Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziękuję - spodnie są częścią garnituru Clements & Church, kt udało mi się kupić rok tem na ebay. Jednak dopiero w sobotę odebrałem go od krawca, gdyż potrzebna była poważna interwencja specjalisty.  :-P

Buty  - to wersja Museum Calf dla ubogich, jak to ktoś napisał na SF. Bardzo wygodne buty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oni w Aldenach raczej nie ganiali ;)

hqdefault.jpg

 

Mi się bardzo podobają! Gratulacje!

"Czuję" te klimaty :) .

Te moje to taki "elegantszy" model , dla "wyrośniętego" buntownika ;-) 

Przynajmniej miałem nadzieję, że będzie to taka bardziej oficjalna wersja trzewików. No i nie do końca wyszło, ale co tam... Przynajmniej pięknie pachną 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj lotniki Gaziano & Girling model Sinatra w vintage cherry calf

 

 

 

Świetny kolor skóry! Jestem mega fanem lotników, wg mnie to najpiękniejszy model butów!

 

 

Yanko vs G&G, no i po co przepłacać ;)

 

Obiektywnie muszę przyznać,  że kolor tych lotników G&G podoba mi się bardziej niż moich, natomiast różnica cenowa jest faktycznie porażająca.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kolor skóry - fantastyczną sprawą byłaby pełna analiza porównawcza tych butów przeprowadzona na żywo, yanko vs g&g i postawione pytanie, czy różnica w cenie jest względnie proporcjonalna do różnicy w jakości. 

 

Bardzo proszę o niewyrabianie sobie opinii o butach G&G na podstawie tej fotografii. Widziałem ostatnio całą kolekcję na żywo, dotykałem, przymierzałem... i za prawdę, nie pojmuję na jakie zniekształcenia musiał pozwolić sobie obiektyw, którym wykonano to zdjęcie.  

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o niewyrabianie sobie opinii o butach G&G na podstawie tej fotografii. Widziałem ostatnio całą kolekcję na żywo, dotykałem, przymierzałem... i za prawdę, nie pojmuję na jakie zniekształcenia musiał pozwolić sobie obiektyw, którym wykonano to zdjęcie.  

 

A coś więcej? Co jest zniekształcone dokładnie na zdjęciu i czy in minus / plus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś więcej? Co jest zniekształcone dokładnie na zdjęciu i czy in minus / plus?

 

Moim zdaniem in minus. Buty G&G w rzeczywistości są bardzo ładne, zdjęcie zrobione z góry mocno je spłaszcza, bardzo ładne kopyto wygląda na obłą, wydłużoną bryłę bez charakteru.

 

Ogólnie mam takie przemyślenie, że żeby zrobić dobre zdjęcie butom trzeba po pierwsze, umieć robić zdjęcia i po drugie, trzeba wiedzieć co w butach zasługuje na podkreślenie, czyli po prostu je lubić. To niby banał, ale te dwie umiejętności niezwykle rzadko idą w parze. Cierpią na tym nawet producenci, którzy powierzając sesje fotograficzne profesjonalnym fotografom, kończą ze świetnymi technicznie zdjęciami butów, które kompletnie nie oddają ich charakteru - w mojej opinii HerringShoes jest tego najlepszym przykładem.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kolor skóry - fantastyczną sprawą byłaby pełna analiza porównawcza tych butów przeprowadzona na żywo, yanko vs g&g i postawione pytanie, czy różnica w cenie jest względnie proporcjonalna do różnicy w jakości. 

 

 

Yanko to niska półka, natomiast G&G - wysoka. Porównywanie butów z dwóch różnych półek jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yanko to niska półka, natomiast G&G - wysoka. Porównywanie butów z dwóch różnych półek jest bez sensu.

 

Jak dla mnie ma sens. Nie można porównywać dwóch produktów tylko dlatego, bo jeden jest tańszy, a drugi droższy? Właśnie owe porównanie służyłoby wyłącznie temu, aby ukazać, jak duża jest różnica w wartości, tak cenowej, jak i jakościowej. 

 

Poza tym z półkami to dla każdego inaczej. Dla mnie Yanko to średnia półka i perfekcyjny stosunek ceny do jakości. Niska to Meerminy, Gordony, wysoka to owiane trochę magią Lobby, Greeny i G&G i bespoke od pasjonatów (na żywo widziałem tylko jedną parę). Jednak na każdej półce mógłbym wyszczególnić kolejne 3, np, niższa średnia / średnia / wyższa średnia i pewnie stąd biorą się rozbieżności w klasyfikacji producenta do półki jakościowej. A jak jeszcze nałożymy na to specjalne linie u każdego, typu Handgrade, Imperial czy nawet Maestro od Meermina, to nagle się okazuje, że buty z niskiej aspirują do półki średniej czy tam średniej niższej (oczywiście w zależności co ustawisz na tej półce jako odnośnik) lub ten sam producent robi buty klasyfikujące się na różnych półkach. Jednym słowem - weź się w tym połap  :-P

 

Beny23 - również zwracam się z prośbą o jakieś dodatkowe zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kolor skóry - fantastyczną sprawą byłaby pełna analiza porównawcza tych butów przeprowadzona na żywo, yanko vs g&g i postawione pytanie, czy różnica w cenie jest względnie proporcjonalna do różnicy w jakości. 

