Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To jest taki rodzaj butów - tzw. split-toe derby. Jednym się podobają, innym nie - kwestia gustu :)

 

Te Herringi są dosyć masywne i z uwagi na to (oraz groszkowaną skórę, która również obniża ich stopień formalności i nadaje "country vibe") pasują raczej do bardziej casualowych stylizacji - np. cięższych tkanin takich jak dżins, tweed, flanela albo moleskin. Niemniej, złapałem się na tym, że kiedy nie mam w planach bardziej formalnej stylizacji, to właśnie te buty ostatnio najczęściej lądują na moich stopach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Machiavelli, czy jakoś zmatowiłeś buty poza czubkami? Pytam się, bo mam Loake 200B, które są z tej samej skóry polerowanej i chętnie uzyskałbym efekt, który masz u siebie.

Ja zwyczajnie pokrywam takie buty pastą w każdym miejscu, a tylko na czubkach i pięcie ją poleruję. W rezultacie skóra jest nieco mniej połyskliwa (rzecz jasna poza czubkami i piętą), a cała powierzchnia jest zabezpieczona. Warstwa pasty jest niewielka, aby nie tworzyły się nieestetyczne pęknięcia. 

 

Co do uniwersalności, na pewno bardziej uniwersalne byłyby ze skóry niepolerowanej. Takie jednak też znajdują u mnie dość szerokie spektrum zastosowań, tym bardziej, że zaczynam przekonywać się do "no brown in town". Stawiam je w hierarchii formalności pomiędzy gładkimi angielkami ze zwykłej skóry, a gładkimi wiedenkami ze skóry polerowanej. W praktyce noszę je do sportowych garniturów utrzymanych w ciemnej kolorystyce, oraz do garnituru konferencyjnego, kiedy mogę sobie pozwolić na obniżoną formalność (tak jak wczorajsza szkolna akademia z okazji 90-lecia Gdyni). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwyczajnie pokrywam takie buty pastą w każdym miejscu, a tylko na czubkach i pięcie ją poleruję. W rezultacie skóra jest nieco mniej połyskliwa (rzecz jasna poza czubkami i piętą), a cała powierzchnia jest zabezpieczona. Warstwa pasty jest niewielka, aby nie tworzyły się nieestetyczne pęknięcia.

Cóż, byłem przekonany, że tak samo jak nie można kremować (nawet się już kiedyś tutaj o to na forum pytałem), tak samo nie można pastować butów ze skóry polerowanej, żeby nie została nieestetyczna warstwa niewchłoniętych kosmetyków na wierzchu.

Powiedz mi proszę jeszcze, na tym egzemplarzu robiłeś to pastą bezbarwną czy czarną? I czy to była Pate De Luxe Saphira?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, byłem przekonany, że tak samo jak nie można kremować (nawet się już kiedyś tutaj o to na forum pytałem), tak samo nie można pastować butów ze skóry polerowanej, żeby nie została nieestetyczna warstwa niewchłoniętych kosmetyków na wierzchu.

Powiedz mi proszę jeszcze, na tym egzemplarzu robiłeś to pastą bezbarwną czy czarną? I czy to była Pate De Luxe Saphira?

Ja lubię eksperymentować i na skórze polerowanej na upartego próbowałem tak samo z pommadierem jak i pastą. O ile pommadier rzeczywiście nie był dobrym pomysłem, bo skóra go praktycznie nie przyjmowała, o tyle obydwa modele ze skóry polerowanej (te Loake i Herringi) pastuję regularnie i widzę w tym tylko zalety. Nie stwierdziłem, aby pojawiły się na nich jakieś nieestetyczne smugi, a przynajmniej but ma dodatkową ochronę przed deszczem i uszkodzeniami mechanicznymi. 

Używam czarnego medaille d'or (ten zapach jest uzależniający ;) ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie, ale wystarczyło mi zdjęcie modelów Chiswick/Richmond na stronie Cheaney'a, żebym zmienił zdanie co do tego typu butów o 180 stopni. :)

 

:)

 

Mnie się podobają od pierwszego wejrzenia.

 

Są na mojej liście w ramach budowania pełnego zestawu obuwia na różne okazje - byłem już bliski kliknięcia podczas ostatniej wyprzedaży w Herringu - takich samych, jakie i Ty kupiłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.