Skocz do zawartości

[POLSKA], Lancerto, RTW


Üxküll

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś z was problemy z kołnierzykiem Button L&MR Niebieska- bez znaczenia mam też białą i to samo .Konkretnie mi chodzi o to że była prana z jakieś 5 razy i w ni kołnierzyk dalej tak że ciągle mnie obciera podrażnia. I nie istotne to czy z krawatem czy bez ciągle czuje dyskomfort. Ma ktoś podobny problem? Jakby ktoś mi papierem ściernym szyje czyścił....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam w białej oxford. Po pierwszym założeniu czułem się jakbym wyszedł z agrestu. Po kilku praniach trochę lepiej, ale niewiele. Staram się nie wiercić:-D W niebieskiej bawełnie (pepitka) nie mam tego problemu.

Moje podsumowanie: kołnierz dziwnie się układa, wąska w ramionach, plus papier ścierny w białej superwłoskiej tkaninie. Moim zdaniem średnio udany projekt, przynajmniej jeśli chodzi o koszule, w wyjściowej cenie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem koszulę Osovski&MrV - biała oxford, gruby, konkretny kaliber - i również odbierałem materiał jako skrajnie niekomfortowy, drapiący i drażniący. Ostatecznie nie kupiłem (nie mój rozmiar), więc nie wiem, czy problemy ustąpiłyby. Na pewno dłuższe wyjście dla mnie byłoby mocno męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie odebralem marynarke Mr Chic, rozmiar 50.

Material przyjemny w dotyku, miekki. Ze wzgledu na dodatek lnu marynarka nie do konca trzyma "fason", ale taka juz chyba uroda lnu.

Na plus brak wypchanych ramion i dosc lekka podszewka. Na minus dosc wysokie wszycie rekawa - tradycyjnie: uniesienie ramienia do boku powoduje unoszenie sie calej konstrukcji marynarki.

Ogolnie pierwsze wrazenie jest takie, ze to jest jedna polka nizej od SS albo i dwie (mam Havane od SS w prawie identycznym kolorze) i jedna polka wyzej od standarowej Vistuli i Bytomia. Te poszerzone klapy srednio mi pasuja i na pewno marynarka jest ciezsza od SS, stad zakladam, ze uzyto welny 90-100 + 25% dodatku lnu.

W barkach dobra, ale w pasie.... coz, zawsze myslalem, ze to Bytom robi marynarki dla starszych panow z brzuszkiem, ale to co znalazlem w Lancerto to juz jest GRUBA przesada ;). 1/4 materialu do wyciecia. Na spokojnie. Nawet sie zastanawiam, czy taka ingerencja w marynarke jest jeszcze bezpieczna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lukmal napisał:

@Anachronis trochę mnie wystraszyłeś tą ilością mateiału w pasie, bo też chciałem zamówić 50. Jaka jest jej szerokość w pasie?

50 ma około 100 cm w pasie. Dla mnie akurat ta rozmiarówka jest idealna ... no ale może ja już się do tych "starszych panów z brzuszkiem" kwalifikuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, lukmal napisał:

@Anachronis trochę mnie wystraszyłeś tą ilością mateiału w pasie, bo też chciałem zamówić 50. Jaka jest jej szerokość w pasie?

Nie ma sie czego bac. Ja po prostu jestem z natury ektomorfikiem, wiec rozbudowana na silowni klatka i barki powoduja rozrost ramion (dlatego 50 w barkach jest ok), ale mam waska talie, stad te 100cm to o jakies 20 za duzo ;).

Niestety nikt nie robi ubran dla ludzi o sylwetce bardziej zblizonej do "V"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Anachronis napisał:

ale mam waska talie, stad te 100cm to o jakies 20 za duzo ;).

A nie milion za dużo? Przy talii 81 cm marynarka 95 cm w talii jest na mnie w sam raz, to ile Ty masz, że potrzebujesz 80 cm? Mniej niż 70 cm w talii?

BTW mam sylwetkę całkiem zbliżoną do V, 102 w klatce i 81 cm w talii i marynarki SS Havana w rozmiarze 48 leżą na mnie dobrze, jedynie skracam rękawy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

A nie milion za dużo? Przy talii 81 cm marynarka 95 cm w talii jest na mnie w sam raz, to ile Ty masz, że potrzebujesz 80 cm? Mniej niż 70 cm w talii?

BTW mam sylwetkę całkiem zbliżoną do V, 102 w klatce i 81 cm w talii i marynarki SS Havana w rozmiarze 48 leżą na mnie dobrze, jedynie skracam rękawy.

Moze nawet dwa miliony, trudno powiedziec - nie jestem krawcem.

