Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

47 minut temu, mayor napisał:

Wygląda jakby kot daremnie szukał lustra.,Substytut to zawsze substytut-starego misia nie nabierzesz na sztuczny miód 

Z tym, że to jest shell, ale z "Kraju Kwitnącej Wiśni". Kot się łasi- a może, cholercia szuka tej "horweenowskiej" głębi, która tutaj niby jest, a jakby jej nie było.... :-D

To Meermin z japońskiego "whisky cordovan".

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Tanatos70 napisał:

Nie no, horween (przynajmniej ten w Aldenach) to jest inna liga :).

Ten japoński jest faktycznie twardy i satynowy, ale i tak najlepszy kordowan mam na Meerminach (zdjęcie na poprzedniej stronie). Co prawda, to krótka seria na skórze z Argentyny, ale znaczy, że się da znaleźć inną ligę także poza horween. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Whitesnake. Na pewno można. Pewnie największy problem to powtarzalność efektu. Meermin już próbował z japońskim, argentyńskim (nawet nie wiedziałem) i włoskim. I wszystko psu na budę, bo konstrukcja buta jest tak "twarda", że żadna skóra tego chyba nie zmieni. Może jednak nie mam racji, bo mam tylko dwie pary Meerminów z korodowanu o tej samej proweniencji, więc w sumie próbka jest mało reprezentatywna :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jakość kordowanu można ocenić dopiero po 6-8 latach noszenia.,Alden szyje buty z SC od zawsze w przeciwieństwie do firm ,które stawiają dopiero pierwsze kroki w tym temacie.Dla mnie Aldeny to zawsze pierwszy i oczywisty wybór jeżeli chodzi o shell cordovan,drugi mniej oczywisty to Allen Edmonds., Kupno Merminów to taka decyzja jak zjedzenie hamburgera na mieście kiedy wiesz ,że w domu czeka stek na obiad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mayor napisał:

 Kupno Merminów to taka decyzja jak zjedzenie hamburgera na mieście kiedy wiesz ,że w domu czeka stek na obiad. 

 

Wiem,  rozumiem, uznaję, Alden to marka z historią i część świata może temu "heritage" ulec, ale ja żyję w Polsce i do Adlena mam równie sentymentalny stosunek jak do hamburgerów. ;) 

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Whitesnake napisał:

Wiem,  rozumiem, uznaję, Alden to marka z historią i część świata może temu "heritage" ulec, ale ja żyję w Polsce i do Adlena mam równie sentymentalny stosunek jak do hamburgerów. ;) 

No patrz Pan ! W 9/10 przypadków jak wyskoczysz z "tańszą alternatywą" to znajdzie się grono obrońców tej jedynej, oryginalnej firmy, która w latach dwudziestych XX wieku zaczęła szyć buty na jakimś strychu w Budapeszcie i jest teraz kultowa (historia zmyślona ;) ). 

@mayor pisze o marce, która kupuje Cordovan od Horweena od lat trzydziestych XX wieku i nagle jest zlewka, bo amerykański heritage mamy w d...

Wiem, że każdy chwali swoje, ale Cordovan od Meermina brzmi jak garnitur od Loro Piana szyty w Chinach. Nie mówię, że nie będzie cudowny i fantastyczny, ale raczej bym nie powiedział, że oryginalny wytwórca materiału mi zwisa bo jest przemarketingowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, Whitesnake said:

Ten japoński jest faktycznie twardy i satynowy, ale i tak najlepszy kordowan mam na Meerminach (zdjęcie na poprzedniej stronie). Co prawda, to krótka seria na skórze z Argentyny, ale znaczy, że się da znaleźć inną ligę także poza horween. 

Argentyński cordovan pochodzi pewnie od kuców do polo które są jednym wielkim mięśniem więc pewnie dlatego cordovan z Argentyny jest taki mięsisty i sprężysty. Argentyńczycy dbają o te konie lepiej niż o ludzi trochę jak Brytyjczycy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.