go ręką na kartce

-System napełniania Parker 5TH eliminuje wycieki tuszu spowodowane ciśnieniem, naciskiem i temperaturą

-Końcówka jest zaprojektowana w taki sposób, aby nie zasychała

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Zapraszam na Pen Show Katowice 2013. To międzynarodowe spotkanie miłośników piór po raz pierwszy będzie miało miejsce w Polsce. Jest to impreza z cyklu European Pen Shows. Oto bliższe informacje:

http://www.freewebs.com/euroshows/

W katowickim Pen Show wezmą udział firmy takie jak: Abernato, Inahon, Herlitz, TwojePióro, BuyLux, Inner Tomar czy Bazarnik, reprezentujące marki takie jak Sheaffer, Aurora, Cross, Pelikan, Visconti, Rubinato, Marlen, Delta, Platinum, Jinhao, oraz kolekcjonerzy z Niemiec, Austrii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Indii, Norwegii, USA, Polski i Czech.

Na Pen Show będzie można m.in. obejrzeć pióro kpt. Raginisa, poległego w bitwie pod Wizną, które przeleżało w grobie 74 lata i wziąć udział w warsztatach z kaligrafii prowadzonych przez Ewę Landowską.

Na stoisku Bazarnika będzie można zapoznać się z jedyną publikacją książkową w języku polskim o wiecznych piórach, jaka ukazała się w ostatnich pięciu latach.

Impreza odbędzie się w katowickim Centrum Sztuki Filmowej (kino Kosmos, ul. Sokolska 66) w sobotę, 13 kwietnia od 11:00 do 17:00 i w niedzielę 14 kwietnia od 10:00 do 17:00.

post-2316-13658924897905_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eye_lip, Twoje pióra robią wrażenie :)

Pozwolę sobie podłączyć się pod temat. Chcę kupić pióro ojcu na prezent. Rozważam umieszczenie graweru. Widzieliście jakieś ciekawe przykłady pióra z grawerem? Czy to w ogóle dobry pomysł?

Cytat z pierwszej lepszej aukcji (akurat pióra Waterman):

"istnieje możliwość grawerowania i personalizacji pióra

lub wykonanie ozdobnej tabliczki z dedykacją na miejscu".

Osobiście grawer na piórze bym sobie odpuścił (ewentualnie małe inicjały na klipsie) ale ozdobna tabliczka bądź personalizacja opakowania czemu nie.

Panowie obeznani w temacie, co powiecie o tym piórze:

http://allegro.pl/pioro-wieczne-montegr ... 84001.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Im lepsza firma tym większe prawdopodobieństwo że trafimy na sprawny egzemplarz :-) . Mam pióra z róznych segmentów cenowych i nawet Mont Blac i Parker sprzedaje wadliwy towar. Ważne by pióro było ładne i pisało :). Nie koniecznie macie nim pisać na codzień. Ja tylko podpisy składam piórem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jestem w trakcie poszukiwań idealnego (dla siebie :D ) koloru niebieskiego - stąd pytanie do naszych znawców piór i atramentów
- gdzie aktualnie (stacjonarnie w polsce lub przez internet) można korzystnie nabyć atramenty:

1. parker penman sapphire (już nieprodukowany?)

2. pelikan edelstein sapphire

3. diamine majestic blue

4. private reserve electric dc blue

5. private reserve american blue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś nie zna historii tego pióra i jego niezwykłego właściciela to polecam

 

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/610-historia-pewnego-pelikana-101n/

 

 i ta sama historia na angielskojęzycznym forum miłośników piór, polecam przeczytać komentarze np. jednego Amerykanina, który był w szoku że nie słyszał do tej pory o tym wspaniałym oficerze a w jeszcze większym był szoku, że do dziś nie nakręciliśmy o nim dobrego filmu, 

http://www.fountainpennetwork.com/forum/index.php/topic/211230-pelikan-101n-after-72-years-in-the-grave/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoita marynarka ma po lewej stronie wewnętrzną kieszonkę naTo trc pióragóryko noszenie w takiej kieszonce (tj. stalówką do góry) gwarantuje, że się pióro nie "zesika" przy zmianie ciśnienia (np. w samolocie).

To prawda, ma. Nie rozumiem jednak, dlaczego noszenie pióra w tej kieszonce mialoby "gwarantować", że nie dojdzie do nieszczęścia. Stalówką do góry można nosić i w zwykłej kieszonce. A i tak w ktorymś zapomnimy, marynarkę się przerzuci, położy... moje doświdczenia. Nie uratujesz. True story.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ma. Nie rozumiem jednak, dlaczego noszenie pióra w tej kieszonce mialoby "gwarantować", że nie dojdzie do nieszczęścia. Stalówką do góry można nosić i w zwykłej kieszonce. A i tak w ktorymś zapomnimy, marynarkę się przerzuci, położy... moje doświdczenia. Nie uratujesz. True story.

 W zwykłej kieszonce będzie latać, ale oczywiście zapięcie skuwką pomoże je przytrzymać na miejscu. Jednak tylko wąska dedykowana kieszonka daje pewność, że podczas noszenia pióro się nie przechyli. Uważa się, że jeśli jakaś kieszonka służy nie wiadomo do czego, to do przechowywania prezerwatywy. Teraz wiadomo, że może być jeszcze drugi rodzaj kieszonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Olgierd

Moim zdaniem tylko szczotkowana stal, a więc Waterman Parker Sonnet CT (chrome trim) albo właśnie Scheaffer Prelude CT. To pierwsze mam, to drugie też mi się podoba :-)

Edytowane przez Olgierd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.