Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

58 minutes ago, Kamil1987 said:

Ale nikt inny nie ma licencji na Russian Reindeer :)

To jest akurat nieprawda. Stefano Bemer robi piękne buty z rosyjskiego renifera. Kirby przesadził z tym stwierdzeniem że George Cleverley ma wyłączność do używania skór Russian reindeer. Znam Kirby bardzo dobrze i ma on czasem tendencje do fantazjowania ;) jak byłem odwiedzić warsztat Stefano Bemera we florencji to Filippo pokazał mi ich stock Russian reindeer z zatopionego statku z roku 1786. Przepiękna skóra. Cena butów z tej skory waha się między 10,000 a 20,000 Euro...

104B32AC-5B3B-455C-A2DE-6FBA8DC2AD91.jpeg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

46 minut temu, Beny23 napisał:

To jest akurat nieprawda. Stefano Bemer robi piękne buty z rosyjskiego renifera. Kirby przesadził z tym stwierdzeniem że George Cleverley ma wyłączność do używania skór Russian reindeer. Znam Kirby bardzo dobrze i ma on czasem tendencje do fantazjowania ;) jak byłem odwiedzić warsztat Stefano Bemera we florencji to Filippo pokazał mi ich stock Russian reindeer z zatopionego statku z roku 1786. Przepiękna skóra. Cena butów z tej skory waha się między 10,000 a 20,000 Euro...

104B32AC-5B3B-455C-A2DE-6FBA8DC2AD91.jpeg

O widzisz !! I jak tu komuś wierzyć ??

Całe życie człowiek się uczy. Dzięki za wyjaśnienie, ale podtrzymuję swoje zdanie, że split-toe Kirby'ego są piękne. Domyślałem się, że cena to około 10k $.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Beny23 napisał:

 Russian reindeer z zatopionego statku z roku 1786. Przepiękna skóra. Cena butów z tej skory waha się między 10,000 a 20,000 Euro...

Kurcze, a N & L mieli w wyprzedaży kilka egzemplarzy split toe i loafersów z tej skóry po niespełna 1000 funtów (jeżeli dobrze pamiętam). Wykonane prawdopodobnie przez C & J. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tanatos70 napisał:

Kurcze, a N & L mieli w wyprzedaży kilka egzemplarzy split toe i loafersów z tej skóry po niespełna 1000 funtów (jeżeli dobrze pamiętam). Wykonane prawdopodobnie przez C & J. .

Wydaje mi się, że w informacji @Beny23 wkradło się małe niedomówienie. To nie buty z tej skóry kosztują 10000Euro tylko buty bespoke z tej skóry kosztują tyle. Sam materiał i buty RTW pewnie zamkną się w 2000€/$/£ stąd na wyprzedaży były po 1000. Tak mi się wydaje na zdrowy rozum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego co się orientuję to oryginalna skórę z 1786 bardzo trudno dostać. Można ją kupić tylko na akcji. Wiem że pracowni Stefano Bemer zostało tylko skóry na pięć par bespoke.

 

Buty RTW robi się z Reindeer Calf od Horweena. Poniżej przykład buta Stefano Bemer z nowej skóry od Horween.

22B6868E-9E4C-44DB-A46E-FBF7F0A6E013.jpeg

C698AB55-E824-4378-BEBB-DBC06A5835AE.jpeg

B3626D20-5B96-410E-9740-5EBDA9F8B005.jpeg

25348C54-0330-476E-99E6-6956573EFBCD.jpeg

81734C4E-4C18-46A4-858C-6807E6FD9F82.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beny, buty RTW robiło się z oryginalnej skóry z metty w latach ( a może i wcześniej) 90 i 2000 i było to przed tym zanim horween wymyślił cos "a la" widoczne powyzej ( swoją drogą tą punca 1786 na butach to tragedia).

 

Ja mam przyjemność posiadać pasek do Panerai wykonany z tej skóry kilkanaście lat temu.

 

 

 

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eye_lip napisał:

Beny, buty RTW robiło się z oryginalnej skóry z metty w latach ( a może i wcześniej) 90 i 2000 i było to przed tym zanim horween wymyślił cos "a la" widoczne powyzej ( swoją drogą tą punca 1786 na butach to tragedia).

 

Ja mam przyjemność posiadać pasek do Panerai wykonany z tej skóry kilkanaście lat temu.

- Aha, najważniejsza rzecz bo bym zapomniał,  but z jeleniej skóry o który pan prosił, przywiozłem.

- Z jeleniej?

- Z reniferowej oczywiście. Pamiątka. Pan wie kto w nim stąpał!

 

Przepraszam, że się wtrącam. Już wracam karnie na miejsce do kółeczka uzależnionych ;-)

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam te kilka par ze strony N & L z 2016 roku. Do butów dołączali rodzaj certyfikatu (zdjęcia pożyczyłem z jakiejś aukcji ebayowej) :
nl.thumb.jpg.0ab29948db1d47e4c61d3c2a2da25f44.jpg
 

W czwartym akapicie chyba powinno być over 200 years a nie 300, bo to skóra z 1785 roku, jeśli mnie źródło nie myli.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Whitesnake napisał:

To statek zatonął w 1786, skóra może czekała 100 lat na załadowanie na pokład ;) 

Bo "ruscy" przez te sto lat od zawarcia "pokoju wieczystego" w Moskwie kombinowali, jak tu zdestabilizować Rzeczpospolitą i nie mieli czasu na pierdoły :).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tanatos70 gdzieś czytałem, że w Cleverley mieli prawo pierwokupu tych skór, potem kupowali inni twórcy bespoke (np. Bemer), a do marek RTW trafiały już najgorsze kawałki i że skóra tych New&Lingwood które chciałeś kupić wygląda na żywo fatalnie, dużo gorzej niż russian calf używana do butów bespoke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

@Tanatos70 gdzieś czytałem, że w Cleverley mieli prawo pierwokupu tych skór, potem kupowali inni twórcy bespoke (np. Bemer), a do marek RTW trafiały już najgorsze kawałki i że skóra tych New&Lingwood które chciałeś kupić wygląda na żywo fatalnie, dużo gorzej niż russian calf używana do butów bespoke.

Bardzo prawdopodobne, że tak było choć na zdjęciach wyglądają nieźle. No, ale w dużej mierze ze względu na świetne (jak dla mnie) proporcje i zgrabne kopyto (takie pół- casualowe :)). Jeżeli skóra byłaby marna to lepiej w takim wypadku mieć parę z fajnej "groszkowanej", która w wypadku c&j jest delikatnie tłoczona i trochę przypomina tego "rosyjskiego renifera" jednocześnie niczego nie udając. Reasumując- dobrze zrobiłem, że kupiłem model Durham :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.