Skocz do zawartości

[POLSKA], Lancerto, RTW


Üxküll

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Dominik. napisał:

Dziękuje wszystkim za odpowiedź. 

 

Marynarka faktycznie jest chyba za duża. Nie będę zaśmiecał tematu moimi zdjęciami, ale wszystkie marynarki nosze w rozmiarze 52 i leżą dobrze. Nigdy bym nie pomyślał żeby zamówić 50 mając 185cm wzrostu i 85kg wagi. Kończąc offtop. 

50-tka prawie na pewno będzie zbyt krótka, ale ta marynarka jest faktycznie zbyt obszerna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Lancerto popłynęło z tą nową kolekcją, chyba nie ma marynarki, żeby nie miała poliestru, a podszewki to już sam poliester i jeszcze sama prezentacja, gdzie marynarki ledwo dłuższe niż wysokość pasa. A wydawałoby się, że współpraca z Mr Vintage powinna ich czegoś nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, KonradK napisał:

No to Lancerto popłynęło z tą nową kolekcją, chyba nie ma marynarki, żeby nie miała poliestru, a podszewki to już sam poliester i jeszcze sama prezentacja, gdzie marynarki ledwo dłuższe niż wysokość pasa. A wydawałoby się, że współpraca z Mr Vintage powinna ich czegoś nauczyć.

I to za niecałe 800zł. Wszystkie na zdjęciach wydają się za krótkie i w każdej podszewka do wymiany. Szkoda, bo niektóre tkaniny, zwłaszcza mieszanki len z bawełną(pattaya i cape town) mają bardzo ładne wzory. Dla niskich jak ja ok.170cm może to być dobra oferta zwłaszcza przy jakiejś promocji.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
I to za niecałe 800zł. Wszystkie na zdjęciach wydają się za krótkie i w każdej podszewka do wymiany. Szkoda, bo niektóre tkaniny, zwłaszcza mieszanki len z bawełną(pattaya i cape town) mają bardzo ładne wzory. Dla niskich jak ja ok.170cm może to być dobra oferta zwłaszcza przy jakiejś promocji.  


A dla 185 cm +?

Ciekawe czy włodarze firmy L maja 165 cm wzrostu i leczą swoje kompleksy?

Przecież dla wysokiego mężczyzny te wyroby to wdzianka ledwo do pępka.

I jeszcze stuff, który tłumaczy ze takie są nowoczesne trendy i warto czasem wyjść z kredensu tradycji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa kolekcja i już przeceniona - skąd ja to znam:)

No i pełna zgoda z powyższymi obserwacjami, dużo poliestru i marynarki króciutkie. Jeszcze kolekcja Mr. Vintage się broni (przynajmniej Michał na zdjęciach wygląda dobrze), ale już tradycją jest, że osoby powyżej 180 cm nic sensowego nie uświadczą. Jestem ciekawy, czy są jakieś statystyki wzrostu mężczyzn w Polsce (w miarę aktualne).

Edit:

Michał na blogu wspomniał, że marynarki są dłuższe o 1 cm od poprzednich kolekcji. Jeszcze 2/3 kolekcje i będę mógł jakąś sobie kupić:)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, michal. napisał:

No i pełna zgoda z powyższymi obserwacjami, dużo poliestru i marynarki króciutkie. Jeszcze kolekcja Mr. Vintage się broni (przynajmniej Michał na zdjęciach wygląda dobrze), ale już tradycją jest, że osoby powyżej 180 cm nic sensowego nie uświadczą. Jestem ciekawy, czy są jakieś statystyki wzrostu mężczyzn w Polsce (w miarę aktualne).