A ja nosze havany 50, bo 48 w barkach jest dla mnie zbyt waskie, ale w talii bylo mniej do zwezania niz przy Lancerto.

Oczywiscie tutaj wchodzi w gre tez rowniez kwestia preferowanego dopasowania. Nie jestem fanem zakietowym super slim'ow a la chlopcy w rurkach, ale wiekszosc uzytkownikow forum nosi - jak na moj prywatny gust - zbyt luzno dopasowane marynarki, ktore bardziej ukrywaja sylwetke zamiast ja podkreslac. Stad calkiem mozliwe, ze moje "20cm" to dla kogos innego rownie dobrze 10 albo 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, secondhand_man napisał:

@Anachronis ... jeden obraz wart więcej niż 1000 słów 

Wrzuce jutro zdjecie przy lepszym swietle

@Zajac Poziomka Wiadomo, ze musze miec, chocby do poruszania ramionami, stad 50 to w barkach minimum dla mnie. Co nie zmienia faktu, ze w tej marynarce po prostu plywam w talii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anachronis Ja o talii, Ty o barkach... napisałeś że marynarkę, która ma 100 cm w talii musisz zwężać o 20 cm. Ja napisałem że mocno przesadzasz, a Ty na to tłumaczysz mi że nie mieścisz się w barkach... :) Havana w rozmiarze 50 ma 99 cm w talii - jedynie o centymetr węższa niż Lancerto. Widzę dwie możliwości:

1) Dostałeś bardzo niezgodną z tabelą rozmiarów marynarkę SS lub Lancerto, a może i obie i dlatego różnią się o wiele więcej niż 1 cm.

2) Bardzo przesadzasz z tym, że jest o wiele luźniejsza od SS w talii, tak samo jak przesadzasz z tym, że Twoje marynarki powinny mieć 80 cm w talii - nawet NAJMNIEJSZY rozmiar SS czyli 42 dla NAPRAWDĘ szczupłych osób ma 83 cm w talii, zatem z tym wyszczuplaniem o 20 cm BARDZO przesadziłeś. Nie twierdzę, że nie jest za luźna, ale o 20 cm na pewno nie musisz jej zwężać.

A jeszcze tak OT co do tego, że forumowicze noszą zbyt luźne marynarki, które nie podkreślają sylwetki. Jestem całkiem wysportowany, mam dosyć atletyczną sylwetkę i noszę dosyć luźne (ale nie workowate!) marynarki. Po pierwsze są o wiele wygodniejsze, a po drugie podoba mi się to, że nie wyglądam w nich jak kloc z siłowni, a jak normalny człowiek.  Podkreślanie swoich mięśni poprzez noszenie obcisłych rzeczy wydaje mi się nieestetyczne - tak samo, jak nieusuwanie "kalafiorów" przez zapaśników. Jakbym chciał się chwalić sylwetką, to bym chodził w super obcisłych koszulkach under armour compression, a nie w koszulach i marynarkach.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zajac Poziomka napisał:

@Anachronis Ja o talii, Ty o barkach... napisałeś że marynarkę, która ma 100 cm w talii musisz zwężać o 20 cm. Ja napisałem że mocno przesadzasz, a Ty na to tłumaczysz mi że nie mieścisz się w barkach... :) Havana w rozmiarze 50 ma 99 cm w talii - jedynie o centymetr węższa niż Lancerto. Widzę dwie możliwości:

1) Dostałeś bardzo niezgodną z tabelą rozmiarów marynarkę SS lub Lancerto, a może i obie i dlatego różnią się o wiele więcej niż 1 cm.

2) Bardzo przesadzasz z tym, że jest o wiele luźniejsza od SS w talii, tak samo jak przesadzasz z tym, że Twoje marynarki powinny mieć 80 cm w talii - nawet NAJMNIEJSZY rozmiar SS czyli 42 dla NAPRAWDĘ szczupłych osób ma 83 cm w talii, zatem z tym wyszczuplaniem o 20 cm BARDZO przesadziłeś. Nie twierdzę, że nie jest za luźna, ale o 20 cm na pewno nie musisz jej zwężać.