 

Oczywiście, że nie jest, przecież  GG to produkt luksusowy, więc nie płacisz tylko za buta. Druga sprawa - analiza jest możliwa jeśli użytkujesz obie pary przez x miesięcy, a i tak jest to sprawa indywidualna, dla jednej stopy z jakichś względów yanko może być wygodniejsze i vice versa. Trzeci aspekt to walory wizualne - jeden użytkownik uważa, że smukłe kopyto i taliowany glanek są warte dopłaty np. 1000zł, dla innego to bez znaczenia, więc dobre wykonanie wizualne obu modeli przeważy szalę na korzyść tańszego buta. Ręczne operacje w GG też są pewnie droższe, kosztują, a ich nie widać - ale świadomość tego pozwala pewnym użytkownikom z uśmiechem za to zapłacić.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można porównać, ale w tym wypadku nawet laik widzi oczywiste różnice w każdym elemencie (materiały i wykończenie). Dla mnie mniej oczywistym jest porównanie G&G z butami z półki Handgrade (C&J Handgrade, AS Exclusive, Cheaney Imperial) - wiele szacownych firm angielskich na tej półce praktycznie kończy ofertę (ok, AS ma jeszcze Handgrade - MTO), więc pozostaje pytanie, za co dodatkowo płacimy w EG, G&G itp.

 

Co do owego mitycznego wskaźnika jakość/cena i jego maksimum - na pewno wzrost jakości "na dole" następuje szybko, nieprecyzyjnie można stwierdzić, że liniowo, a im wyżej, tym trudniej jest cokolwiek poprawić i jest to droższe. Kontrola jakości C&J kwalifikuje jako seconds buty, w których ciężko jest znaleźć jakiekolwiek wady. Powstaje pytanie - ile takie podejście firmę kosztuje i o ile buty mogłyby być tańsze przy luźniejszym podejściu. Drugie pytanie - dla kogo to ma znaczenie.

 

Jak już tłumaczyłem, lawinowy wzrost kosztów przy dążeniu do perfekcji dotyczy każdej dziedziny, nie tylko butów. Proszę spróbować nająć dobrego fachowca od glazury i w trakcie zawierania umowy zażądać idealnych fug, mierzonych co do części milimetra. Być może przyjmie zlecenie, ale na pewno zażąda znacznie więcej. Odpadów materiału też będzie więcej (płytki nie są idealnie równe, dodatkowo odpada sztukowanie w "niewidocznych" miejscach - ma być przecież perfekt, itd.). Osoba postronna może nie zauważyć różnicy pomiędzy wykonaniem bardzo dobrym i perfekcyjnym. W mojej branży, bardzo odległej od obuwniczej i budowlanej, zasada 80/20 również, jak najbardziej, obowiązuje.

 

EDIT: mój post miał poprzedzać post Filipa, ale akurat odbierałem telefon - w każdym razie, zgadzam się, po części w butach luksusowych płacimy za ów luksus (marka, praca ręczna, dodatkowa obróbka skóry itp.).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę spróbować nająć dobrego fachowca od glazury i w trakcie zawierania umowy zażądać idealnych fug, mierzonych co do części milimetra. Być może przyjmie zlecenie, ale na pewno zażąda znacznie więcej.

 

Dlatego najlepsi w tym fachu kładą płytki bez krzyżyków ;)

 

mosze, eye_lip - świetne poglądy na sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na forum AAAC czytałem, że Lobb kupuje skóry w tych samych garbarniach, co kilkukrotnie tańszy Barker. No to oburzenie, olaboga. Jeden z użytkowników (to w sumie też ciekawe) nakreślił wówczas teorię, że to jest niby tak, że Lobb wybiera sobie najlepsze błamy, bo go "stać" - ściślej mówiąc, z jednego błamu wybiera akurat idealny kawałek, bez jakichkolwiek skaz, zadrapań itp. (tak, jakby buty sprzedawane przez Barkera w regularnej cenie w pierwszym gatunku miały jakiś skazy czy zadrapania na skórze). Czy to jest prawda, czy marketingowa bajeczka - ciężko stwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście smoka.

Te G&G zasługują na więcej zdjęć, najchętniej fotorecenzję.

 

Przy zamawianiu tego modelu poznalem Tony'ego Gaziano ktory zaprojektowal te buty i jest zalozycielem Gaziano & Girling. Tony wymierzyl moja stope i zaproponowal te lotniki. Wypytalem go o szczegoly produkcji i konkurencje w Europie. Tony zaskoczyl mnie tym ze podobno najlepsze czarne skory cielece garbowane sa w Polsce, o czym nie wiedzialem. Wszystkie black calf w kolekcji G&G pochodza z Polski. Co do konkurencji to stwierdzil ze kazda z firm: John Lobb, Edward Green czy Saint Crispin's ma troche innych klientow i zajmuje inna nisze w rynku. G&G nastawione jest na mezczyzn mlodszych i w srednim wieku, czego dowodem jest nowa wysmukla kolekcja Deco. Dostalem nawet zaproszenie na wizyte do nowej fabryki w Kettering nastepnym razem jak bede w Anglii, z ktorego z przyjemnoscia skorzystam i napisze co zauwazylem.

 

Zdjecie robione telefonem wiec nie oddaje piekna tego kopyta. Ja nosze 12.5 F w brytyjskiej rozmiarowce wiec wielkosc stopy wplywa takze na odbieranie zdjecia.

 

Co do porownania z Yanko to nie moge sie tego podjac poniewaz nie posiadam butow Yanko w swojej kolekcji. Roznica cenowa jest dosc duza G&G 880GBP/ $1370 / 5000zl , przy 1300zl za buty Yanko. Wygladaja podobnie co widac na zdjeciach ale mysle ze jakosc skory i wykonczenia jest po stronie G&G. Co do wygody nie wiem jak sie nosza Yanko wiec sie nie wypowiem.

Szczerze polecam sklep G&G na 39 Savile Row. Obsluga i podejscie do klienta pierwsza klasa.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.