Zawsze podkreślają (także Michał a tym mówił), że dobierają rozmiary na podstawie statystyk sprzedaży ... z drugiej strony tak myślę, że jak te statystki mają coś mówić jak sprzedawałyby się inne rozmiary, których nie mają w ofercie? Może warto by zaryzykować i odszyć np. ileś sztuk w mniej typowych rozmiarach ... jednak pewnie zaraz wrosłaby cena.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze podkreślają (także Michał a tym mówił), że dobierają rozmiary na podstawie statystyk sprzedaży ... z drugiej strony tak myślę, że jak te statystki mają coś mówić jak sprzedawałyby się inne rozmiary, których nie mają w ofercie? Może warto by zaryzykować i odszyć np. ileś sztuk w mniej typowych rozmiarach ... jednak pewnie zaraz wrosłaby cena.


Statystyki statystykami, ale jak widzę opis przy marynarkach MR. vintage:

Na wzrost od 170cm do 188cm to się zastanawiam, kto agregował dane do tychże statystyk...

Nowa kolekcja MR. jest świetna. Na zdjęciach proporcje są zachowane super.

Ale w jesiennej kolekcji marynarki do sesji miały inne proporcje niż te, które pojawiły się na wieszakach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, werter napisał:

 


(...) Na zdjęciach proporcje są zachowane super.(...)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

To prawda, na Michale wyglądają świetnie,.Tyle że on ma 170 cm wzrostu i nosi rozmiar 50 (tak deklarował przy poprzedniej kolekcji). A długość pomiędzy 50 a 60 to jedynie 2 cm różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michal. napisał:

To prawda, na Michale wyglądają świetnie,.Tyle że on ma 170 cm wzrostu i nosi rozmiar 50 (tak deklarował przy poprzedniej kolekcji). A długość pomiędzy 50 a 60 to jedynie 2 cm różnicy.

Ponadto przy poprzedniej kolekcji te wzorcowe były dłuższe a potem to co poszło na sklepy skrócili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michal. napisał:

To prawda, na Michale wyglądają świetnie,.Tyle że on ma 170 cm wzrostu i nosi rozmiar 50 (tak deklarował przy poprzedniej kolekcji). A długość pomiędzy 50 a 60 to jedynie 2 cm różnicy.

Ponoć 177, w polotach 178 (w sensie sam MrV podaje sprzeczne informacje, więc nie wiem na ile można im wierzyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw Waszych opinii o nowej kolekcji MrVintage. Ja kraty bardzo lubię i te mi się podobają z drugiej strony naszła mnie taka refleksja ile można mieć takich samych marynarek różniących się tylko materiałem? Dla nowych klientów napewno super ... dla tych co kupili już kilka modeli z poprzednich kolekcji ... no właśnie czy kolejna krata jest wstanie mnie przekonać do zakupu? hmmm chyba zaczynam być wybredny :) i czasem mi żal że te piękne kraty nie są odszyte w wyższym standardzie nawet kosztem wyższej ceny. Niemniej czerwona kusi :)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, FONos napisał:

Jestem ciekaw Waszych opinii o nowej kolekcji MrVintage. 

Ktoś mało tolerancyjny (jak np. mój ś.p. ojciec) mógłby powiedzieć, że "szajba mu odbiła". Ktoś z porcją humoru zauważy, że Mr. Vintage dobrze się bawi. Ta krata bardzo polaryzuje społeczeństwo. Takie czasy. 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała ta kolekcja z uwagi na mój wzrost i sylwetkę przy ich rozmiarówce jest poza moim zainteresowaniem zakupowym, ale kilka uwag łatwo spostrzec:

- wybrano ciekawe tkaniny marynarek. Z jednej strony w większości nietypowe (co samo w sobie zapewnje nie każdemu będzie odpowiadać), a z drugiej dające się dość łatwo zestawić z innymi elementami garderoby,

- niby jest wybór, ale wszystko trochę na jedno kopyto - w marynarkach oczywiście z wyjątkiem dwurzędówki) i koszulach różni się tylko materiał, przy czym przy marynarkach mamy same szerokie kraty, a w koszulach wszystko gładkie, poza jedną w prążek; w poszetkach zresztą jest podobnie (plus za to, że wełniane, bo nadreprezentacja 100% jedwabiu w sieciówkowych poszetkach jest dość irytująca);

- co tyczy się uwagi drugiej, a zupełnie nie trafia w moje wyczucie, to cięte kieszenie z patkami zamiast kieszeni nakładanych, przy tak bardzo odformalizowanych marynarkach ten element mi nie pasuje,

- dobór kolorów budzi wątpliwości - wszelkie odcienie niebieskiego sprawdzają się dobrze, ale aż cztery takie marynarki, jedna czerwona i brak szarości?