Nie wiem, czy dokladnie "20", czy mniej. To byla figura retoryczna zamiast slow "w cholere za duzo materialu tutaj jest!". Naprawde nie doktoryzuje sie w rozmiarowce SS i w Lancerto rowniez nie planuje ;D. Wiem tylko tyle, ze przy mojej budowie ciala rozmiar, ktory jest ok w barkach, jest bardzo szeroki w talii i tyle :)

Godzinę temu, Zajac Poziomka napisał:

A jeszcze tak OT co do tego, że forumowicze noszą zbyt luźne marynarki, które nie podkreślają sylwetki. Jestem całkiem wysportowany, mam dosyć atletyczną sylwetkę i noszę dosyć luźne (ale nie workowate!) marynarki. Po pierwsze są o wiele wygodniejsze, a po drugie podoba mi się to, że nie wyglądam w nich jak kloc z siłowni, a jak normalny człowiek.  Podkreślanie swoich mięśni poprzez noszenie obcisłych rzeczy wydaje mi się nieestetyczne - tak samo, jak nieusuwanie "kalafiorów" przez zapaśników. Jakbym chciał się chwalić sylwetką, to bym chodził w super obcisłych koszulkach under armour compression, a nie w koszulach i marynarkach.

Przyznam szczerze, ze nigdy w zyciu nie widzialem kloca z silowni w marynarce ;). Oni przewaznie nosza obcisle tank topy albo ciasne t-shirty, zeby podkreslic muskulature, a marynarka i koszula raczej ukrywaja miesnie, niz jakos szczegolnie odkrywaja :). Akurat compression gear od UA nadaje sie wg mnie raczej wylacznie na silownie pod katem lepszego odprowadzania ciepla i pilnowania techniki i jakos tez nie widzialem nikogo paradujacego w takich zestawach po ulicy.

A co do kroju - nie odnosilem tego stricte personalnie. Kazdy chodzi ubrany tak, jak mu sie podoba. Zwrocilem uwage na fakt roznego podejscia do kwestii pomiarow ze wzgledu na wlasnie czepianie sie owych "20cm" - spora czesc modowych pogladow forumowiczow jest mi calkowicie obca (np. poszerzane nogawki, szelki zamiast paska, fantazyjne kompozycje kolorystyczne, czy chocby wlasnie luzne dopasowanie marynarek) - stad zalozylem, ze byc moze w moim przypadku "wisi jak worek po ziemniakach" przez czesc forumowiczow moze byc postrzegane jako "do lekkiego wytaliowania" :). Osobiscie przewaznie chodze z rozpieta marynarka i nie przepadam za nadmiarem latajacego dookola materialu.

 

Wracajac do marynarki:

PLUSY: brak wypchanych ramion, lekka podszewka, przyjemny w dotyku material, ladny kolor (na zdjeciach przejaskrawiony)

MINUSY: tanie guziki, odrobine za szerokie klapy, wysoko wszyte rekawy, u osob szczuplych o normalnym rozstawie barkow moze wystapic koniecznosc drastycznego taliowania w pasie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 3 marynarki.

Rozmiar 56. Niestety nie trzymają rozmiaru. Każda inna. Faktycznie rękawy za długie, porównując do Susu jest różnica w długości.

Bałem się, że marynarki będą za krótkie.

Porównując w tabeli z 56 Susu są krótsze ale po założeniu idealne.

Mr V musi zadbać o oszczędności w materiale w przyszłej kolekcji (rękawy...)

W talii 1 idealna, druga do taliowania, trzecia do zwrotu bo w pasie hula wiatr

Klapy idealne, męskie.

Brak wypełnienia barków idealny.

Pod dyskusję poddaje polpodszewkę.

Moim zdaniem należy uwzględnić usunięcie na wzór ss traveler i tak skonstruować wewnętrzne elementy z przodu.

Takie marynarki użytkuję z pełnym zadowoleniem

 

Kolekcji gratuluję,Pan Michał zyskał wraz z Lancerto wiernego Klienta

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez zauwazylem ze nie trzymaja rozmiaru. Kupiona jako pierwsza jest ok ale rekawy sa doac szerokie. Kupiona druga i trzecia poszla do delikatnwgo poszerzenia po szwach a i rekawy sa bardziej waskie. Zamowilem tez marynarke M. Ceran, zobaczymy jak wypada na tle Lancerto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceran ze starej kolekcji w porównaniu do nowej są bardzo dużo węższe w talii...

Nowa linia rozmiarowo na granicy ryzyka odnośnie taliowania. Klatka/barki vs. talia niestety całkowicie nietrafiona na panów z dużym brzuchem.

 

To są zawsze indywidualne odczucia, trzeba mierzyć niestety wszystkie.

Mam tez inne postrzeganie różnic klatka-barki/talia ze względu na różnice obwodów.

Lata rzeźbienia odcisnęły piętno.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem jedną z marynarek. Jak dla mnie to są węższe niż Havany/Lazio od SuSu. Natomiast długość rękawów.... jak dla małpy i to  z tych długorękich... Dość powiedzieć, żr jeżeli w SuSu obcinam rękawy o 1,5cm do pierwszego guzika to w Lancerto musiałbym obciąć... wszystkie 4 guziki... 😂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.