Skocz do zawartości

saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, kormox napisał:

Także tego, @eye_lip, poczytaj i doszkól się trochę :-D

Tylko, że z tego co kojarzę @eye_lip nie traktuje swoich butów ani kremami, ani woskami, ani tym bardziej tymi wynalazkami co się zwą prawidła (kojarzę, że wspominał o tym przy okazji swoich Januszkiewiczów) :) więc u niego raczej nie pękają nawarstwione warstwy kosmetyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale się wypowiem.

W kremach a szczególnie w pastach, mamy sporą zawartość terpentyny i tym podobnych rozpuszczalników, które prawdopodobnie nie są neutralne dla wierzchniej warstwy plastiku.

Mam polerowane Churchsy i są O.K

Konserwuję je preparatem do skór lakierowanych Saphra i nic się nie wydarza,

być może dlatego, że skóra jest bardzo sztywna i mało musi pracować,

być może na skórach elastycznych destrukcja byłaby szybko widoczna.

 Zakupu nie żałuję, ale drugich raczej nie kupię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Do mnie dzisiaj przyszły pierwsze TLB artista na kopycie goya.

Pierwsze wrażenie - skóra wyraźnie lepsza niż w Yanko, bardzo gruba, miękka i ogólnie przyjemna. Dla mnie przepiękne, jaram się jak pedofil w Disneylandzie 😁

Podrzucam zdjecia porównawcze kopyta Goya 7,5 z Yanko i Berwickami rozmiar 7.

20220125_190655.jpg

20220125_190325.jpg

20220125_190302.jpg

20220125_184811.jpg

  • Like 6
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fermiol napisał:

Do mnie dzisiaj przyszły pierwsze TLB artista na kopycie goya.

Pierwsze wrażenie - skóra wyraźnie lepsza niż w Yanko, bardzo gruba, miękka i ogólnie przyjemna. Dla mnie przepiękne, jaram się jak pedofil w Disneylandzie 😁

Podrzucam zdjecia porównawcze kopyta Goya 7,5 z Yanko i Berwickami rozmiar 7.

20220125_184811.jpg

Bardzo ładne kopyto, ale mam wrażenie, że medalion mógłby być skromniejszy. Rozumiem, że to pierdoła, ale IMO medaliony, które zawierają się jedynie w górnej części noska, zamiast mocno schodzić na boki i przód prezentują się lepiej i pasują do butów z wyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witajcie, przymierzam się do zakupu tych oto butów https://patine.pl/boots-chapman-574s.html 

Pytanie moje jest następujące. Który rozmiar powinienem wybrać jeśli długość wkładki we wszystkich moich butach wynosi 26,5 cm. Oczywiście dokonałem pomiarów wg. instrukcji dołączonej na stronie ale nie jest ona dla mnie zbyt oczywista. Bardzo proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Hej, kupiłem swoje pierwsze TLB Mallorca (czarne oksfordy z odciętym noskiem) przekonany pozytywnymi opiniami. I dalej jestem bardzo zadowolony jak ten but wygląda. A jakość wykonania w stosunku do ceny to petarda moim zdaniem. 

Natomiast mam małą rosterkę z tymi butami, dotyczącą rozmiaru. Dłuższa stopa o długości 29.3cm/29.5 więc wybrałem rozmiar 11UK jak sugerowane przez producenta, przymierzałem ostrożnie, żeby ewentualnie można było zwrócić i stwierdziłem, że na długość są ok, trzymają super piętę, w śródstopiu brak większych luzów.. Zadowolony, więc zacząłem godzina po godzinie nosić buty aby je trochę rozbić.

Jestem już +- po godzinie godzinie chodzenia w nich po mieszkaniu wyłącznie i zacząłem się zastanawiać czy nie lepiej było wybrać mniejszy 10.5UK rozmiar. Odczuwam nieprzyjemny dyskomfort od gónej części buta w miejscu, w którym łamie się skóra przy chodzeniu/zginaniu śródstopia. I nie wiem, czy to kwestia rozmiaru, czy te buty tak mają i potrzebują znacznie więcej czasu, żeby stać się bardziej plastycznymi? Dziwne pytanie, wiem.. ale nie potrafię ocenić czy zrobiłem błąd przy wyborze rozmiaru, a może to kwestia producenta i czasu. Jak myślicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Nawrot napisał:

Mając stopę 29.3cm to bym się zastanawiał między rozmiarami 9-10UK, zależnie od szerokości stopy...

 

Nie przesadzajmy, to byłby odpowiednik 43EU, gdzie na codzień większość butów mam 46/47. Rozumiem, klasyczne buty mogą być większę i różnic się w zależności od producenta.. ale żeby aż tak. Kupowanie przez interent takie właśnie jest, same problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Myroon Ja mam chyba identyczną długość stopy i najlepiej pasuje mi 10 UK w zdecydowanej większości butów - w tym także w przypadku TLB. W obuwiu sportowym noszę np. 46 2/3, więc różnica w rozmiarówce jest podobna. 

Eksperymentowałem z butami w rozmiarach 10.5 UK (dobre w przypadku Alfred Sargent, ciut za duże TLB i Patine) i 9.5 UK (loafersy Patine, które na długość są ok, ale mogły by być szersze w placach), ale wróciłem do 10 UK. W moim przypadku sprawę z delikatnie za dużymi butami rozwiązują wkładki - mam nadzieję, że Tobie też pomogą.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, blekit napisał:

@Myroon Ja mam chyba identyczną długość stopy i najlepiej pasuje mi 10 UK w zdecydowanej większości butów - w tym także w przypadku TLB. W obuwiu sportowym noszę np. 46 2/3, więc różnica w rozmiarówce jest podobna. 

Eksperymentowałem z butami w rozmiarach 10.5 UK (dobre w przypadku Alfred Sargent, ciut za duże TLB i Patine) i 9.5 UK (loafersy Patine, które na długość są ok, ale mogły by być szersze w placach), ale wróciłem do 10 UK. W moim przypadku sprawę z delikatnie za dużymi butami rozwiązują wkładki - mam nadzieję, że Tobie też pomogą.

Hmm, czyli wychodziłoby, że od dawna noszę za duże buty klasyczne.

Dzięki za odpowiedź Panowie. Zobaczę czy jest opcja sprawdzenia mniejszych. Za pewne macie rację. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.