Skocz do zawartości

pióro


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio kupiłem dwa pióra i jeden roller Duke. Jestem bardzo zadowolony ze stosunku jakość/cena. Bambusowy roller jest świetny.

Tutaj zdjęcie dzisiejsze, a przy okazji roller:

Doskonale pasuje kolorystycznie do marynarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nieźle, tylko pamiętaj, że to:
kończy cytat - więc musi zostać, jak kasujesz zdjęcia - jeśli chcesz aby cytat był ujęty w inną kolorystykę i z informacją kto był cytowany.

Dzieki ....postaram sie zostawiac "magiczne slowko" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Dr Kilroy

Czy udało Ci się nabyć to piór, którego zdjęcia zamieściłeś? Jeśli tak to gdzie i za ile? I jak się w ogóle pisze. Ostatnio postanowiłem nauczyć się pisać Copperplatem, ale bez odpowiedniego pióra nie idzie to dobrze(a w Polsce go się nie dostanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje dwa pióra. Drewniane, konstrukcji jak się ostatnio dowiedziałem hiszpańskiej z niemiecką stalówką, jest pamiątką po stypendium w Paryżu i pracy w Bibliotheque National de France. To pióro robocze, codzienne, bardzo je lubię, ze względu na materiał drewno i miedź, która była pokryta chyba mosiądzem, teraz lekko przetartym. ogólnie lubię naturalne materiały, stąd bardzo też podoba mi się pióro z bambusa, prezentowane wyżej.

Drugie to Waterman od wielkiego dzwonu, klasyczny, czarny i prosty. Dostałem od rodziny za dr, jak zrobię kiedyś habilitację to rodzina ma już zapowiedziane, żeby się zrzucili na czarnego Montblanc. chcę je mieć, ze względu na lekturę powieści Madame, Antoniego Libery. Ktonie czytał - polecam. tam też jest ważny wątek o poszukiwaniu piękna i elegancji w gomółkowskiej szarzyźnie.

Uwaga techniczna. Koledzy wspominają, że czasami piórem ciężko się pisze, że atrament nie płynie. Może to wnikać z dwóch rzeczy - zużytej stalówki, którą można w serwisie naprostować, bądź przeszlifować. Druga przyczyna to zapchanie części w której osadzona jest stalówka. Od czasu do czasu (ja to robię mniej więcej raz na rok) trzeba tą część przemyć pod bieżącym strumieniem wody z kranu i wypłukać osady z pióra.jak ktoś potrafi,można tą część rozłożyć. w moim drewnianym piórze jest to jak najbardziej skuteczne.

p.s. a jakiego koloru atramentu koledzy używają? ja stosuję brązowy, szlachetny i przypomina dawne manuskrypty.

post-396-13658919561539_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadyjczyk - jeśli możesz pokaż proszę próbkę pisma tym brązowym atramentem, byłoby fajnie :)

Ja w sumie całe życie pisałem piórem, przestałem na studiach i teraz, kończąc je, znowu wraca do mnie chęć pisania piórem ;) Chodzi za mną konkretnie Waterman Perspective:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się co do problemu oddania kolorystyki, może lepiej będzie, jak podam markę: używam atramentu firmy sheaffer w kolorze brązowym, bardzo mi się podoba i oddaje kolorystykę starego pisma.

Co do piór kaligraficznych, i to najlepiej jednak odwiedzić najbliższą rzeźnię drobiu w porze bicia gęsi (albo samemu taką ubić) i poprosić o kilka lotek. :), trzeba je później spreparować i odpowiednio zaciąć. jak to zrobić są informacje w sieci, ale ja po staremu dam przypis, że w Encyklopedii Diderota i d`Alamberta, pod hasłem Ecriture, w tomie z tablicami jest piękny miedzioryt jak się pióro zacina:)

można też pisać odpowiednio przyciętym bambusem.

Ważne jednak, by nie robić tego w ulubionej białej i drogiej koszuli a tym bardziej w garniturze, atrament trochę pryska. :)

A co można napisać? np.zaproszenie na rendez-vous, albo list miłosny. Naprawdę działa i robi wrażenie, a jak jeszcze przyjdziemy ubrani tak jak lubimy się na tym forum ubierać, to już sukces murowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.