- jeśli chodzi o stosunek cena/jakość można lepiej trafić - za te 9 stówek da się spotkać coś w konstrukcji half-canvas, z funkcyjnymi guzikami i innymi bardziej "ekskluzywnymi" bajerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Friq napisał:

Poza marynarkami warto spojrzeć jeszcze w stronę koszul. Według mnie w tej kolekcji Mr. Vintage są świetne.

Ciekawe jak z długościami rękawów. mam nadzieję, że nie będzie to znowu 68cm, bo to już znacząca przesada, nawet jeżeli mówimy o jednym rozmiarze w tej serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Cineos napisał:

Ciekawe jak z długościami rękawów. mam nadzieję, że nie będzie to znowu 68cm, bo to już znacząca przesada, nawet jeżeli mówimy o jednym rozmiarze w tej serii.

Wydaje mi się, że długość rękawa nie uległa zmianie w stosunku do poprzedniej kolekcji. Mam stare OCBD którego rękawy skracałem o jakieś 2 cm aby były idealne, teraz kupiłem jasny "denim" i tu również musiałem wykonać identyczny zabieg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie rozmiarówka się nie zmieniła, mam to szczęście że 39 jest na mnie perfekcyjne. Chodź według moich pomiarów we wszystkich koszulach Lancerto x Mr Vintage rękaw wypada na 66cm. Co do ewentualnego skracania to jedna poprawka jest gratis, także moim zdaniem warto skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem marynarkę mr. Fashionable. Marynarka jest super, ale na mój wzrost (191 cm) drastycznie za krótka - zarówno rękawy, jak i tułów (długość, położenie guzika) są za krótkie. Przez to też marynarka wygląda na mnie dość "kwadratowo". Faktycznie rozmiarówka tej kolekcji to tylko na osoby niezbyt wysokie. Wiem, pisali ludzie, ale musiałem sprawdzić, bo podobają mi się te marynarki :)

A - marynarka ma bardzo jasne barwy.

Btw - jak się czyta nazwę firmy? Lancerto? Lanczerto? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JakubAnderwald napisał:

Kupiłem marynarkę mr. Fashionable. Marynarka jest super, ale na mój wzrost (191 cm) drastycznie za krótka - zarówno rękawy, jak i tułów (długość, położenie guzika) są za krótkie. Przez to też marynarka wygląda na mnie dość "kwadratowo". Faktycznie rozmiarówka tej kolekcji to tylko na osoby niezbyt wysokie. Wiem, pisali ludzie, ale musiałem sprawdzić, bo podobają mi się te marynarki :)

A - marynarka ma bardzo jasne barwy.

Btw - jak się czyta nazwę firmy? Lancerto? Lanczerto? :)

Wg tego co Michał pisał wydłużyli marynarki w stosunku do poprzedniej kolekcji o 1 cm ale myślę, że to i tak max na wzrost ok. 185 cm

Wg tego filmu https://www.youtube.com/watch?v=npFFb5oheh8 Lanczerto :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem MR.FINEST i MR.FASHIONABLE by zobaczyć na własne oczy. Niestety pierwsze wrażenie jeśli chodzi o fakturę materiału to... hmm, ścierka kuchenna albo jakiś materiał techniczny z garażu (zwłaszcza finest).

Kolorystycznie również odbiegają (fashionable) od tego co prezentują zdjęcia - są jaśniejsze.

Rozmiar w talii/pasie - węższe niż zimowe MR. SWANKY. Swanky bardzo mi pasował.

Nie każda kolekcja musi przypasować, czekam do jesieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.