Skocz do zawartości

saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładne buty! Patyna podobna do tych SC: 

60E576C7-FEEF-455E-9238-D0943A216807.thumb.jpeg.e374c56bfe9989bdb94e9dd20b11fc64.jpeg
 

Do mnie z kolei przyszły dziś takie faux brogues:

DD62FF2E-8B45-4521-84B8-2AA12357EFBF.thumb.jpeg.66cf3e070b9870d0bcdb983c827d7cc6.jpeg
 

7D00A3C6-C90E-4EEF-BB9A-491C826A8AF7.thumb.jpeg.1a10b43413d2249e0d5a5c4e7fbfe453.jpeg

 

ADD161C4-47A8-45F1-A740-4CD2ADC6AD6D.thumb.jpeg.e2e9368376f6afc7e6a913da18e18907.jpeg
 

Chyba pierwsza od bardzo dawna para nie będąca z C&J (poprzednie bodajże 5 to były krokiety). Na pierwszy rzut oka sprawiają dobre wrażenie, ładne kopyto, porządnie wykonane (choć w wykończeniu koloru typowe dla hiszpańskich butów niedoróbki). Powiedziałbym ze porównywalne z Carminą. Ogolnie jestem całkiem zadowolony z zakupu.

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 months later...
14 godzin temu, Xune napisał:

Porównania nie mam, na Styfo Jesper pisał że różnica jest w kształcie noska, natomiast dopasowanie powinno być takie samo.

Wydaje mi się, że chodziło mu o to, że wszystkie kopyta linii Artista bazują na tym samym, a kształt noska się różni. O Alan pisze w następnym akapicie w kontekście wysokości przestrzeni nad paluchem. Nie wiem natomiast czy Picasso ma podobną długość do Alan.

@saphir.pl, pomożesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jeżeli masz problem z kontaktem lub jakiekolwiek obawy, zapraszam na PRV. Postaram się pomóc. 

 

W przyszłości polecam jednak pośrednictwo sklepu patine.pl, bo generalnie w Hiszpanii dużo luźniej podchodzi się do terminów i szeroko pojętego supportu :) Dodatkowo teraz fabryki cały czas mają bardzo trudny i niepewny okres spowodowany tą piekielną zarazą więc może się ciągnąć :(  

 

Za tę ekipę ręczę i tu nie ma obaw, że coś przepadnie. Trzeba tylko ustalić dlaczego się przeciąga i na kiedy para będzie gotowa do odbioru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Pytanie o rozmiar TLB Artista vs regularna linia TLB vs Yanko okazało się nie bezzasadne. W Yanko 915F mam 9UK, w TLB Alan F mam 9UK, natomiast TLB Artista kopyto Goya w rozmiarze 9UK ledwo wcisnąłem na stopę i nie wyobrażam sobie przejścia w nich więcej niż 10 kroków. Buty jakościowo są na bardzo wysokim poziomie, mierzyłem oksfordy z zamszu Charles F Stead, który był chyba najlepszym zamszem jaki widziałem. Natomiast rozmiar należy brać minimum 0.5 większy niż Yanko czy podstawowe TLB - tak przynajmniej u mnie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia są również inne od Twoich @Żorż Ponimirski. Wszystkie buty Yanko na 915 mam w rozmiarze 44/10UK. Niektóre z nich były wygodne od razu, inne wymagały trochę rozchodzenia. W niektórych mam delikatne V, w innych przyszwa schodzi się do końca. Zdarza się jednak (rzadko bo rzadko, ale jednak), że mimo paru ładnych sezonów w regularnej rotacji, po całodniowym użytkowaniu albo dłuższym spacerze buty mnie lekko obetrą.

Dlatego przy kolejnych zakupach postanowiłem trochę poeksperymentować z rozmiarami i tęgościami. Dwie pary TLB mam w standardowym rozmiarze i tęgości (czarne adelajdy i brązowe chukka Artista), jedną w standardowym rozmiarze i tęgości G (brązowe oksfordy), jedną w rozmiarze 44.5/10.5UK i tęgości F (austerity broguesy Artista). Wszystkie pary noszę regularnie (poza chukka, które czekają z debiutem na jesień - ale przymierzałem je już i chodziłem w nich trochę w domu). Ze wszystkich jestem zadowolony, obłożyny schodzą się idealnie a buty są wygodne i mogę w nich komfortowo spędzać cały dzień. Niemniej para w większym rozmiarze trochę się rozbiła i teraz zdarza mi się ją nosić z wkładkami (podobnie jest z brogsami Patine, choć tam po rozchodzeniu butów wkładki stosuję już za każdym razem, inaczej stopa mi trochę pływa i zaliczam otarcia od góry u nasady dużego palca). Dlatego moje eksperymenty skończyły się powrotem niemalże do punktu wyjścia. W przypadku TLB będę się trzymał standardowego rozmiaru i ewentualnie rozpatrywał zwiększenie tęgości - w zależności od charakterystyki i przeznaczenia butów.

TLB Artista 106, kopyto Picasso, rozmiar 44.5/10.5UK, tęgość F

shoes_01_edited.thumb.png.b2197d5e84a50dab6b9f40304c6df715.png

TLB Williams, kopyto Alan, rozmiar 44/10UK, tęgość G:

shoes_01_edited.thumb.png.e7b0555451641e24ba51d30942662ceb.png

TLB Charles, kopyto Oliver, rozmiar 44/10UK, tęgość F

shoes_02_edited.thumb.png.268a6f2fe586542e6993a2fa0f221375.png

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

@DeanM- nie jestem w stanie tego porównać, z Tetbury miałem kontakt przez kilkanaście minut tylko. Natomiast poza złym dopasowaniem i kształtem kopyta (ale to stricte kwestia gustu) nie miałem jakiś negatywnych odczuć. Ale to działa też w drugą stronę, nic mnie szczególnie nie zachwyciło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.