Skocz do zawartości

pióro


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Panowie - chcę nabyć pióro dla kobiety. Ma to być prezent z ważnej okazji (zawodowej). Będzie ono faktycznie używane, kobieta ma gusta klasyczne, ale jednocześnie lubi "kobiece" elementy. Stąd mój problem, bo z tematu piór wypadłem ładnych kilka lat temu gdy nabyłem swoje. Macie może jakieś sugestie?Wstępnie myślę o budżecie w okolicach 2000zł, ale może zostać zmniejszony lub zwiększony (niechętnie chyba, że naprawdę warto). Chciałbym, żeby to było coś, co nawet za 20 lat będzie cieszyło. Czasu mam sporo (połowa przyszłego roku). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jamjest napisał:

Panowie - chcę nabyć pióro dla kobiety. Ma to być prezent z ważnej okazji (zawodowej). Będzie ono faktycznie używane, kobieta ma gusta klasyczne, ale jednocześnie lubi "kobiece" elementy. Stąd mój problem, bo z tematu piór wypadłem ładnych kilka lat temu gdy nabyłem swoje. Macie może jakieś sugestie?Wstępnie myślę o budżecie w okolicach 2000zł, ale może zostać zmniejszony lub zwiększony (niechętnie chyba, że naprawdę warto). Chciałbym, żeby to było coś, co nawet za 20 lat będzie cieszyło. Czasu mam sporo (połowa przyszłego roku). 

Swego czasu kupiłem ówczesnej żonie za wszystkie moje pieniądze pióro Pelikan 150 (w Peweksie). Chyba pamięta mi to dobrze do dzisiaj :-)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Panowie, 

W czasach liceum i studiów korzystałem z pióra, ale po upadku stalówką na posadzkę poszło w zapomnienie. Kiedyś obiecałem sobie, że jak osiągnę pewien cel - to kupię sobie nowe, dobre pióro. I właśnie przyszedł ten czas, że chcę coś kupić. Niestety nie znam się na piórach, a chciałbym uniknąć podstawowych błędów początkującego. Budżet to ok 1000 no powiedzmy do 1500 zł. Pióro będę używał nie tylko do składania kluczowych podpisów, ale przede wszystkim do robienia krótkich notatek itp. Po prostu lubię tą magię jaką mają w sobie pióra.  Nie jestem mistrzem kaligrafii i raczej już nie zostanę, szukam czegoś ze stalówką nie większą niż F. Poradzicie coś? Jakieś pomysły? 

Chciałbym też 'pomacać' kilka piór, jest we Wrocławiu jakiś dobrze zaopatrzony sklep? Ewentualnie w Warszawie bo czasem bywam? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dapi napisał:

@Czapla na żywo jest bardziej matowe i nie tak intensywne. Męski rozmiar zaczyna sie od M600. M200 dla małżonki...

Stalówki F i M są maślane i mokre. Pióro lekkie

 

Planowałem M805, ma mosiężny tłoczek więc waga trochę bardziej słuszna, lubię czuć w dłoni że mam coś konkretnego a nie BIC'a z kiosku :) 

"maślane i mokre" - niestety za dużo mi to nie mówi, nie poznałem jeszcze tajnego języka pióromaniaków 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skrobie i daje dużo atramentu podczas pisania. Dobre do zamaszystych podpisów, stalówka lekko się ugina więc daje minimalne zróżnicowanie linii - co jest cool przy podpisach. Koniecznie sprawdź stalówkę przed kupnem. Najprościej maczasz w atramencie i piszesz - powinni ci w sklepie pozwolić bo nic nie brudzisz w środku. Krótka sekcja czyli sprawdź jak trzymasz, czy nie na gwincie, a jeżeli tak to czy ci to może poźniej przeszkadzać

To pióro to rozpoznawalny klasyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu obmyślam projekt pióra bespoke, przy dużym wsparciu wykonawcy. Za bazę posłuży czarne ebonitowe cygaro. Poważnie zastanawiam się nad małą ekstrawagancją - sekcją z cumberlandu (mieszanki czarnego i czerwonego/brązowego ebonitu imitującej mniej lub bardziej udanie usłojenie drewna - dlatego głównie, że sekcja drewniana nie wchodzi w grę). Jak Wam się widzi taki pomysł, herezja czy może wyjść ciekawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo myślałem - że pióro się optycznie powiększy jak będzie corpus z cumberlandu. Cumberland ma poza tym to do siebie, że na dużej powierzchni zaczyna wyglądać symetrycznie i nudno.

Z drugiej strony cumberlandowa sekcja przeniesie optycznie ciężar pióra na dół i też będzie dziwnie wyglądało.

Dwóch sekcji (i dwóch stalówek) raczej nie zamówię, bo już zamawiam dwie skuwki, więc wyjdą dwa pióra :).

Zastanowię się może nad bardziej minimalistycznym cumberlandem, gdzie czerwone nitki widać tylko z bliska, np. jak tutaj, albo jeszcze mniej:

71066d1329947796-fp-pen-turners-bible-cu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎01‎-‎31 o 20:22, swordfishtrombone napisał:

Dokładnie to samo myślałem - że pióro się optycznie powiększy jak będzie corpus z cumberlandu. Cumberland ma poza tym to do siebie, że na dużej powierzchni zaczyna wyglądać symetrycznie i nudno.

Może bardziej w takim kierunku http://sklep-scryba.pl/pelikan-m400-tortoiseshll-brown-piro-wieczne-2016-p-996667.html?osCsid=21a7db224c0b5e4e3ac2b5e1f2312d69

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.