Skocz do zawartości

saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • 1 month later...
18 minut temu, flozbi napisał:

Nie polecam tych butów, wykonane są ze skóry polerowanej.

https://patine.pl/perelka127.html

To akurat widać na zdjęciu, jednak skóra polerowana nie jest do końca taka zła. Ja też miałem lekkie zdziwko jak z 4-5 lat temu zamówiłem u Milera Berwicki jako licowe a przyszły w polerowanej. Postanowiłem dać im szanse i jestem zadowolony. Fakt, że nie przyjmują kosmetyków za dobrze, za to wybór nr 1. na deszcz, a i starzeją się nie najgorzej. A to półka z 2 niżej, więc tu będzie jeszcze lepiej.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaję te buty. Kompletnie nie przemawia do mnie powyższy argument Kolegi, nawet jak buty z najdroższej skóry pokryjesz plastikiem to tracą one wszystkie właściwości i nie ma tu znaczenia czy to buty Berwick, TLB czy John Lobb.

Mylisz się. Ma to znaczenie, a tak jak pisał kolega powyżej takie buty mają wiele zalet i uważam, że trzeba mieć w swojej szafie przynajmniej jedne buty tego typu. Oczywiście nikt nie zmusza Cię do ich zatrzymania i noszenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pablocito napisał:


Mylisz się. Ma to znaczenie, a tak jak pisał kolega powyżej takie buty mają wiele zalet i uważam, że trzeba mieć w swojej szafie przynajmniej jedne buty tego typu. Oczywiście nikt nie zmusza Cię do ich zatrzymania i noszenia.

Otóż to. Nie twierdzę, że jest to skóra pierwszego wyboru, ale właśnie jako któraś z kolei naprawdę jest warta rozważenia.

Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczony właściwościami tej skóry, jednak w najbliższej przyszłości nie planuję kolejnej takiej pary. Ale kiedyś może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fermiol napisał:

Może warto mieć jedną parę takich butów, ale w takim wypadku chyba nie ma sensu dopłacać do tlb. 

Uważam dokładnie odwrotnie. Pomijając fakt, że buty już zostały mocno przecenione, to jakość marki ma przy skórze lakierowanej duże znaczenie. Najważniejsze jest to, że w droższych butach skóra "polerowana" nie jest wcześniej korygowana (m.in.: church's i trickers, nie wiem jak w przypadku tlb), co oznacza, że zarówno żywotność buta jak i samej powłoki (możną ją usunąć np. renomatem, kiedy widok popękanego "plastiku" już mocno rzuca się w oczy) znacząco się wydłuża. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, eye_lip napisał:

Miałem churchsy z polerowanej skóry i to była pomyłka, warstwa pękała wyglądała jak tani plastik, czy też cienka guma naklejona na skórę, nie polecam. 

Tak się zazwyczaj dzieje w przypadku nieprawidłowej pielęgnacji butów ze skóry polerowanej, np. nakładania kremów, past i wosków na ich powierzchnię. Dla ciekawych tego wątku polecam polecam styleforum. Jest tam sporo opinii w tym temacie, niektóre poparte długoletnim (kilkunasto) użytkowaniem churchsów z tej skóry.

Mam jedną parę takich butów, również churchsów i po niespełna 2 letnim użytkowaniu z dużym rotowaniem (użytkowane 3-4 razy w m-cu) nie widzę żadnych niepokojących oznak zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.